Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Filtr paliwa buczy po wymianie


pele01000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z nowym filtrem paliwa. Okazało się, że mam jeszcze oryginalny filtr paliwa i zamówiłem nowy firmy Mann. Po wymianie gdy paliwo rusza w obieg z filtra dochodzi buczenie, które słychać nawet w środku samochodu. Momentami filtr drga bardzo mocno. Po włożeniu starego filtru wszystko ustępuje i jest normalnie. 

Czy ktoś miał podobny problem? 

Jeśli chodzi o nowy filtr będę próbować go reklamować bo 100 zł to nie mały pieniądz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr paliwa najlepiej ori z aso, 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma Mann to taka górna półka. Zawsze staram się wymieniać na dobre części.

Doczytałem się że w filtrze wbudowany jest regulator ciśnienia. Może on jest fabrycznie wadliwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy dobrze wszystko podłączone. tez mam mana i jest ok.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wymianie filtra na nieorginalny po kilku km samochód wyrzygal całe paliwo przelewem przez filtr węglowy. W układzie paliwa jest duże ciśnienie i rozsadzilo nieorginalny filtr. Telefon  do ASO nowy filtr 250 zł i wszystko wróciło do normy. Każdemu powiem te samochody tylko na org filtracja paliwa. Być może w podrobkach nie wytrzymują regulatory cisnienia paliwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dziober napisał:

U mnie po wymianie filtra na nieorginalny po kilku km samochód wyrzygal całe paliwo przelewem przez filtr węglowy. W układzie paliwa jest duże ciśnienie i rozsadzilo nieorginalny filtr. Telefon  do ASO nowy filtr 250 zł i wszystko wróciło do normy. Każdemu powiem te samochody tylko na org filtracja paliwa. Być może w podrobkach nie wytrzymują regulatory cisnienia paliwa. 

Tyle dałeś za filtr paliwa w ASO? Ja kupowałem ostatnio w getem dla kolegi do AVJ oryginalny filtr o numerze 8E0201511L i kosztował 142zł.
Niezłe ceny w tych ASO :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kdawid napisał:

Tyle dałeś za filtr paliwa w ASO? Ja kupowałem ostatnio w getem dla kolegi do AVJ oryginalny filtr o numerze 8E0201511L i kosztował 142zł.
Niezłe ceny w tych ASO :(

Trzepia kasę nam głupie ASO Toruń 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niezły biznes mają skoro getem jest w stanie ta samą część ściągnąć za 142 zł. Jest tylko jeden minus, w getem ostatnio na części czekałem ponad miesiąc więc wszystko trzeba wcześniej planować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi na pw napisać odnośnie tego geta? Nie spotkałem się z tym. A4 jeżdżę trochę ponad rok i każde dojście do części org pomimo oczekiwania jest dobre. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.06.2017 o 22:34, dziober napisał:

Możesz mi na pw napisać odnośnie tego geta? Nie spotkałem się z tym. A4 jeżdżę trochę ponad rok i każde dojście do części org pomimo oczekiwania jest dobre. 

www.getem.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ci buczy filtr to pompa paliwa już nie daje rady zmiana filtra nic nie da wymień pompe na ori z aso 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo jak kolega.Choc ja już wymieniłem na Ori filtr paliwa i buczy nadal.Wiec mówicie że to na 100 % pompa paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również po wymianie na MANNa zaczęło buczeć, jednak po przejechaniu się kilku km sytuacja ustała, raz na jakiś czas jak auto dłużej postoi i je odpalę to delikatnie przez chwile słuchać buczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem oryginalny filtr w ASO (208zł po zniżce w Bydgoszczy) i miałem również sytuację, że zaraz po pierwszym odpaleniu na nowym filtrze zaczął on drżeć i wydawać dziwne dźwięki. Po paru odpaleniach doszło bardzo głośne gadanie pompy, jakby betoniarka chodziła ?, natomiast po przejażdżce ok. 2km niepożądane dźwięki ustały i póki co jest dobrze.

IMG_20180929_125640.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...