Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B5 1.9TDi AFN Proszę o analizę logów


Yokerman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

auto jeździ w miarę ale jednak dość słabo rozwija moc... i czasem występują takie zawiechy, typu: rozpędza się przekracza 3000 obr./min. obroty rosną dalej a auto nie ciagnię, po chwili zaczyna ciągnąć dalej... dla mnie dziwne. Wykonałem logi dynamiczne, z tych logów wnioskuje że z Turbo jest coś nie tak (chyba przeładowuje) zawór EGR też świruje. Ale jednak mało wiem i Chciałbym poprosić o radę doświadczonych znawców logowania, TDi-ków a tym bardziej AFN-a... co prawda to mój 3-ci AFN, ale dopiero wczytuje się i zaczynam analizować logi... dlatego proszę o wsparcie

http://vaglog.pl/log-011_D32ey.html

http://vaglog.pl/log-001_003_Idkjl.html

Edytowane przez Yokerman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turbo ci przeładowuje a auto przechodzi w tryb awaryjny

turbo na stół i łopatki do czyszczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyzyk83 dzięki, tak czułem że coś nie tak, przejechałem się Wujka Kangurem 1.5dCi 65KM i myślałem że mnie wyrwie z kapci takie ma przyśpieszenie i coś mnie tknęło że moje 110KM jest od Kangura słabsze :/... niby masa Audi większa ale znów moc większa i gdzieś to powinno się równać... a co z EGR? bo coś przymykanie zaworu świrowało... i przepływka - przeczyścić profilaktycznie czy zostawić??

Miałem golfa III TDi AFN... w serii ależ to szło :D przy 3 tyś. obr. prawie fotel przesuwało w prowadnicach do tyłu... a z pod maski turbo świszczało jakbym jechał Toyotą Suprą :D tak delikatnie ale solidnie :) 

P.S. zwykle z powodu słabej nawierzchni ciągnę go do 2300-2400 maksymalnie, dlatego od dwóch lat jeździłem w przeświadczeniu ze wsio gra, a tu jednak czuć że po wciśnięciu pedału do podłogi, jest takie leciutkie szarpnięcie... i auto zaczyna przyśpieszać w miarę równo, bez jakiegoś szału czuć narastanie mocy do momentu gdy po 3 tyś. obr. po prostu jedzie, i koło 3,5 tyś. obr. ponownie czuć lekkie ciągnięcie do zmiany biegu (ok. 4,2 tyś. obr.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma jeszcze jakeś spostrzeżenia badź pomysły/porady będe wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...