Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie BNS 5.0 zamiast RNS-E


tomekxp2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie, mam u siebie RNSE + bose. Chciałem podłączyć u siebie BNS 5.0. Z tego co się orientuje mają podobnie umieszczone piny. Ponoć wystarczy przełożyć i powinno działać. Jednak nie działa. Po podłączeniu BNS 5.0 nie ma żadnej reakcji. Pytanie czy trzeba jakieś kabelki poprzekładać czy może jakaś inna przyczyna jest. Poniżej schemat RNSE i BNS 5.0. Zaznaczyłem plus i masę i jak widać są w tych samych miejscach, czyli powinien chociaż się włączyć. Przekładam to RNSE działa normalnie, BNS nie rusza.

 

image.jpg

 

IMG_20170616_174906.jpg

Edytowane przez tomekxp2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BNS 5.0 po zamianie z RNS-E powinno ruszyć bez problemu. W innym miejscu jest Pin diagnostyczny, ale nie ma to wpływu na ruszenie samego radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, podłączeniem na krótko plus i masę. Nie odzywa się. Dla sprawdzenia Podłączeniem tez rnse i działa. Czyli coś z radiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam RNSE a miałem BNS 5.0 (jeszcze leży) i mogę podłączać zamiennie, oba działają bez żadnych zmian.

Też obstawiam, że coś z radiem nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qurcze, u mnie nie dziala. Rnse bez problemu się włącza, radio kupiłem od kolegi z forum, jak nie ruszy przez weekend to będę musiał niestety odesłać.  

Edytowane przez tomekxp2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie z innej beczki.

Mam rns-e, kolorowy fis, MF kiera. Czy po zmianie na BNS 5.0 będzie nawigacja w fisie jak dotychczas w rns-e ? multifunkcja będzie działać w kierze ?

Może kolega Kubal2216 chce sprzedaż BNS'a ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne problem został już rozwiązany ale dla kolejnych wspomne, ze trzeba przy takiej zmianie zmostkować pin 15 z 16 i będzie działać. BNS potrzebuje tez zasilanie na pinie 16 a RNS miał tam u mnie pusty pin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...