Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spadek Ciśnienia oleju A4 b6 1.8 T AVJ CHIP


Roliczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 
Próbowałem szukać jakiśkolwiek informacji na ten temat ale brak ..... Może opisze wszystko od początku 
Jestem posiadaczem Audi A4 b6 1.8T AVJ 150km przez 2 lata auto bez żadnego wkładu finansowego "LALKA"  nic się z nim nie działo postanowiłem dodać trochę koni. Seria pokazała 162 km a po programie 205 km Pro Chip w Nałęczowie, Lubelskie. Po jakiś 7 tyś głowica do planowania, wypalone gniazda zaworowe , wszystko zrobione gdy odebrałem samochód od mechanika delikatnie słychać było jak coś w nim grzechocze.  Jeździłem zrobiłem 5 tyś km i zaczęło coś strasznie terkotać wszyscy myśleli że to łańcuch rozrządu. Dodam że na zimnym silniku jest wszystko ok dopiero jak się rozgrzeje i silnik osiągnie temperaturę około 70 stopni bardzo głośno coś terkocze. Zaczołem szukać problemu
-odkręciłem pokrywę zaworów łańcuch w porządku nic o nic nie ocierało wyczyściłem pokrywę z nagaru 
-wyczyściłem miskę olejową + smok (okropnie zasyfione)
-nowy olej Castrol 5w40 + filtr oleju 

Złożyłem to wszystko i jak było tak było na zimnym silniku wszystko idealnie pracuje a jak się rozgrzeje to nie da się ustać obok silnika. Sprawdziłem ciśnienie pompy oleju na zimnym bieg jałowy około 2,2 Bara gdy rozgrzewa się spada do 0 i zaczyna terkotać silniki.  Kupiłem nową pompę oleju HANS PRIES , zamontowałem ciśnieni było lepsze około 3,5 bara na zimnym (bieg jałowy) i spada do 0 bar i zaczyna terkotać. Sprawdzałem także panewkę na 1 cylindrze była ok . 

Więc nie wiem w czym szukać problemu . Jeśli miał ktoś podobną sytuację proszę o Pomoc ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można sprawdzić zaworek zwrotny w podstawie filtra oleju lub sam filtr oleju zmienić. Najtańsze co można sprawdzić na ten moment. Jeśli robiłeś tylko program to jakoś dużo KM jak na seryjne turbo K03 i wtryski (chyba, że zmieniałeś). Dziwne jest to, że tak szybko po programie taka usterka się przytrafiła. Zrób logi jak ogarniesz to ciśnienie oleju. W tych okolicach mogłeś oddać do kogoś innego, polecanego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje panewki do sprawdzenia, jak stuka to pewnie obróciło.

Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, adrian242424 napisał:

Na moje panewki do sprawdzenia, jak stuka to pewnie obróciło.

Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka
 

Chodzi o to że to nie panewki tylko hydro popychacze z braku ciśnienia na wolnych obrotach, wystarczy dodać gazu i ciśnienie odrazu wzrasta i uciecha silnik.  Spada ciśnienie gdzieś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Roliczek napisał:

Pisałem na górze że pompa nowa.

To coś poszło nie tak.. Pompa nowa i nie ma ciśnienia, dziwne. :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...