Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B8 120KM za dużo pali, problem?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od nie dawna mam A4 B8 od razu po kupnie zmieniłem spalanie z galonow na litry na 100. Jeżdżę po Londynie głównie ale spalanie jest dość bardzo wysokie. Na średnim w komputerze 1 pokazuje 12/100 a jak stanę w korku to urośnie nawet do 19/100, ostatnio przepalilem go na autostradzie tak 70km przejechałem i spalanie spadło do 7.3 Ale jak wyjechałem w londyn i zacząłem jechać wolniej to znowu urosło do 18/100. Na komputerze 2 po 6 dniach jazdy pokazuje średnie spalanie 10/100. Co jest nie tak ? Czy ktoś miał podobnie? Dodam że po przepaleniu na autostradzie pojawił się błąd zaworu N70, błąd usunalem i narazie się nie pokazuje .
 
Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 
 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pomoze gdzie szukać? Fis pokazuje 13.7 spalanie średnie a gdy stoję w korku urośnie nawet 18l na 100. Sporadycznie spadnie do 8.2 8.8 ale zaraz urośnie i nie spada poniżej 12.5l. Po zatankowaniu auto do pełna zrobiłem 100 km i spadł mi jeden słupek paliwa na wyświetlaczu w sensie połowa z połowy. Jazda tylko w mieście max do 4. Ale nie możliwe żeby 120 konny silnik zarl tyle paliwa. Błędów zero.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatankuj do pełna , przejedż 100km zatankuj ponownie do pełna i oblicz ile spalił . Może komputer żle pokazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokaż kodowanie z byte 7

Edytowane przez Vis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem wysokiego spalania dalej nie rozwiązany. Zrobiłem 230km i pół baku poszlo. Jak auto się konkretnie nagrzeje to spalanie nie spadnie poniżej 11l na 100 jeżdżąc na 4 do 60 km/h. Nie wiem czy to ma coś wspólnego ale po dłuższej jeździe sprzeglo bierze praktycznie na samym końcu i auto okrutnie szarpie przy ruszaniu i drga cała buda( pisałem w innym wątku), auto szarpie przy końcowym puszczaniu sprzęgła. A na biegu jalowym właśnie w tym momencie co szarpie przy ruszaniu to gdy puszczam sprzeglo na luzie to w tej ostatniej granicy podnoszą się obroty do 1000. Nie wiem gdzie szukac. W sobotę wyczyszcze egr. Zero błędów na kompie.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...