Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8T AVJ Prośba o analizę logów i błędów.


HatefulEvil

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie zeszło z 3 miesiące zanim się zorientowałem w czym jest problem. Choć powiedzmy że autem jeżdżę raczej 2-3 razy w tygodniu więc te moje 3 miesiące to niekoniecznie jest to co u innych. Zorientowałem się dopiero co jest nie tak gdy zauważyłem że check zaświeca się zaraz po przełączeniu na LPG. Podlałem mu trochę LPG ustawiłem podgrzewanie wtryskiwaczy i tak jezdzilem z 2 miesiące zanim zrobiłem, chęci a nie zaświecił, ale i tak zmieniłem wtryskiwacze. Uboga mieszanka straszy każdy. Ale np. W przypadku auta z sonda szerokopasmowa będzie ona mniej szkodliwa (mówię o przypadku wysokich korekt ale jeszcze nie świecącego się check). Uboga najgorsza jest w momencie gdy się butuje auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież błąd wyskakuje przy 25%? Czyli faktycznie jest 25% na gazie, a nie jest to naciągane? No i jeszcze jak wyjaśnić to, że LPG rozwala całkiem mapy samochodu (jeśli o to  chodzi z odczytami z lambdy), a i tak auto jeździ bez zarzutu zarówno na benie i na gazie?

Tak wygląda całą moja droga do pracy: https://drive.google.com/file/d/1uJ-TXDnL3CIDN8J25DRXaPsco94oTACj/view?usp=sharing

Niestety nie mam jak ogarnąć póki co logów dynamicznych. Porownywałem sobie organoleptycznie jak zmieniaja sie wartosci w trakcie jazdy zapinajac tempomat na danych obrotach i przelaaczajac na chwile na bene. Z + robił się - najczęściej. Przed zgaszeniem przełączam na bene, żeby się trochę postudził (trochę się zdziwiłem, że na biegu jałowym jest -25).

Edytowane przez HatefulEvil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kolego co chcesz udowodnić ale korekty nie kłamią, a na gazie na pewno nie jeździ jak powinien. 2921c69705263a3f.png 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie chce udowodnić. Próbuje ogarnąć jak to dokładnie działa. W chwilowych nigdzie nie dobija do 25% i nie wiem skąd się w takim razie bierze to 25% na stałej korekcji podczas obciążonego silnika. Gdzieś dodatkowo wyczytałem, że ECU nie skoryguje tego co ma sterownik gazu i stąd wziął mi się ten wniosek, że ECU przy gazie ubzdura sobie, że jest 25% zamiast powiedzmy 5%, bo starając się skorygować to czego nie ruszy zawyży sobie odczyt. Jakby to co napisałem ktoś by mi potwierdził, to bym darował sobie i w przyszłym miesiącu albo za 2 zlecił to przy przeglądzie gazownikowi, a tak to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko patrzac w LOG to 23% sie zdarza to i 25 pewnie będzie. 

11 godzin temu, HatefulEvil napisał:

Gdzieś dodatkowo wyczytałem, że ECU nie skoryguje tego co ma sterownik gazu i stąd wziął mi się ten wniosek, że ECU przy gazie ubzdura sobie, że jest 25% zamiast powiedzmy 5%, bo starając się skorygować to czego nie ruszy zawyży sobie odczyt. Jakby to co napisałem ktoś by mi potwierdził, to bym darował sobie i w przyszłym miesiącu albo za 2 zlecił to przy przeglądzie gazownikowi, a tak to nie wiem.

Strasznie namotałeś i nie wiem o co CI chodzi.
Instalacja 4gen LPG. ECU Pb nie wie że jeździ na LPG. Ono jest oszukiwane przez ECU LPG. ECU LPG odczytuje czas wtrysku Pb, dozuje odpowiednia dawke LPG, a mówi kompowi PB że tak tak wstrzyknął Pb. Sonda sprawdza czy się zgadza jej mieszanka. Zakładamy że tak i jest wszystko git, tak to chula. Gdy sondzie cos sie nie podoba, zwiększa odpowiednio czas wtrysku Pb, ECU LPG to oczytuje i znowu dozuje inną ilość gazu, sonda znowu to sprawdza i tak w kołko.
ECU LPG ma zaprogramowane (wyregulowane) mapy które mówią mu że dla czasu wtrysku Pb X, czas wtrysku LPG wyniesie Y. I tak dla każdych obrotów, cisnień, czasów wtrysku Pb, korzystając z map w ECU LPG jest wylizcany czas wtrysku LPG.

U Ciebie coś kojarze że przepłwyka zaniżała. Więc to da pewien plus w 032, reszta jest od LPG. Prosty test, przejdz na Pb 30-40km i zobacz co będzie. Dla testu wyjeździj/zakrec LPG na bulti. Jak znowu będzie +25 w 032 tzn. że ubogo jest ogólnie, możesz mieć np. nieszczelny wydech. 
Na moje oko masz w ECU LPG właczone coś w stylu ISA, czy korekt OBD, które robią jakieś głupoty, bo regulacja jest kiepska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra mój błąd - musiałem przejrzeć jeszcze szybciej od Ciebie ^^ Miałem wczoraj w drodze do pracy porobić logi. Zacząłem od stukowego na LPG bez kasowania błędów LINK (sam dół - niestety źle zakończyłem nieudane logowanie) i na tym się skończyło... Po zmianie na bene i skasowaniu błędów w trakcie logowanie skończyła się bateria na laptopie... Jeśli nie występuje stukowe, to co poza wyższym spalaniem na gazie mi faktycznie zagraża?

Jest to Stag bez OBD niestety (choć może bez róźnicy, bo czytałem, że to i tak często szkodzi zamiast pomagać). Zerknę w programie co z tym ISA. Jeśli jest to wyłączyć (rozumiem, że fakt, iż czasem na chwile przełączałem na bene by zerknąć co się dzieje z korekcją, nie umknęło Twojej uwadze co do opinii w kwestii kiepskiej regulacji)?

Edytowane przez HatefulEvil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.06.2017 o 20:40, Łukasz13 napisał:

Logi robimy na pb, bo nie wiem co chcesz diagnozować auto czy instalacje lpg,  zrób jeszcze raz na pb po skasowaniu błędów,  002+033, 115+118, 003+020.

Takie pytanie. Czy z tym kasowaniem błędów chodzi o to, żeby wyzerować korekcje lambdy? Ponieważ u mnie (podobno nie w każdym sterowniku tak jest) tak to wygląda, a wyczytałem gdzieś, aby kasować nawet jak nie ma żadnych błędów. Bo ja specjalnie od 2 dni na samej benie jeżdźę żeby się MAPy ułożyły, żeby porobić logi zanim pojadę do gazownika, i mieć czarno na białym, że na benie jest gicior i żeby tak samo wyglądało to na gazie, a się okaże, że marnuje teraz paliwo :D

Edytowane przez HatefulEvil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, HatefulEvil napisał:

Czy z tym kasowaniem błędów chodzi o to, żeby wyzerować korekcje lambdy?

Tak. Kasowanie zeruje korekty długie w grupie 032.

32 minuty temu, HatefulEvil napisał:

podobno nie w każdym sterowniku tak jest

W starych co chyba jeszcze korekty były w 008 tak mogło być. W nowych kasowanie zeruje.

33 minuty temu, HatefulEvil napisał:

Bo ja specjalnie od 2 dni na samej benie jeżdźę żeby się MAPy ułożyły, żeby porobić logi zanim pojadę do gazownika, i mieć czarno na białym, że na benie jest gicior i żeby tak samo wyglądało to na gazie, a się okaże, że marnuje teraz paliwo :D

I tak i nie. Owszem gdy przejedziesz że 50km na pb w różnych warunkach (nie że 50km trasy i już jest git) to się już ustawia korekty długie. Wtedy je zapisujesz i po regulacji wiesz że gazman zarobił regulację dobrze lub źle. Ale wprawne oko raczej sobie poradzi bez ustawionej grupy 032

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yhm czyli generalnie robienie logów z ustawioną mapą mija się z celem? Bo generalnie chciałem teraz więcej rzeczy podiagnozować jak to co potrzebuje gazownik, wypadanie zapłonów i takie tam (sam już nie pamiętam co by się przydało posprawdzać)

EDIT czyli przed każdym logiem czy to na gazie czy na benzynie kasować korekty; czy można to robić na pracującym silniku czy jest to z jakichś względów nie zalecane?

Edytowane przez HatefulEvil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, HatefulEvil napisał:

EDIT czyli przed każdym logiem czy to na gazie czy na benzynie kasować korekty; czy można to robić na pracującym silniku czy jest to z jakichś względów nie zalecane?

A co ma się stać? Poza tym strojenie lpg w 1.8t na mapy to kiepski pomysł. Masz tu sondę szerokopasmową więc stroisz pod nią. Ta Twoja jazda na pb przed strojeniem gazu jest bez sensu chyba, że sam dla siebie chcesz sprawdzić korekty. Robisz logi na pb i jeśli wszystko jest ok to i na gazie będzie dobrze jeśli ktoś się na tym zna :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma się stać? Poza tym strojenie lpg w 1.8t na mapy to kiepski pomysł. Masz tu sondę szerokopasmową więc stroisz pod nią. Ta Twoja jazda na pb przed strojeniem gazu jest bez sensu chyba, że sam dla siebie chcesz sprawdzić korekty. Robisz logi na pb i jeśli wszystko jest ok to i na gazie będzie dobrze jeśli ktoś się na tym zna [emoji14]
U mnie zakładam jest zrobione na mapy... Bo gazu jest o 12 bardziej ubogo czymkolwiek w wagu jest to 12

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem Twoich pytań. Masz auto z szerokopasmówką, stroisz na korekty. A to jak to kto ogarnia zależy od strojącego i to jego pytaj co robić. DObry będzie wiedział jak wystroić bez logów itp. Wepnie się w kompa, pojeździ z Tobą i ustawi. Na mapy nie ma sensu.
Nie wiem co tez chcesz dla gaziarza sprawdzać... on ma dostać auto sprawne na Pb. I ma wystroić. 
nic się nie stanie jak skasujesz na pracującym, najwyżej chwile gorzej będzie chodził. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozchodzi się o to że jak dzwoniłem do gazownika, że sonda pokazuje że jest ubogo na gazie że wyskakuje błąd, to zaraz było że mogło mi się coś zepsuć, że może sonda spadła i takie tam. Więc po to te logi teraz by mieć coś na "swoją obronę".

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonda pokazuje ubogo na gazie, bo jest źle wystrojone. Skoro gazownik zaczyna Ci takie rzeczy wymyślać to go zmień. Ogarnięty gaziarz nic by nie dyskutował tylko kazał przyprowadzić auto, posprawdzałby co trzeba i wystroił jak należy. Problem w tym, że takich zakładów co ogarniają to jest może z 1 na 10 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę. Mam termin na 22 na przegląd.

Tutaj proszę logi:

Bena z korekcją

Bena po kasowaniu korekcji

LPG po kasowaniu korekcji

Zmartwiłem się trochę wypadaniem zapłonów na benie, ale widzę, że na gazie nie występują. Wtryski? Pompa? Filtr paliwa? Uszlachetniacz do paliwa :grin: ? Czy jak wyreguluję gaz i będę na nim jeździć to muszę się tym przejmować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prócz tego, że przepływomierz trochę mało mierzy to jest OK. To nie są wypadania zapłonów, a norma w grupie 20 jest do 6 więc jest gitara. Lpg to porażka ale to już wiesz chyba od dawna. Jak wszystko masz szczelne to może należałoby pomysleć nad nową przepływką, ewentualnie tą przeczyścić ale to już na własne ryzyko.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, przem8 napisał:

Prócz tego, że przepływomierz trochę mało mierzy to jest OK. To nie są wypadania zapłonów, a norma w grupie 20 jest do 6 więc jest gitara. Lpg to porażka ale to już wiesz chyba od dawna. Jak wszystko masz szczelne to może należałoby pomysleć nad nową przepływką, ewentualnie tą przeczyścić ale to już na własne ryzyko.

No pomyliłem się z tym wypadaniem zapłonów - miało być cofanie. Niby odpowietrzenie skrzyni zrobione i są to pierwsze porządne logi po tej operacji. DV jak w niego dmuchałem z jednej strony to nie puszczał :D ale nie miałem go jak dobrze sprawdzić, bo nie miałem wszystkich opasek, żeby go ściągnąć i założyć spowrotem.

Skuszę się kiedyś na czyszczenie przepływki z rezerwą na zakup nowej, bo kratka za przepływką jest cała w oleju, więc czujnik zakładam, że też... ale to robota na wiosnę/lato.

To ile w końcu powinno pokazać? 125? Mam kata i się go nie pozbędę.

 

EDIT: To jest zdaje się logowanie przed załataniem dziury w odmie LINK i po robocie się rozczarowałem, że się praktycznie nic nie zmieniło w ilości powietrza mierzonej przez MAF...

Edytowane przez HatefulEvil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem przepływkę na odnowioną boscha.

https://drive.google.com/file/d/1Dnda6y_DtTXwfi22GEEOnOYmmNKShp3Q/view?usp=sharing

Właściwy log na samym końcu. Nie wiedziałem, że nowy log wklei się do starego.

Jakiejś kolosalnej różnicy w logach nie widać - może z 10 gram, ale wydaje mi się, że teraz się coś zbiera na 5 biegu,a wcześniej było ciężko powyżej 140km/h

Edytowane przez HatefulEvil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także po wizycie u gazownika niby spoko, żadnych błędów czy coś. Tylko w drodze powrotnej do szwabów po tankowaniu raz mi wyszło że wychodzi 17 litrów na setkę :decayed: - autostradą na tempomacie z prędkościami 160-180 ... Schodząc niżej między 150 a 170 spadło do 14. Tak czy inaczej te 17 to chyba lekkie przegięcie co? W dodatku po trasie pokazało mi i tak na korekcji długoterminowej 10,2 ubogo .... :facepalm: chociaż jadąc trasą ze stała prędkościa mieszanka zdaję się idzie w kierunku ubogiej?

a czeba było brać 4,2 V8 kóni wincej i mniej by polił :grin:

Tutaj folder do logów 2 dni od regulacji gazu i jeszcze przed trasą https://drive.google.com/open?id=15lPRHCNGWN6yZELa-m-TsESRkfPmEZxm

przed logowaniem korekta wynosiła -1,8 . Później było kasowanko i prawie sama autostrada składała się na wynik 10,2 .

Edytowane przez HatefulEvil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...