Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A6C7 napięcie w parktronicu


Yaro88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio zaczął stopniowo padać mi parktronic, w sensie raz działał raz nie działał bez reguły, aż w końcu padł całkowicie. VCDS wyrzuca błąd 01549 B107A i albo mówi że napięcie zasilania czujników sygnalizacji przy parkowaniu - za niskie, albo przerwa w obwodzie lub zwarcie do masy, albo oba te błędy jednocześnie. Idąc dalej sugestiami znalezionymi w necie zacząłem od sprawdzenia czy któryś czujnik nie padł i nie robi kaszany w układzie. W blokach pomiarowych parktronica vcds pokazuje napięcie "supply voltage" w granicach 3-4 V. Odpinając pojedynczo czujniki obserwowałem wzrost o około 1-1,5 V odpinając każdy z czujników, wpinając go z powrotem sytuacja wracała do wyjściowej. Nie zauważyłem żadnej anomalii tak żeby wskazać że któryś z czujników jest padnięty. Odpinając z modułu tylko kostkę od tylnych czujników napięcie wzrasta do wartości ok 4-4,5 V, odpinając tylko przednie czujniki wzrasta do ok 5-5,5 V, po odpięciu przodu+tyłu pokazuje 12V. Bezpiecznik nr 5 w zielonej ramce w bagażniku 5A sprawdzony. Czyżby padł moduł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...