Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Koito Bi-LED a kontrola żarówek


pawelosinski83

Rekomendowane odpowiedzi

Mam od niedawna Bi LED w B7 nie wali bledu robota wykonana precyzyjnie testowanie rezystorow żeby nie było bledu i wiele innych rzeczy a światło w aucie teraz że nie jeden zazdrości już ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2019 o 10:31, Arczi78 napisał:

Mam od niedawna Bi LED w B7 nie wali bledu robota wykonana precyzyjnie testowanie rezystorow żeby nie było bledu i wiele innych rzeczy a światło w aucie teraz że nie jeden zazdrości już ?

pocieszające info ?

możesz dac znać jakie rezystorki zatrybiły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

corradoowner  pisz do niego on mi pięknie wszystko ogarnął ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Arczi78 napisał:

corradoowner  pisz do niego on mi pięknie wszystko ogarnął ?

Dokładnie jak kolega napisał. Bi led świeci bez błędu. Moc pobierana przez ori bix w 13 letnim b7 to 46W a nie 35W jak jest napisane na przetwornicy. Bi led koito pobiera równo 30W. Dołożyłem koledze dwa rezystory przykrecone do osobnego radiatora i taki komplet do radiatora bi leda. Pobór mocy przez taki zestaw to 45W. Wszystko znajduje się w lampie. Temperatura jaką wydziela bi led to ok 36 stopni w najciepelejszym miejscu radiatora. Komplet z rezystorami wydziela 47 stopni i też jest chłodzony wentylatorem bi leda. Dodam tylko że xenon wydziela znacznie większą temperature w w zamkniętej lampie więc w przypadku bi leda nie ma żadnego zagrożenia. Wokół bi leda w lampie łącznie z rezystorami jest bardzo dużo miejsca. Polecam wymianę bixa na bi leda. Xenon w porównaniu do bi leda wypada słabo. Teraz walczę żeby upchnac bi leda do b6. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, corradoowner napisał:

Dokładnie jak kolega napisał. Bi led świeci bez błędu. Moc pobierana przez ori bix w 13 letnim b7 to 46W a nie 35W jak jest napisane na przetwornicy. Bi led koito pobiera równo 30W. Dołożyłem koledze dwa rezystory przykrecone do osobnego radiatora i taki komplet do radiatora bi leda. Pobór mocy przez taki zestaw to 45W. Wszystko znajduje się w lampie. Temperatura jaką wydziela bi led to ok 36 stopni w najciepelejszym miejscu radiatora. Komplet z rezystorami wydziela 47 stopni i też jest chłodzony wentylatorem bi leda. Dodam tylko że xenon wydziela znacznie większą temperature w w zamkniętej lampie więc w przypadku bi leda nie ma żadnego zagrożenia. Wokół bi leda w lampie łącznie z rezystorami jest bardzo dużo miejsca. Polecam wymianę bixa na bi leda. Xenon w porównaniu do bi leda wypada słabo. Teraz walczę żeby upchnac bi leda do b6. 

dzięks za info

czyli wystarczy 15 omów 15W liczac w zaokrągleniu z prawa Ohma... Dobierając z typoszeregu z jakimś tam zapasem: na każdą lampę 2 rezystory 33 Ohm 10W połączone równolegle i powinno grać ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, pawelosinski83 napisał:

dzięks za info

czyli wystarczy 15 omów 15W liczac w zaokrągleniu z prawa Ohma... Dobierając z typoszeregu z jakimś tam zapasem: na każdą lampę 2 rezystory 33 Ohm 10W połączone równolegle i powinno grać ? 

Tak samo liczyłem jak Ty ale teoria z praktyką miała wiele do życzenia. Problem był z temperatura rezystorow więc kombinowalem dalej. Finalnie zastosowałem po 2 rezystory 6,8Ohm 50W na lampę połączone szeregowo że sobą i rownolegle do zasilania. Te najmniej się grzaly. Do tego po jednym radiatorze na taki zestaw. Wyszlo około 45-46W i akceptowana temperatura. 

Edytowane przez corradoowner
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, corradoowner napisał:

Tak samo liczyłem jak Ty ale teoria z praktyką miała wiele do życzenia. Problem był z temperatura rezystorow więc kombinowalem dalej. Finalnie zastosowałem po 2 rezystory 6,8Ohm 50W na lampę połączone szeregowo że sobą i rownolegle do zasilania. Te najmniej się grzaly. Do tego po jednym radiatorze na taki zestaw. Wyszlo około 45-46W i akceptowana temperatura. 

no i gitarka ? dzięks za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B6 Koito biled bez problemu bez rezystorów, kontrola żarówek nie wykrywa nic...

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie jak chcecie mam na sprzedaż bi led koito 1A w dziale sprzedam jest ogłoszenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2021 o 18:51, waszka332 napisał:

Witam Panowie jak chcecie mam na sprzedaż bi led koito 1A w dziale sprzedam jest ogłoszenie. 

Czemu sprzedajesz ? Znalazłeś lepsze rozwiązanie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kowalmarcinek napisał:

Czemu sprzedajesz ? Znalazłeś lepsze rozwiązanie ?

 

Mialem zakladac do siebie do B8 ale fecet mi wymusil rozbilem auto i teraz kupilem B9 dlatego sprzedaje. Robilem pare zestawow lamp do B8 z tymi soczewkami kazdy jest zadowolony znajda sie pewnie lepsze mocniejsze soczewki ale te Koito sa sprawdzone przez duzo osob i kazdy je poleca a o innych zbytnio opini nie znajdziesz. Nawet jak ktos sie ze mna kontaktowal zeby zrobic mu lampy chcial Koito.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koito 1A wypadają słabiej niz xenon... 3A już lepiej, dopiero te najnowsze dopiero dobrze świecą... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xenony na nowej soczewce i markowych zarnikach masz racje ale z biegiem czasu slabna a bi led nawet 1A caly czas swieci tak samo, w B8 po cos ludzie zmieniaja nawet na 1A a B8 ma juz dosyc dobre bi xenony ale paro letnia soczewka i zarnik swieca slabiej nawet niz 1A. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2019 o 13:11, corradoowner napisał(a):

Tak samo liczyłem jak Ty ale teoria z praktyką miała wiele do życzenia. Problem był z temperatura rezystorow więc kombinowalem dalej. Finalnie zastosowałem po 2 rezystory 6,8Ohm 50W na lampę połączone szeregowo że sobą i rownolegle do zasilania. Te najmniej się grzaly. Do tego po jednym radiatorze na taki zestaw. Wyszlo około 45-46W i akceptowana temperatura. 

 

W dniu 7.05.2019 o 13:11, corradoowner napisał(a):

Tak samo liczyłem jak Ty ale teoria z praktyką miała wiele do życzenia. Problem był z temperatura rezystorow więc kombinowalem dalej. Finalnie zastosowałem po 2 rezystory 6,8Ohm 50W na lampę połączone szeregowo że sobą i rownolegle do zasilania. Te najmniej się grzaly. Do tego po jednym radiatorze na taki zestaw. Wyszlo około 45-46W i akceptowana temperatura. 

Cześć a mógłbyś mi doradzić.?
chciałbym u siebie w b7 bi xenon zamontowac bi led koito mam soczewki model 2019 bez wentylatorów i bez przetwornic.
jaka ilość rezystorów i jakich na lampe potrzebuje żeby nie wybijało mi błedów
czy na wiązce wchodzacej do przetwornicy jest 12v czy 14v tak jak ako jest ładowane.?
bo jak podaje stałe 12v 6A 70w to bi ledy tylko żarzą a gdy podam im 14v to juz świecą super. wiem że ich praca jest od 12-15v ale 12v to za mało
(dla przykładu dodam że montowałem model 1A w touranie 2gen i zadnej nie potrzebowałem przetwornicy.)|
czy montowałeś już może te nowe modele koito.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć. nie zgodze sie z osobami które mówią ze bi ledy wypadaja gorzej z bixenon. bi xenon lezy na kolanach przy biledach markowych. takich jak koiyo mobis czy stanley. oczywiscie koito jest najlatwiejsze co do montazu bo jest na hella 3. mobis ma najmocniejsze swiatło ale bardzo trudno je zamontować ( wiecej zabawy) a chinczyki to gowno i wyrzucona kasa w bloto.
sam zamontowałem takie 1A koito u siebie w touranie 2 i jak stoi koleszka obok to jego bi xenon ori znikaja. nie dlugo biore sie za montarz w a4 b7. wiec zrovbie mały podglad krok po kroku jak wyszło.: pozdrowionka

Edytowane przez maryjane118
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...