Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy ?


Radeon007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Auto ( bynajmniej tak licznik pokazuje, a w rzeczywistości to nie wiem ) ma 197 000 km i nie ma żadnej informacji na temat poprzedniego oleju jaki był zalany .  Jaki będzie najlepszy olej do 1.6 ( AHL ) , jakie oznaczenie/symbol oleju ?


Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim stanie motor? Spala olej? Ogólnie to jest temat poświęcony doborowi oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W silniku jest nagar w dużych ilościach ,a patrząc na bagnet to raczej nie ubywa oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz nagar, to obys nie miał tego co ja, zrobiłem płukanke i po kilku miesiącach uszczelkę pod głowicą mi wydmuchało, bądź sama ze starości poszła, tego nie wiem.. Miałem też nagar pod pokrywą zaworów i możliwe że u cb też tak jest jak w moim przypadku.  Ja u siebie mam zalany obecnie 10w40 valvoline, miałem wcześniej Liqui Moly Mos2 jak dla mnie bez różnicy. Lepiej to komus dobremu zlecić żeby usunąć nagar, może płukanka to usunie tylko tak łatwo nie będzie. Płukanka, potem z dwa lub 3 razy zmiany oleju po 5 tys km, może go troche oczysci z tego syfu. Niech ktoś sie jeszcze wypowie, może ktos miał jeszcze taką sytuację.

Edytowane przez Robertk86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz nagar i wiesz, że Ci rozszczelni to lej najtańszy olej z promocji z biedry... po co inwestować w taki silnik. Jeśli po płukance puszczają uszczelki to znaczy że silnik to już kompletny paździeż bez perspektyw... olej dedykowany do tego silnika to 5W30 jeśli już chodzi o ścisłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...