Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak przejechanego dystansu na FISIE


Deamon

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 24.07.2017 o 00:00, doman96b6 napisał:

Co to b6/b7? On tam ma bajery różne...coś słabo zmasował ten pin

Nie wiem, B6 mam od miesiąca. Nie jestem w stanie poznać po wnętrzu. Ogólnie cichy z niego gość :) ale dystans widziałem już na kilku zdjęciach właśnie na czerwonych wyświetlaczach.

Dziwie się, że po tylu latach nie wiecie od czego to zależy.

Edytowane przez owies
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegary są z B7.  Zrobię kodowanie tak jak na filmiku i dam znać czy będę mieć dodatkowe manu czy nie. Obecnie nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w B7 mam przebieg dzienny, kasuje się chyba po 2 godzinach postoju czy jakoś tak.

W 1 grupie zegarów jest ten chwilowy dzienny, od uruchomienia do jakiegoś czasu po zgaszeniu. W 2 grupie jest ten od ostatniego kasowania.

Wątpię żeby w B6 było inaczej :)

Zdjęcie jak to wygalało po powrocie z Chorwacji:

WP_20160827_02_04_15_Pro.jpg

 

 

Edytowane przez cysiek18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu widze temperaturę i czas podróży.
Dzienny pod prędkościomierzem to nie to o co kolega pyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, aiwer napisał:

Na zdjęciu widze temperaturę i czas podróży.
Dzienny pod prędkościomierzem to nie to o co kolega pyta.

Mój błąd, złe zdjęcie mi się przeciągnęło. Teraz jest dobre :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać w B7 ta opcja jest w standardzie. W B6 tego nie ma ale tak jak pisałem wcześniej, sprawdzę kodowanie z filmiku i dam znać czy się pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jakim detalu w zegarach rozpoznajecie b6 i b7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki na zegarach. W B6 podświetlanie wskazówek wystaje poza "mocowanie". W b7 swieci się od mocowania do końca wskazówki. Oczywiście one tez się różnią wyglądem.

Sprawdziłem kodowanie i u mnie tego nie ma. Nie da się tego zakodować. Na filmiku kilka postów wyżej widać ze gościu ma kierownice z multifunkcja i daje sobie tekę uciąć że aby mieć to dodatkowe menu trzeba mieć multifunkcje. Tak tez wyczytałem na zagranicznym forum. To menu nazywa sie Dis2. Także można to sobie zrobić dodając odpowiedni moduł kierownicy obsługujący multifunkcje oraz dołożyć kierownice z multifunkcja.

Tyle ode mnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, aiwer napisał:

Wskazówki na zegarach. W B6 podświetlanie wskazówek wystaje poza "mocowanie". W b7 swieci się od mocowania do końca wskazówki. Oczywiście one tez się różnią wyglądem.

Subtelna różnica, ale wiem o czym mówisz. Analogicznie jest w VW w licznikach sportedition immo2 a immo3 gdzie tylko w nowszym da się odpalić zasięg na baku.

10 godzin temu, aiwer napisał:

To menu nazywa sie Dis2. Także można to sobie zrobić dodając odpowiedni moduł kierownicy obsługujący multifunkcje oraz dołożyć kierownice z multifunkcja.

Zarobiłeś dobrego browara. MF to jeden z brakujących u mnie puzzli. Tęsknię za nią bardzo. Nie dam sobie głowy odciąć, ale wydaje mi się że miałem ten sam moduł w 16 a mam tylko przyciski do Tip'a.

 

edit.

Moduł kierownicy mam taki sam, przekodowałem jak na filmiku i nic. Licznik nie puszcza w 19 kanale adaptacji 2 ani 3

xx?xx: Driver Information System (DIS)
0 - DIS 1

1 - Highline without DIS
2 - DIS 2
3 - DIS 2 + menu

-------------------------

17 licznik
Ja 8E0 920 931 X     Soft 01100
On 8E0 920 901 C   Soft 0006041  

16 kiera
Ja 8E0 953 549 L      Soft 01142
On 8E0 953 549 L    Soft 02141

Trzeba raczej swapnąć licznik, bo nie widziałem żeby ktoś tutaj rozkminiał komórki epromu, albo w jakikolwiek sposób próbował je edytować tak jak np w VW B5 FL i pochodnych.

Edit2.

A może po porostu wystarczy przycisk menu w konsolę. Pod obsługę tego przycisku trzeba dokodować licznik, może dlatego nie przyjmuje dzień dobry adaptacji na DIS2. Sprawdzę w wolnej chwili.

 

Edytowane przez owies
nowe dane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może przycisk menu przy zapalniczce załatwi sprawę. Czym trzeba sterować tym menu chociaż ten przycisk bardziej odpowiada za ustawienia automatycznej wentylacji i webasto. Muszę poczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, aiwer napisał:

Być może przycisk menu przy zapalniczce załatwi sprawę. Czym trzeba sterować tym menu chociaż ten przycisk bardziej odpowiada za ustawienia automatycznej wentylacji i webasto. Muszę poczytać.

Załatwił. Jednak nie ma w opcji computer 1 ani 2 możliwości "zaptaszenia" przejechanego dystansu. Można wyłączyć pojedynczo to co jest obecnie dostępne. W dalszym ciągu nie da się adaptować 2 ani 3 w 19 kanale licznika (dis2).

Damn! ?

4474943200_1501410589_thumb.jpg 8615469000_1501410591_thumb.jpg 

Choć zyskanie wentylacji "za darmo" bezcenne.

 

 

Edit.

Ma ktoś dump'a z b6 i b7?

Edytowane przez owies
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...