Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Szarpanie/dławienie na wyższych obrotach - logi VAG


vieviur

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

mam taki problem w mojej furce, ze jak wkrecam go na wyzsze obroty to zaczyna sie dławić, tak jakby spalanie było gorsze, albo dostaje niewystarczająco paliwa, zreszta sam do konca nie wiem co to jest. Efekt jest taki, że jak go kręce wyżej to w końcu zaczyna sie trochę krztusić. Właśnie przejechałem trase 550km i zauważyłem też taką rzecz, że póki świeciło słoneczko i powietrze było suche, to ciagnął o wiele lepiej, dławienie zdarzało się dopiero przy 170km/h na 5-biegu, a jak zrobiło sie chłodniej i bardziej wilgotno, znow zaczął mi szarpać już też na niższych prędkościach, np. 120-130km/h na 4-biegu. Poniżej przedstawiam logi z VAGa, nie wiem czy dobrze wykonane, najwyżej proszę o naprostowanie mnie. Wszystkie pomiary zrobilem na 3 biegu, wkręcając go od 1500-4500 obr. Mogę tylko dorzucić że nie zdążyłem wymienić jeszcze filtra paliwa, o ile to może być przyczyną, jutro pewnie to zrobię.

logi:

blok 001

blok 003

blok 005

blok 011

Czy możecie coś na tej podstawie skomentować? przyznam się szczerze że raczej średnią mam na ten temat wiedzę i proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik miałeś niedogrzany do końca, nie miałeś nawet 80°C - w dodatku kręcisz go wtedy do 4500obr/min.... Do takich testów ma być silnik z min 85°C

Z logów faktycznie wynika, że powyżej 4000 coś zaczyna się dziać. Następuje pogorszenie pracy turbo, co za tym idzie lekko spada pomiar z przepływki (chyba, bo powinieneś jeszcze mieć dla MAFa grupę 008).

Jak u Ciebie wygląda sprawa z katalizatorem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejrzyj tematy w FAQ

tutaj masz coś o termostatach i nie tylko :

http://www.a4-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=4535&postdays=0&postorder=asc&start=165

http://www.a4-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=4521

Jak wygląda sprawa z Twoim katalizatorem ? Ile masz przejechane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejechane mam "niby" 164300km, nie jestem na 100% pewny czy to oryginalny stan, ale zalozmy ze tak.

jeszcze jadna rzecz jaka zauwazylem podczas jazdy to po jednym postoju jak zapalilem samochod to na jednym odcinku (ok 100km) ciagle migala mi kontrolka od swiec. potem po zgaszeniu i krotkim postoju jak odpalilem juz kontrolka nie migala.

[ Dodano: 19-03-2007, 18:05 ]

Zlikwidowalem to dlawienie, akurat u mnie powod byl blachy, zrobilem 2 rzeczy, po pierwsze wymienilem termostat zeby silnik sie nagrzewal jak nalezy, teraz lapie elegancko 89 stopni. Po drugie wymienilem filtr paliwa i teraz autko mi jedzie jak zloto, nic nie szarpie, wkreca sie pieknie, takze kamien z serca... :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...