Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Koito Bi-LED a kontrola żarówek


pawelosinski83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pytanko mam - czy ktoświe jak zachowa się kontrola żarówek w B6 gdy podepnę zamiast biksenonów Bi-LED'y Koito?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli napięcie będzie takie samo jak w żarnikach to raczej nie powinno być problemu.

Według informacji na internecie jest to loteria. W jednym aucie może być wszystko ok a w drugim niby identycznym może wywalać błąd. 

Rozumiem że chcesz wymienić oryginalne soczewki Bi-xenon na soczewki Bi-LED?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pawloo7 napisał:

Jeżeli napięcie będzie takie samo jak w żarnikach to raczej nie powinno być problemu.

Dzięki za chęć pomocy, ale troszkę nie wiesz o czym mówisz ;-) Napięcie na żarnikach to 85V, a przy odpalaniu nawet ponad 20kV (20000V). Zasilanie przetwornic ksenonów jest takie samo jak i ledów z koito (sterownik wbudowany) i zwykłych żarówek...
Chodzi oto jak się zachowa LED przy zimnym i ciepłym teście... ciepły może i przejdzie, bo tam jest po prostu brany pod uwagę prąd jaki biorą światła, ale zimny to już nie wiem jak wyglada w przypadku ksenonów i czy koito go przejdzie...
 

8 godzin temu, pawloo7 napisał:

Rozumiem że chcesz wymienić oryginalne soczewki Bi-xenon na soczewki Bi-LED?

Tak sobie troszkę myślę, że może by tak spróbować... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, człowiek całe życie się uczy :)

Znalazłem na necie stronkę firmy Hidretrofit, która zajmuje się przeróbkami lamp itp. Może spróbuj do nich napisać może akurat udzielą Ci odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie i mają w swojej ofercie chyba takie soczewki jak szukasz :wink:

https://hidretrofit.pl/sklep/soczewki-koito-biled/

https://hidretrofit.pl/audi-a4-b6/

https://hidretrofit.pl/kontakt/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kodowaniu na Xenon raczej nie ma zimnego testu. Mam uszkodzona jedną przetwornice i nie sypie błędu póki nie uruchomię świateł

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kodowaniu na Xenon raczej nie ma zimnego testu. Mam uszkodzona jedną przetwornice i nie sypie błędu póki nie uruchomię świateł

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka


W sumie chyba masz rację... Fakt, że wali błędem dopiero przy włączaniu... Też tak miałem jakiś czas temu przy uwalonej przetwornicy... Nie pomyślałem o tym...

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w b5 bi Led koito i błędów nie bylo, a kontrolę żarówek miałem. 

Edytowane przez Chris12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś skąd takie ilości tych bi led Koito na portalach aukcyjnych? Skąd to biorą sprzedawcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie jestem o tym przekonany.  Ludzie mają na stanie po kilka / kilkadziesiąt par dostępnych i to nowych projektorów. 

Więc skąd biorą nowe lampy? Domyslam się że uszkodzone bądź wycofane z rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2019 o 06:13, dynamiquedci napisał:

W B7 wali bledem i nawet rezystory nie pomagaja. Za to w b8 swieci bez problemu bez błędów ?

no to lipa, bo planuję MCE z B7 i biledy... a na jakiej wersji MCE i jakim kodowaniu? wali błąd od razu po zapłonie czy dopiero po włączeniu świateł? 

Edytowane przez pawelosinski83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...