Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z odpaleniem i szarpaniem


kubachwall

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od pewnego czasu borykam się z pewnym problemem z moją a4. Samochód, po przestaniu nocy lub kilku godzi, z trudem odpala za pierwszym razem, chodzi jakby na 3 gary po chwili gasnie. Zazwyczaj za drugim razem pali już normalnie i wszytsko jest okej do czasu kiedy się nagrzeje. Wtedy na gazie i na benzynie pojawia się szarpanie przy probie przyspieszania<pomaga "wysprzeglanie", a takze nie chce wkrecac sie po zmianie biegu lecz jezeli przytrzyma sie pedal po pewnym czasie zalapie, i normalnie przyspiesza. na wolnych obrotach chodzi tak jak zawsze czyli w miare rowno. Dodam ze przy predkosci 120 i wyzej z gazu sam przelacza sie na benzyne, czasem przy wcisnieciu sprzegla przy duzej predkosci zgasnie lecz dzieje sie to tylko na Lpg.  Na benzynce to wszystko jest mniej odczuwalne, lecz na gazie już jest tragedia. Dodam, że świece i przewody wymienialem jakies 3tyś. km temu. Czy moge liczyc na jakies porady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz Koltec Necam. W szystko działa jak należy, filtry oczywiście powymieniane. A gdyby byłaby to wina gazu to na benzynie działo by się to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam kolego mówisz że przy 120 gaz z automatu ci rozłącza coś masz chyba z kompem od gazu ze ci tak go rozłącza ja mam instalacje Staga 140-160km/h i LPG nadal się swieci. ogarnij temat gazu sprawdź kompresje gazu czy napewno nie za dużo lub nie za mało wtryskuje tego gazu. co do benzyny może ci szarpie też właśnie z tego względu że benzyna chce się przełączyć na gaz ale komp wariuje i z tad może on się gubi co ma robić

Dodatkowo sprawdź filtr powietrza czy już nie wymaga wymiany i jak jesteś w stanie zajrzeć do przepustnicy to też to sprawdź czy nie jest już siateczka zawalona jakimś syfem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie z automatu, tylko raz przełaczy raz jedzie calkiem normalnie, nie raz dzieje się tak jakby kończył się gaz w butli lecz po kilkunatu sekundach mu oddaje. Co do benzynki to dzieje się to jak dopływa gazu jesst zupełnie odcięty. Filtr powietrza wymieniany jakieś 5k km temu. Ale dzięki za rade, sprawdzę przepustnice, lecz wydaje mi się, że problem tkwi gdzieś zupełnie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gazie i na benzie go dusi z tym, że na benzynie mniej, plus do tego odpala dopiero za 3-4 razem jak postoi kilka godzin. na cieplo pali na dotyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...