Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wypadanie zapłonu na zimnym silniku


But

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy koledzy jak wielu z Was jestem szczęściażem który był zmuszony do generaliki silnika 2.0 tfsi 211KM CDNC w związku z branie na potęgę oleju.

Klasyka poszerzenie rowków i szersze pierścienne. 

Ale już po wyjeździe od mechanika poczułem na 1i 2 biegu lekkie szarpnięcia. Myślałem że się dotrze. Ale z czasem problem narasta.  Czyli zimny silnik i wypadanie zapłonu. Tak przez piesze kilka kilometrów. Jak silnik się rozgrzeje jest ok.

Komputer nie pokazuje żadnych błędów.

Sprawdziliśmy wypadanie zapłonu na 1000 obrotów i na jednym z cylindrów było zdecydowanie mnie niż na trzech pozostałych. Zamieniliśmy świece ale problem pozostał na tym samym cylindrze. Zamieniliśmy cewki ale problem pozostał na tym samym cylindrze.

Mój mechanik jakoś nie pali się do wyjaśnienia zagadki. Co proponujecie teraz-wtryski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być też źle coś złożone bądź źle ustawiony rozrząd, przy przesunięciu o np jeden ząbek na wałku ssącym też nie będzie wywalało błędu a silnik nie będzie równo pracował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem rozrząd przesunięty o jeden ząbek na wałku ssącym ale już nie pamiętam w którą stronę i u mnie na zimnym silniku było idealnie a na ciepłym przy około 1800 rpm miał problem z normalną pracą. Tak akurat u mnie było i też nie było błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...