Jump to content
5 5
heretyk

Narzędzie do diagnostyki A4 B9

Recommended Posts

Cześć, 

Używałem do tej pory VCDS 15.7. Niestety w A4 B9 nic tym nie zdiagnozujemy w tej wersji.  Jakie narzędzie proponujecie do sporadycznej  diagnostyki, a przede wszystkim do long coding w ww. samochodzie? Update VCDS czy  lepiej coś innego? Na rynku mam wrażenie, że pojawiło sie kilka alternatyw. 

Z góry dzięki za sugestie.

Edited by heretyk

szukaj wyzszej wersji 17.1

ケミカル・ブラザーズ
DOPOSAZANIE MONTAŻ NAWIGACJI MIB MMI 3G 3G+ PL MENU LEKTOR USA EU A4 B9 A5 Q5 A6 C7       

Dobra to mam jeszce pytanie, o takie cudo:

VAG OBDeleven

Czy ktoś z tego korzysta,?  Różnica w cenie pomiedzy VCDS, a tym ogromna i nie wiem jakie to ma ograniczenia?  VAG OBDeleven PRO to koszt ok 300 pln a VCDS do 10 VIN to 1700 PLN

Polecacie ?

VCDS nie diagnozuje tej platformy tylko nowy hex v2

Aktywacja Traffic Online - Konwersja z USA na EUROPE MIB1 MIB2- CP OFF Ochrona Komponentu MIB VC RMC 3G -  Mapa 6.26.1 Online bez błędów NEW >>> USA -EU ,  AKTUALIZACJA RMC , AKTYWACJA NAVI w RMC , DOPISYWANIE jednostki RMC do auta <<<<

AUDI CARPLAY - ANDROID AUTO - Aktywacja AudiSmartphoneInterface

>>>>>NOWOŚĆ<<<<  MIRROR LINK 

2 godziny temu, pydzik napisał:

hex v2 to tylko typ kabla. VCDS 17.8 ogarnia bankowo.

I wlasnie ten typ kabla ma znaczenie.

Nowy interfejs to nowy procesor ,wiecej pamieci ,obsluga nowego protokolu CAN itp itd

Sam program VCDS to nie wszystko ,na starym kablu polaczysz sie z wiekszoscia modulow ,ale nie z wszystkimi.

a ja nie polecam, bo interfejs nie potrafi opisać błędu:

10 - ilość znalezionych błędów. Oto one:
15371776 - Magistrala danych
          U1121 00 [040] - brak informacji
          [Nowa funkcja - rozszerzone informacje o kodach błędów (protokół UDS) - jest dostępna wyłącznie
przy użyciu najnowszych interfejsów, oferowanych na VCDS.pl.]
          Sporadyczny - Potwierdzony - Testowany od skasowania kodów błędów
             Ramka zamrożona:
                    Stan błędu: 00000001
                    Priorytet błędu: 4
                    Częstość błędu: 1

451329 - ROD - Nieznany kod błędu
          - 00 [047]
          [Nowa funkcja - rozszerzone informacje o kodach błędów (protokół UDS) - jest dostępna wyłącznie
przy użyciu najnowszych interfejsów, oferowanych na VCDS.pl.]
          Potwierdzony - Testowany od skasowania kodów błędów
             Ramka zamrożona:
                    Stan błędu: 00000001
                    Priorytet błędu: 4
                    Częstość błędu: 1

I takich różnych błędów jest więcej. Niestety 17.8.1pl 18.2en nie radzi sobie. VCDS HEX-V2

Edited by Pawel/L

Jak juz to tylko ODIS 😉

ケミカル・ブラザーズ
DOPOSAZANIE MONTAŻ NAWIGACJI MIB MMI 3G 3G+ PL MENU LEKTOR USA EU A4 B9 A5 Q5 A6 C7       

Kurcze jeden facet chciał za kodowanie lamp 450zł, a jak zadzwoniłem 700zł, postanowiłem że kupię sobie VCP za 900zł. W ODIS z ali to nie ma przewodnika i trzeba znać kodowanie?

Troche czasu minelo wiec ponawiam pytanie heretyka. Czy ktos korzysta, albo korzystal z OBDeleven. Da sie tym cos ogarnac. Tak dla zwyklego uzytkownika, od swieta bledy sprawdzic cos zakodowac np ten jeb... Start stop? 

Widzialem pare filmikow i jesli to dziala tak sprawnie jak jest przedstawione na video to mi pasi. Nie jestem mega wymagajacym uzytkownikiem a ta opcja gdzie z automatu za jednym kliknieciem masz programowanie roznych funkcji. SZTOS dla takiego lamusa jak ja. 

Ok moge sie wypowiedziec troszke na temat OBDeleven. Posiadam to male sprytne urzadzonko od 2 miesiecy i musze powiedziec ze jest to petarda dla takiego zwyklego zjadacza chleba jak ja. Jestem w stanie zrobic tym wszystko co potrzebuje  a nawet wiecej. Opcji jest od groma a te tz. aplikacje sa mega. Jedno klikniecie i start stop wylaczone. Troche balem sie jak to bedzie dzialac z tak nowym samochodem, ale obawy byly niesluszne. Moge polecic to ustrojstwo wszystkim z czystym sumieniem.