Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4B8 1.8tfsi 160ps wydajniejszy intercooler


Popek113

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Po rozwiązaniu problemu olejowego, zaczynam się zastanawiać nad podniesieniem mocy. Czy ktoś może mi doradzić, jaki wydajniejszy intercooler wstawić. Dodam że liczy się też cena, bo nie mam zamiaru wydawać za dużo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Popek113 napisał:

Witam! 

Po rozwiązaniu problemu olejowego, zacząłem się zastanawiać nad podniesieniem mocy. Czy może ktoś doradzić jaki wydajniejszy intercooler wstawić. Dodam że cena też jest ważna, bo sam program będzie trochę kosztować.

ja do 2.0tfsi zamówiłem właśnie ic od 3.0bit najwydajniejszy i cena też spoko 400zł +/-

nie wiem jak do 1.8 ale zaryzykował bym stwierdzeniem, że będzie pasował z delikatnymi przeróbkami, ale niech ktoś sie wypowie kto bardziej ogarnia żebym Cie w maliny nie wpuścił ;) 

Edytowane przez ffi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. Powiedz jeszcze czy pamiętasz jaki nr. części ma ten ic. I jakie próbki trzeba zrobić. Chcę sam się za to zabrać i zastanawiam się czy dam sobie radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Popek113 napisał:

Dzięki za odp. Powiedz jeszcze czy pamiętasz jaki nr. części ma ten ic. I jakie próbki trzeba zrobić. Chcę sam się za to zabrać i zastanawiam się czy dam sobie radę.

4g0145805j nr taki od 3.0bitdi. Jeśli chodzi o montaż to zobaczymy tutaj forumowicze ładnie to opisali: "na 4 ręce da się wcisnąć" ;) jak jest ogarnięty mechanik to coś z tego ulepi. Ja osobiście sam sie za to nie zabieram ale jak masz wiedzę do tego to powinieneś sobie poradzić (nasmarować końce podgrzać aby weszło). 

Dolotu narazie nie robiłem, nie wstawiam downpipe ale wycinam kata i wspawam rure. 

dolot zrobie z blow off'em sobie jak skarbonka mi sie zapełni, później turbo hybryda i cały wydech, ale to jeszcze daleka przyszłość ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Popek113 napisał:

No i downpipe, bo to też chce zmienić.

widziałem i też ktoś z forumowiczów mi podrzucił dobry downpipe jest z rm-motors za 500zł ładnie i solidnie wygląda i wykonanie też na pewno lepszej jakości ;) 

więcej będę wiedział jak przyjdzie mi ic'ek i go wstawie (do tego wycinka kata od razu) 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info.

Przy hybrydzie to jeszcze chyba większe wtryski trzeba dać.

Ja mam plana zrobić ic, downpipe, i program.  Dalej nie inwestuje bo to multitronic, i znając życie zacznie się sypać. Zresztą potem bym musiał robić program dla skrzyni, bo kręci się za nisko. Żałuję że nie w manualu kupiłem, ale coś za coś. Daj znać jak ci tam poszło z bestią.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Popek113 napisał:

Dzieki za info.

Przy hybrydzie to jeszcze chyba większe wtryski trzeba dać.

Ja mam plana zrobić ic, downpipe, i program.  Dalej nie inwestuje bo to multitronic, i znając życie zacznie się sypać. Zresztą potem bym musiał robić program dla skrzyni, bo kręci się za nisko. Żałuję że nie w manualu kupiłem, ale coś za coś. Daj znać jak ci tam poszło z bestią.

 

dam znać na pewno :) masz plany takie jak ja miałem na początku hehe ;)  sam program robi robote :) zrobisz i już będziesz chciał z czasem więcej i więcej..

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś już ten IC ? Mam na sprzedaż z 3.0 BiTDI ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.06.2017 o 19:22, Popek113 napisał:

Jeszcze nie kupiłem. Ile chcesz i w jakim stanie jest. 

PW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2017 o 00:22, Popek113 napisał:

Witam!

Po rozwiązaniu problemu olejowego, zaczynam się zastanawiać nad podniesieniem mocy. Czy ktoś może mi doradzić, jaki wydajniejszy intercooler wstawić. Dodam że liczy się też cena, bo nie mam zamiaru wydawać za dużo. 

Hej, udało Ci się przeprowadzić już te mody? Mam taki sam silnik tylko zawirusowany już na 215 KM i planuje dalsze mody mechaniczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam. Pochwalcie się co tam wyszło wam na downpipe i większym IC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie było, więc odświeżę. Poleciałem trochę bardziej niż planowałem. 

Turbo hybryda

Downpipe

IC od 3.0biturbo

No i dolot

Naradzie wychodzi niecałe 300ps i 395Nm. Ale cały czas mój tuner coś poprawia bo jak by coś go dusiło przy większych obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...