Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Duże spalanie 1.8 ADR


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

ostatnio rozmawiałem ze znajomym który mi opowiadał że miał kiedyś Audi A4 B5 1.8 125 KM czyli takie jak moje które spalało mu średnio 8-9 litrów. Ja zawsze dolewam do pełna więc znam dokładne spalanie za każdym razem, średnio pali mi 11,12 l/100km. Najmniej udało mi się zejść do 8.90 l/100km ale to w trasie, dodam że bardzo spokojnie jeżdżę, kiedyś nawet specjalnie zrobiłem test gdzie jeździłem jak niedzielny kierowca i spalanie spadło do 10,50l/100km. Czytałem parę raportów i wydaje mi się że jest to duże spalanie. Za 2 tyg dopiero jestem umówiony z mechanikiem żeby podłączyć samochód do laptopa i posprawdzać wszystko ale do tego czasu chciałem was spytać czy też sądzicie że za dużo spala? Czy macie może jakieś propozycje co w pierwszej kolejności wypadało by sprawdzić i ewentualnie jakieś testy porobić? Mam nadzieje ze nie powielam tematu bo szukałem na forum spalanie 1.8 i nic nie znalazłem.

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie loteria ze spalaniem - zimą 10-12, latem 8-11 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio od 0 do pełna zatankowałem gazu to wyszło +/- 10,5l/100km, jednak powiem że czasami wyprzedzam to złapie 4 nawet 4,5 tys. U mnie auto trochę ma za dużą dawkę na początku, czuje jak zamula na biegach 1,2,3 od 4 już idzie nawet od 60 km/h wzbija się jak powinien ale to do ustalenia z gazownikiem albo samemu kupić interfejs i ustawić. 

Edytowane przez Adrian1727
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa o spalaniu PB czy LPG ?

Mój pali tak samo jak auto użytkownika FLB także Panie autorze, auto tyle pali i nic nie zrobisz.

Jak by palił 16 litrów to wtedy problem ale 11-12 to te krowy tak mają, załóż Pan LPG i beje dobrze :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, k232 napisał:

Mowa o spalaniu PB czy LPG ?

Mój pali tak samo jak auto użytkownika FLB także Panie autorze, auto tyle pali i nic nie zrobisz.

Jak by palił 16 litrów to wtedy problem ale 11-12 to te krowy tak mają, załóż Pan LPG i beje dobrze :naughty:

O spalaniu PB. Szkoda jakby mi się udało zejść kiedyś do 8-9 na mieście to była by bajka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie poniżej 10 w mieście jest nierealne. A nawet to trudno osiągnąć. Da się mało spalić ale to w trasie (ok 7-7.5 przy spokojnej jeździe do 3 tyś rmp), w mieście te motory żłopią. Ogólnie ostatnio byłem dość mocno zdziwiony bo na 21l zrobiłem ok 250km w proporcjach 30/70 miasto-trasa. Wychodzi ok 8l spalania. Dodam, że od niedawna jeżdżę na paliwie 98 bo na 95 silnik zaczyna mi dość mocno stukać. Może te motory lubią 98? A może paliwo na orlenie to shit i nie trzyma parametrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...