Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jazda na gazie a spadek poziomu paliwa


djtaso

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jako ze posiadam od tygodnia audi 1.8t163km i jesf to moje pierwsze auto z lpg mam kilka pytan. Mam inatalacje BRC i zatankowalem za 80 zl paliwa i wskazowka wskoczyla przed polowe zbiornika.  Zrobilem trase 50 km i wskazowka spadla na rezerwe.  Wyczytalem ze audi tak ma ze jezdzac na gazie wskazowka od benzyny opada. Czy jest jakas rada aby to wylaczyc zeby wskazowka nie opadala? Denerwujace jest jak sie ma duzo bryny i sie swieci rezerwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt aproksymacji stanu paliwa w B6 występuje z  tego co wiem poniżej 1/4 stanu, więc skoro miałeś prawie 1/2 to zachowanie to nie powinno mieć miejsca. Sam mam teraz między 1/4 a 1/2 i nie mam tego problemu. Może po prostu instalacja spala paliwo zamiast gazu? Trzeba się podłączyć do sterownika i zobaczyć ustawienia. Nie wiem czy w BRC tak jest, ale w innych da się wyłączać poszczególne wtryskiwacze gazowe, żeby cylinder pracował na benzynie. Może któryś lub wszystkie masz wyłączone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy stanie licznika wskazujacego Pb po wyżej 1/4 nie powinna opadac, może ciągnie Ci paliwo zamiast LPG

Wysłane z mojego F3111 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej chyba nie ciagnie pb bo jak autem poruszam to slychac benzyne. Pierwsze zalalem za 40 i zrobilem 100 km wiec za duzo benzyny nie pociagnol bo cieplo bylo i szybko na gaz sie przelaczyl. Chyba ze czujnik od temperatury ma tu cos wspolnego? Tzn jade zrobie 3-5 km i wskazowka od razu wskakuje na 90 stopni  nie powoli idzie tylko  nagle wskoczy.  Moze to miec cos wspolnego? Czy tylko ten czujnik odpowiada za zegary? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po czym wnioskujesz, że się na gaz przełączył, bo na samym przełączniku to może i wyglądać że się zmienia na gaz, ale dalej może być prawdziwe to co powiedziałem wcześniej i ciągnie ci benę. To że pomachałeś samochodem i słychać benzynę to raczej słaby test bo gaz ci może też być słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi bo to moje 1 auto z lpg czy jak bym gdzies pojechal zdiagnozuja czy bieze sam gaz czy benzyne? I drugie pytanie czy jak bym jezdzil tak i ta wskazowka spadla do 0 moge tak jezdzic? ( zakladajac ze jest paliwo w zbiorniku) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od dobrej diagnostyki z kompem, sprawdzenie gazu również. Nawet jak Ci bierze benzynę to te 50km musiałeś z butem w podłodze jechać, że aż tyle Ci zeszło.

Kub sobie kabel vag, na forum znajdziesz info co i jak i sporo zaoszczędzisz na jeżdżeniu na diagnozy.

 

Edytowane przez mszark
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interfejs diagnostyczny dobra rzecz, ale gazu tym nie zdiagnozujesz. Jak pojedziesz do gazownika to bez problemu ci powie jakie paliwo pobiera, tylko niech fizycznie sprawdzi a nie w programie. Jak wskazówka spadła na 0 a masz paliwo to oczywiście możesz. Najlepiej zatankuj do pełna i zobacz czy dalej tak będzie schodzić paliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam tak ze jak mam ponad ta biala ostatnia kreske to wskazowka stoi jak spadnie ponizej tej bialej kreski wskazowka spada do 0. A mam pytanie czy 530 km na50 litrach gazu to dobry wynik? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, djtaso napisał:

A mam pytanie czy 530 km na50 litrach gazu to dobry wynik? 

Bardzo dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha hehe kumpel mnie nastraszyl ze te siliniki pala po 15 litrow gazu ze smoki nieziemskie i dla tego sie ogolnie pytam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mieście to może i dużo palą ale w trasie w 10l się spokojnie można zmieścić. Mam silnik po programie i więcej jak 13l jeszcze nie zjadło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.06.2017 o 10:13, djtaso napisał:

A mam pytanie czy 530 km na50 litrach gazu to dobry wynik? 

Jeżeli w trasie to normalny, jeżeli w mieście to niemożliwy. Ludzie piszą ile im gazu pali na 100, a jeszcze nie widziałem żeby ktoś przy tym podał ile benzyny przy okazji. Jednemu spali 12 w mieście a innemu 14. Ale temu pierwszemu przy okazji 2 litry beny a drugiemu 0,5. Wszystko zależy od ustawień sterownika - po jakim czasie od odpalenia przełącza się na gaz, jaka jest zewnętrzna temperatura, itd. Mi na przykład po mieście pali 16,5 litra gazu, ale ja mam quattro i ciężką nogę bardzo. Ale ustawione jest tak, że 30 stopni płyn osiąga i się przełącza. No to pozostaje ci mieć odpowiedni zapas benzyny i nie będziesz miał problemu. Życzę bezawaryjnego użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kolego no powiem ze to 530 zrobilem 1/3 miasto 2/3 trasa i bez zbednego pilowania w sumie spokojna jazda i nie jezdzilem 60 na 5 biegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do ustawien jest ustawione ze od 40 stopni przelancza sie na gaz tyle wiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty to masz coś nie tak z tym licznikiem...

W jednym temacie piszesz, że wskazówka od temperatury nie podnosi się tylko z pozycji leżącej wskakuje od razu na 90st.
Teraz, że opada ci wskazówka od paliwa (w za szybkim tempie).

Nie szukałbym przyczyny w czujnikach temperatury tylko liczniku. Serio Ci mówie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.06.2017 o 15:13, aiwer napisał:

Ty to masz coś nie tak z tym licznikiem...

W jednym temacie piszesz, że wskazówka od temperatury nie podnosi się tylko z pozycji leżącej wskakuje od razu na 90st.
Teraz, że opada ci wskazówka od paliwa (w za szybkim tempie).

Nie szukałbym przyczyny w czujnikach temperatury tylko liczniku. Serio Ci mówie.

Wskazowka od temp juz lezy i kwiczy a co do wskazowki od benzyny zalalem tak aby pokazywala ponad ta ostatnia biala kreske i juz od 500 km stoi w miejscu wiec jak koledzy pisali zeby nie szla do dolu musi byc ponad 1/4paliwa w baku. Czujnik juz mam w sobote czeka mnie wymiana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazówka od paliwa leci w dół podczas jazdy na lpg w momencie zapalenia się rezerwy i tylko wtedy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem zrobilem jak koledzy pisali i stoi w miejscu zalalem za 50 zeta i jak stala tak stoi. Poprzedni wlasciciel tez mowil ze musi byc przynajmniej na tej ostatniej bialej kresce bo tak to leci wskazowka na dol mimo iz jest benzyna w baku. Wiadomo opadla tam z milimetr bo jezdze a jednak sie odpala to odpala na benzynie ale nic nie pokojacego. Co do czujnika temp jest wymieniony i elegancko temp idzie do gory wiec zegary bym wykluczal. P

Edytowane przez djtaso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazówka spadająca na 0 jak masz poniżej 1/4 to norma - mam to samo w moim. Raz zatankowałem za 50 zł (a miałem około 1/4) i wskazówka pokazała mi dalej rezerwę. Pomaga wyciągnięcie i włożenie bezpiecznika nr 15 ;)

Edytowane przez rogigor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...