Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[AVF, Q, Avant] Czarne wozidło. BBS 17. Na sprzedaż.


trepek

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystając z ładnej pogody i chwili wolnego wziąłem się za porządki w środku.

30 minut mordęgi i wsiowe nakładki zdemontowane. Proszę zwrócić uwagę na arcy-wykwintny sposób montażu polegający na przewierceniu gumowych nakładek na pedały i przymocowaniu na śruby...

d455f8ffaf673bbamed.jpg

 

Głównie czas pozwolił mi na gruntowne upranie bagażnika. Wszystko wyjęte, łącznie z boczkami. Szczotka ryżowa, proszek do prania i sruu! Nareszcie ładny zapach. Do bagażnika zapraszam tylko na bosaka :)

91bedf9e5edc4e0cmed.jpg d5fef5e12c6c97d7med.jpg ad4a6dc865bc8936med.jpg e82c171f0cf71ab1med.jpg 425d253da2cc35bcmed.jpg 2860476146c34a70med.jpg 

 

I zdjęcie na tle mojego drugiego samochodu - amelinowej A2 :) W tle przyszły garaż dla A4. W wakacje budynek przejdzie remont i wkońcu będę miał własny garaż z warsztatem.

3d93f60dff1a148dmed.jpg

Jeszcze jedna ciekawostka - A4 ma dalej oryginalne gumowe dywaniki, rok produkcji - 2003.

Edytowane przez trepek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kamil-vag napisał:

Ładne odszczurzanie ;) co to za piankę używasz ?

Próbuję Ciebie dogonić z podejściem do samochodu :)

A pianka to Forch do tapicerki: 306-thickbox_default.jpg

 

Na lekkie zabrudzenia badz do co tygodniowego przelecenia samochodu jak znalazl. Jednak do ciezszych zabrudzen trzeba mocniejsza chemie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj się dowiedziałem, że mam ramiona przednich wycieraczek Aero. A było to spowodowane tym, jak kupiłem pióra starego typu i nie pasowały ;-) P.S. Czy każde Valeo tak ciężko wchodzi na Aero czy trzeba jakiś myk wykonać aby było lżej?

I pytanie: czy sprawność tylnego zawieszenia na poziomie 62% i ugięcie 44mm świadczą, że amortyzatory do wymiany czy co? Byłem na trzepakach dzisiaj (stuki z prawej strony z tyłu) i są podejrzenia co do poduszki amortyzatora w prawym tylnim kole. A skoro już mam robić (od jutra też biorę się za renowację hamulcy) to dobrze wiedzieć, czy nie zrobić czegoś jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

714be4a1804e7746c4c7caff8ee94327.jpg

Sąsiadki? Jest siatka [emoji2]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny element ukladanki :) cel od jutra -> hamulce, olej i filtry.

Z nowosci to wpadly dzisiaj piora wycieraczek Valeo pod ramiona Aero. Cena poraza...

Edytowane przez trepek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód przeszedł odnowę hamulcy, głównie tylnych. Kilka dni pracy wieczorami, w wolnej chwili.

 

IMG_1653.JPG

IMG_1654.JPG

IMG_1656.JPG

IMG_1657.JPG

IMG_1663.JPG

 

Generalnie rzecz ujmując to od 14 lat chyba nikt nie zaglądał do tyłu. Rdzy co nie miara. Ale jakoś udało się wszystko poodkręcać, wyczyścić, kilka śrub nowych wpadło. Osłony tarcz mają wyczyszczoną rdzę + położony środek na rdzę i kolor. Jarzma wyczyszczone do sreberka, zaciski również. Tarcze nowe, klocki też.

Hamulec fajnie się poprawił ale tylko przez pierwsze 2-3 hamowania, później nagle tak jakby puchł(?) albo jakby nagle zaczęło brakować wspomagania. Dodatkowo prawe tylne koło podczas testów masakrycznie grzeje się (a grzało się i przed renowacją hamulcy). No nic... wydawało mi się, że tłoczek był zastany. Przyrządem do wciskania tłoczków kilka razy ten tłoczek wykręcałem i wkręcałem do zacisku, wydawało mi się, że rozruszał się. Dźwignia ręcznego również zaczęła działać pod naciskiem kciuka (gdzie przed demontażem zacisków ciężko było dźwignie ruszyć używając ścisku).

Czeka mnie teraz zdejmowanie prawego tylnego zacisku, rozebranie go na czynniki pierwsze i sprawdzenie co to się dzieje z tym tłoczkiem i czemu to koło tak grzeje się. Damy radę :) Jest to drugi samochód więc mam czas. Na szczęście niezawodna A2'jka daję radę :)

BTW. Samochód dostał filtry Knecht, płukankę Liqui Moly i olej Motul, w poczekaniu jest jeszcze płukanka do ON marki Datacol ale czekam, aż w baku będzie 40l paliwa. Filtry w samochodzie były prawie jak nowe więc można przyjąć, że faktycznie były wymieniane te 2 tys km temu, tak jak na to wskazywała wlepka pod maską. Ale nie wiem jakiego producenta były bo oznaczenie ich było jakieś "KRA" i numer seryjny.

Ale mechanicy strasznie po łebkach robią samochody - zaciski przewodów niepodokręcane, obudowa filtra powietrza słabo wsadzona w podłużnicę, płyta pod silnikiem skręcona tak sobie, śruba od spustu oleju dopierniczona jakby to śruba od koła była... Generalnie trzeba wszystko sprawdzać i poprawiać.

Podziękowania również dla mojej żony, która towarzyszyła mi przy każdym etapie prac i pomagała mi w nich jak umiała, bądź dodawała mi sił, gdy żadne słowne zaklęcia na "k" nie pomagały, by odkręcić śruby.

Edytowane przez trepek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajną masz żonę:wink:, moja jakby wiedziała ile już wydałem na auto - to by mnie z domu pogoniła. Dobrze, że już nie stęka, że wolne chwilę przy aucie spędzam. Dlatego nastepne auto będzie na wypasie, żeby już nie dokładać. Powodzenia w rezaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.07.2017 o 18:30, trepkowa napisał:

714be4a1804e7746c4c7caff8ee94327.jpg

Sąsiadki? Jest siatka emoji2.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

podeślesz lin do siatki i ledów pod tablice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatki są ori oem, kupione u Nas na forum.

Diody led to: http://allegro.pl/lampki-led-podswietlenie-audi-a3-a4-b6-b7-a6-c6-q7-i6579205901.html

Bardzo fajnie świecą, wraz z funkcją coming home tworzy ciekawy efekt za samochodem po zmroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miała być tylko zmiana tarcz i klocków z tyłu... Po drodze wpadły jeszcze zestawy naprawcze tylnich zacisków. Jako, że jeszcze nie do końca wszystko działa to znowu rozebrany tył i wymiana elastycznych przewodów hamulcowych. Oczywiście, jeden twardo siedzi (od prawego koła) i jak nie puści to trzeba będzie wymienić jeden stalowy przewód.

A że nadkola zdjąłem to i zakonserwowałem z tyłu karoserię, bo kilka miejsc z wykwitem było, czyli włosy murzyna, 2xśrodek na rdzę i 2xchlorokauczuk.

Czy to się kiedyś skończy? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kompletnej regeneracji hamulcy z tylu wpadły nowe fanty do samochodu:

 

IMG_1843.JPG

Nowe ramiona wycieraczek aero. Stare już niewystarczająco dociskały pióra do szyby.

I moja kszykszunia :)

 

 

IMG_1846.JPG

Edytowane przez trepek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, black_edition napisał:

Nie dość, że atrakcyjna to i widać z pasją to robi. Nic tylko szanować :)

Hehe, to już nie pasja. To zboczenie :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę większość dodatków do samochodu jest kupowane w porozumieniu z żoną :) I zwykle jest tak, że to bardziej żona czeka na paczkę, niż ja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pozwolił mi czas aby zmienić ramiona wycieraczek. Nowe ramiona wycieraczek Aero + pióra Valeo = banan na twarzy podczas deszczu. Cisza, dokładność jak w samochodzie z salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczek Quattro w grill oraz tylna część schowka pod lodówkę:

 

IMG_1887.JPG

IMG_1892.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O mój bose! O mój bose! Przyszło BOSE! Przyszło BOSE! [emoji173]️

2954f409c43669c38a26f2e166d26f21.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...