Skocz do zawartości
IGNOROWANY

gdzie w B7 znajdę plus który znika po uśpieniu Can-ów?


kdawid

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

Planuje dołożyć do swojej b7 dodatkowe gniazdo zapalniczki, ale chcę żeby w nim było napięcie tylko jak mam przekręcony kluczyk i po wyjęciu kluczyka dopóki nie "uśpią" się Cany. Chcę założyć przekaźnik który będzie sterowany plusem który znika po uśpieniu Canów.
Może mi ktoś napisać gdzie w okolicy MCE lub lewego słupka A znajdę taki plus? Nie musi to być jakiś duży prąd, będzie użyty tylko do sterowania przekaźnika.

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi przychodzi do głowy to sterowanie wzmacniaczem z radia...
Może podświetlenie awaryjek - ale tutaj bym raczej przez tranzystor podpinał jak przez przekaźnik...
Nie wiem czy znajdziesz takiego plusa...
Żeby np aftermarketowe radio działało tak jak fabryczne (wyłączenie po wyjęciu kluczyka) konieczny jest deokder/adapter CAN, który właśnie z sieci odczyta komendy i wysteruje "plus po zapłonie" odpowiednio do radia.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie. Sygnał sterujący wzmacniaczem odpada, on będzie tylko wtedy gdy radio jest włączone a ja potrzebuje cały czas plusa niezależnie od radia i innych urządzeń .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego plusa raczej nie znajdziesz, a co będziesz podłączał do tego gniazda zapalniczki jeśli można wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do kamerki brałem plus z bezpiecznika nr3 (ogrzewane dysze urządzenia do mycia szyb)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, bin85 napisał:

Takiego plusa raczej nie znajdziesz, a co będziesz podłączał do tego gniazda zapalniczki jeśli można wiedzieć.

Ładowarkę USB która będzie ukryta pod deską rozdzielczą, na tunelu środkowym będzie wyprowadzone  tylko gniazdo USB służące tylko do ładowania telefonu.

Tak jak na foto poniżej

ba591b7535d76e33med.jpg

Chodzi o to żeby ładowarka nie pobierała prądu podczas postoju auta. Wiem że mogę użyć plusa po stacyjce ale fajniej by było jak by ładowarka wyłączała się dopiero po uśpieniu canów. Ale jak nie ma takiego plusa to podłączę to do plusa po stacyjce i też będzie ok.

Edytowane przez kdawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, nawet gdyby był taki plus to w sumie nic byś na tym nie zyskał bo po wyłączeniu stacyjki zasilanie było by jeszcze przez kilkadziesiąt sekund więc niema sensu kombinować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i o te kilkadziesiąt sekund mi właśnie chodziło :)

Ale masz rację, skoro nie ma takiego plusa to nie ma sensu kombinować. Zrobię sterowanie przekaźnikiem plusem po stacyjce i tyle.

Dzięki wszystkim za pomoc :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zależy Ci na tym czasie to zrób to na przekaźniku czasowym, po wyłączeniu stacyjki zasilanie będzie jeszcze przez czas taki jaki sobie sam ustalisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bin85 napisał:

Jeżeli zależy Ci na tym czasie to zrób to na przekaźniku czasowym, po wyłączeniu stacyjki zasilanie będzie jeszcze przez czas taki jaki sobie sam ustalisz

Faktycznie pomysł wart rozważenia. Coś takiego masz na myśli?

http://allegro.pl/przekaznik-samochodowy-czasowy-wydluzajacy-3srp-i6061088653.html?reco_id=ed802c67-4adc-11e7-8f31-0258773f0422

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod stacyjka znajdziesz również +12 takie które jest dopóki kluczyk siedzi w stacyjce, bez włączonego zapłonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób sterowanie minusem pojawia się po otwarciu drzwi i usypia  z Canem  jest w pomarańczowej wtyczce na dole w słupku A  z tym że nie pamiętam jaki kolor bo wykorzystywałem go ze 2 lata temu ale jak pomierzysz miernikiem to znajdziesz parę minut i bez problemu  wyczajisz który to..

Na przekaźniku to bez znaczenia czym będziesz sterował..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Robero321 napisał:

Zrób sterowanie minusem pojawia się po otwarciu drzwi i usypia  z Canem  jest w pomarańczowej wtyczce na dole w słupku A  z tym że nie pamiętam jaki kolor bo wykorzystywałem go ze 2 lata temu ale jak pomierzysz miernikiem to znajdziesz parę minut i bez problemu  wyczajisz który to..

Na przekaźniku to bez znaczenia czym będziesz sterował..

 

Ten minus pojawia się po otwarciu drzwi i jest cały czas? Po zamknięciu drzwi i zapaleniu auta tez jest? Znika dopiero jak "usną" Cany? czyli nawet jak wyjdę z auta i go nie zamknę to po jakimś czasie jak "usną" Cany to ten minus zniknie?

Edytowane przez kdawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak znika jak zgasną cany przy otwartych drzwiach się pojawia i jest do momentu aż się cany wygaszą

U mnie działa jako wyzwolenie alarmu gsmowego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Robero321 napisał:

Tak znika jak zgasną cany przy otwartych drzwiach się pojawia i jest do momentu aż się cany wygaszą

U mnie działa jako wyzwolenie alarmu gsmowego..

Super to zlokalizuję ten kabel w pomarańczowej kostce i jego użyję do sterowania przekaźnikiem.

dzięki za pomoc  :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...