Skocz do zawartości
IGNOROWANY

pomocy audi nie odpala


BlackHazelAudi

Rekomendowane odpowiedzi

chlopaki pomozcie audiczka wczoraj pracowala normalnie miod malina a dzis zakrecam i na kreceniu i rozladowaniu aku sie skonczyło nie wiem co moze byc przyczyna rozrzad byl robiony jakies 10tys km temu wiec mlodziutki akumulator tez wyglada rzezko alternator tez pracowal wczoraj normalnie rozrusznik tez pracuje ale chyba nie ma doplywu paliwa nie wiem juz sam na swiecach czuc benzyne wiec chyba jest. nie wiem juz sam co sie stalo pomozcie :(

Edytowane przez BlackHazelAudi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia błędy na początek,bez tego będzie ciężko , ew jak na razie nie masz jak to sprawdz czy pompka paliwa podaje ciśnienie bo może padła i dlatego nie odpala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, BlackHazelAudi napisał:

Rozumiem za pompke bezposrednio mam sprawidzic (w bagazniku )

Kolego a jak kręcisz rozrusznikiem, odkręcasz świece to jest mokra ? jak jest to paliwo dochodzi jak jest suchutka to nie, sprawdź także czy masz iskrę na świecy, może cewka (aparat zapłonowy) padł 

Widzę że masz LPG, zrób kalibracje na włączniku gazowym, tzn. przytrzymaj przycisk na centralce gazu z 10 sek. aż otworzy zawory LPG i spróbuj odpalić w trybie awaryjnym na samym LPG to zobaczysz nawet na mniejszej temperaturze powinien łapać, a nawet normalnie odpalić więc sprawdź jeszcze to ;) 

Edytowane przez Adrian1727
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak auto nie ma dopływu paliwa nwm co jest tak jak ty mówisz to właśnie mój mechanior doradził bym odpalil go z LPG oczywiście 2-3 razy trzeba było zakręcić ale wkoncu odpalił ale niestety tylko na LPG gdy później zrobiłem jakieś 7-10 KM chciałem go spróbować przełączyć spowrotem tylko na benzynę i tu było tak lekko podskoczyły obroty nagle strzały jak pekajaca kukurydza i po chwili dostał zadyszki i zgasł także tylko na LPG działa ale tak nie mogę długo używać go bo zniszczę silnik bo bd męga za suchy jeżeli wgl nic nie dopuszcza paliwa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj
36 minut temu, BlackHazelAudi napisał:

bo bd męga za suchy jeżeli wgl nic nie dopuszcza paliwa 

że jak? :facepalm:

ale masz świadomość, że jak jedziesz na gazie to wtryskiwacze benzynowe i tak nie pracują?

problem pojawia się dopiero w zimę bo przy minusowych temperaturach parownik dostaje po d...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtryskiwacze benzynowe cały czas pracują...nawet jadąc na LPG...tylko komputer podaje mniejsze napięcie aby się nie otworzyły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, BlackHazelAudi napisał:

Powiem tak auto nie ma dopływu paliwa nwm co jest tak jak ty mówisz to właśnie mój mechanior doradził bym odpalil go z LPG oczywiście 2-3 razy trzeba było zakręcić ale wkoncu odpalił ale niestety tylko na LPG gdy później zrobiłem jakieś 7-10 KM chciałem go spróbować przełączyć spowrotem tylko na benzynę i tu było tak lekko podskoczyły obroty nagle strzały jak pekajaca kukurydza i po chwili dostał zadyszki i zgasł także tylko na LPG działa ale tak nie mogę długo używać go bo zniszczę silnik bo bd męga za suchy jeżeli wgl nic nie dopuszcza paliwa 

Najsampierw ogarnij czy na pompie paliwa jest napięcie, jeśli jest to wymień filtr benzynowy jak nie pomoże to szukaj pompy paliwa nowej/sprawnej używki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wyjelismy pompę okazało się że się zatarla sitko było CZARNE rurki tak samo więc tu jest sprawcą założyliśmy nowa uzywke ale niestety ona nie pracowała :-/

Dodatkowo teraz nawet Awaryjnie nie idzie go odpalić z LPG 

W poniedziałek dam znać co wyszło bo póki co. To moje Autko stoi pod warsztatem

 

PS. Bak paliwa jest czysty więc tyle dobrze napięcie na pompę idzie bo cyka ale nie popuje paluwa bo jak zdejmowalismy ta nowa pompę to nawet nie trysnelo beznyna czy też nie uronilo ani kropli 

 

Do xamer kolego jakby silnik chodził tylko na LPG nie ma szans by ten silnik długo pochodził wtryski paliwa nadal podają paliwo ale w stosunku 1litr benzyny na 10litrów gazu

Edytowane przez BlackHazelAudi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okazalo sie ze poprzdnik musial przez przypadek wlac kiedys ON do baku bo byly charakterystyczne kuleczki w baku 7 litrow pb musialem odciagnac zeby sie tego pozbyc ale juz nowa pompka jest silnik od pierwszego kopa startuje dodatkowo jeszcze swiece wymienilem zeby miec juz spokoj na jakis czas takze troche strachu zakonczone happy endem no i jakies 300 zl mniej w kieszeni ale to nic w porownaniu do wymiany kompletnego silnika :D temat do zamkniecia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...