Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8T - kwota


donM.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 
przymierzam się do zakupu autka i tu pojawia się moje pytanie. Na otomoto/allegro jest sporo ogłoszeń 1.8T ale jest rozbieżność cenowa.
Zastanawiam się czy w kwocie około 18 tysięcy będę w stanie kupić egzemplarz w który nie będzie trzeba inwestować kolejnych tysięcy. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak lekko to nie ma

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma używanych aut, w które nie trzeba inwestować pieniędzy, zwłaszcza nastoletnich. Za 18 tys owszem i kupisz, ale na pewno coś będzie do roboty. Kupisz nawet za 15 tysięcy, kwestia stanu wyjściowego i kosztów uzdatnienia do bezpiecznej eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego,  że jakoś rok temu nabyłem takie auto i przez rok co nieco dołożyłem to postaram się tu wypowiedzieć. Auto jak najbardziej da się kupić w tych pieniądzach natomiast trzeba brać pod uwagę części eksploatacyjne mimo, że mój egzemplarz był w dobrym stanie i po negocjacjach zakupiłem go za kwotę niższą od twoich założeń to z wejścia musiałem opłacić lakiernika bo niestety ale wiek robi swoje i samochód posiada pewne miejsca newralgiczne do których trzeba zajrzeć. Filtry oleje rozrząd, klocki tarcze serwis klimy i zrobiła się ładna sumka.  Pamiętać trzeba natomiast czy to auto za 18, 20, czy 22 tysie to i tak trzeba mieć bufor w razie jakichś nagłych wypadków bo w kilkunastoletnich autach czasami lubi się coś popsuć ot tak ze starości lub zużycia. Życzę Ci udanych łowów i nie wbicia się na minę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze powiedziane. I za 50 tysi kupisz auto, które na dzień dobry też da koszta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupisz i za 5000zl Anglika ale co z tego jak to padaczka i skarbonka bez dna . 

Myślę że zadbane b6 w miarę dobrym wyposażeniu + LPG + 1.8t +  18' feldze trzeba liczyć ponad 20 tysięcy złotych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takich to juz jak na lekarstwo.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Dominik93 napisał:

Kupisz i za 5000zl Anglika ale co z tego jak to padaczka i skarbonka bez dna . 

Myślę że zadbane b6 w miarę dobrym wyposażeniu + LPG + 1.8t +  18' feldze trzeba liczyć ponad 20 tysięcy złotych. 

Ktoś tu pisze o jakimś LPG i kołach 18" ? Co ty teraz wymyślasz. Wszystko też zależy od rocznika i wersji nadwozia.

 

Za 18tyś znajdziesz w miarę zadbaną sztukę, coś koło 2002r.  Ludzie nawet jak kupicie BEXA w slinie za 27tyś to też zawsze będzie coś do roboty :D Niektórzy myślą, że jak kupią za 18 tyś to od razu pet a jak dadzą 25 to igła i przez 5 lat nic nie będą robić. Dużo tych po 25 tyś to podpicowane sztuki handlarzy, którzy żerują na popularności B6 w 1.8T. Za 18 tyś według mojej opinii kupisz szybciej jakiegoś avanta. Sedanów jest mniej. Ostatnio za 18 był czarny sedan 2002r, naprawdę na fotkach wyglądał jak nowy, kolega się na niego czaił ale poszedł w przeciągu dnia. Także da się coś kupić, nie mówię że w przeciągu tygodnia, czy miesiąca ale da się. Też pozostaje pytanie co dla ciebie oznacza inwestowanie  kolejnych pieniędzy ? Wymieniając filtry, olej, rozrząd i pewnie przy okazji jakieś napinacze, paski, itd to już się robi jakiś pieniądz a wiadomo, że zawsze może wyjść coś poważniejszego. Ja mając auto kilkunastoletnie auto liczę się z tym, że w każdej chwili może coś pójść i będzie trzeba to wymienić. Czy to turbo, czy to cewki, wahacz itd... Jak ktoś myśli ,że kupi auto i na tym koniec wydatków to niech pomyśli nad rowerem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem rok temu a4 b6 1.8t avj z 2001r za 17k (szukałęm auta kilka miesięcy, głównie e46 lub e39 silniki tylko 2.5 lub 3.0 benz lub jakiekolwiek auto z 1.8t - obejrzalem z 20 aut i a4 bylo w najlepszym stanie z tych wsyztskich)

do końca serwis w niemczech, 1 właściciel.

lakier 100% ori (co zdarza się bardzo zadko)

Mimo tak zadbanego auta i tak musiałem wymienić

-filtry,olej, czyszczenie smoka, rozrząd, świecie, przepływomierz, odma, łączniki stabilizatora przód, tarcze i klocki  na przód i klocki z tyłu, dokupić koła na zime.

 

Edytowane przez WYSKUN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal czaję się na Audi :X mimo iż obejrzałem kilka sztuk nic nie przyciągnęło mojego oka :( Też miałem brać e46 2.5 @WYSKUN ale również nic zadowalającego. Cóż zostało czaić się dalej ewentualnie samemu sprowadzić z Niemiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...