Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Adui a4b5 problem z odpalaniem na cieplo


voltiur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Mam problem z odpalaniem na cieplo ale nieco inny niz w innych tematach na forum: problem nie polega na tym ze trzeba krecic rozrusznikiem nie wiadomo ile ale popraostu jakby nie zapalal w "calosci" zaczyna trajkotac na 2-3 sekundy i gasnie. Podczas tego prawie odpalenia - pedal gazu nie reaguje nie da sie go wkrecic na obroty. Dlugosc krecienia odpowiada normie tj jak jest zimny to odpala bez problemu jak cieply to prawie zalapie i gasnie. Za 4 - 7 razem odpala i chodzi calkowicie normalnie. Podczas dojazdu do pracy tj 25 km odpala normalnie rano i popracy ale jak jade do sklepu i po zakupach wsiadam czesto ma takie przeboje ale tez nie zawsze. Dzisiaj podczas jazdy po 3 miescie ciagle mial fochy. Jeden mechanik mowil ze przestawiony zaplon drugi mowil - zaufany mowil ze odjawy dziwne i ze ciagle by robil problemy + kopcil.

a4 b5 AFN 1,9 TDI 110 km przebieg 260 tys manual,  bledy w vagu - brak. Chcialem nagrac dziada jak sie nie slucha ale za kazdym razem jak trzymalem narywanie odpala jak fabryka chce. Jak robilem trase 500 km to cala trase bylo normalnie nic nie kopcil nie szarpal nie marudzil.

 

Moje podejrzenia celowaly na:

rozrusznik - sprawny sprawdzony

swiece - srawdzone wygladaly ok ale nie sa najnowsze. W zime palil jak rakieta.

czujnik temperatury - sprawdzony wagiem i pokazuje dokładnie w engine 03 i instruments 03 na cieplo tyle samo, na zimno w tolerancji 2-3 stopnie

czujnik polozenia walu - w trakcie sprawdania miernikiem na cieplo. (widzialem na yt) Nie szukalem pod maska jeszcze i z checia przyjme porady

opoznienie zaplonu - faktycznie wystepuje zamiast 45-55 jest 72  jednak moj kolega mechanik ktory widzial objawy mowil ze jest przestawiony ale skoro pali normalnie i nie kopci i nie szarpie to raczej co innego

nastawnik pompy -

jakas dziurka i zapowietrzanie na przewodach - obmacałem wszystko nic nie widzę nic nie syczy. Poza tym nie wiem czy byłyby tak tylko na cieplym.

DOdam jeszcze ze kiedys sprawdalem vagiem jaka jest dawma paliwa i tez byla w normie.

Mam nadzeje ze ktos uporal sie z czyms podobnym i ze bylo to proste i tanie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na odpalanie m.in mają wpływ czujniki temp. powietrza, paliwa, płynu chłodzącego.

Jak zagrzany i nie idzie odpalić to sprawdź vagiem temperatury z tych czujników oraz jakie masz napięcie na palcu przesuwu nastawnika.

 

Wysłane z OP3T

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie szwagier też ma taki problem po wymianie upg, a dodatkowo podczas jazdy raz na jakieś 30 km potrafi szarpnąć autem jakby paliwa brakowało. Zapalanie na ciepłym wygląda tak jakby na 3 gary łapał. Napięcie na nastawniku jaki zakres jest do przyjęcia? Ja mam 720, a u szwagra jeszcze nie sprawdzałem. Wymienił wtryski bo myślał, że sterujący coś głupieje ale to nie to. Jak się sprawdza ten czujnik położenia wału?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne problemy sprawcą w moim przypadku okazał się akumulator. Jak był zimny to zapalał ale wystarczyło przejechać czasem niewielki dystans i już z rozruchem były problemy tak samo po trasie. Kręcił wałem i palił z dużym opóźnieniem.   Zanim to zdiagnozowałem to też się bujałem szukając przyczyny. Akumulator był stosunkowo niedawno kupiony i w ogóle go nie podejrzewałem. Był to Moll i nigdy bym nie pomyślał, że to jego sprawka. W trzecim roku użytkowania problemy jeszcze bardziej się nasiliły. Wówczas zmierzyłem gęstość elektrolitu w celach i się okazało, że cztery cele są nie sprawne.  Po tej przygodzie zafundowałem sobie oryginalny i obecnie rozruch jest bardzo dobry niezależnie czy zimny czy też rozgrzany .:)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...