Skocz do zawartości
IGNOROWANY

P9lite vs xiaomi


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć koledzy, czas wymienić telefon na coś klasy średniej tak w granicy 1000zl. Mam dylemat bo podoba mi się p9 lite ale wiele dobrych  opinii jest o xiaomi. Te drugie mają większą baterie i obudowę aluminiowa, za p9lite przemawia wygląd. Co polecicie?  Od razu mówię telefon będzie wykorzystywany do przeglądania neta,  korzystania z Google mapa, Janosika itd czyli standard :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Xiaomi. Używam dwóch kart sim, mail, rozmowy, sms, internet- około półtora dnia bateria wytrzymuje.

Smartfon mam od około pół roku- nic się z nim nie dzieje.

Mogę polecić markę Xiaomi z czystym sumieniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Kubal2216 napisał:

Ja posiadam Xiaomi. Używam dwóch kart sim, mail, rozmowy, sms, internet- około półtora dnia bateria wytrzymuje.

Smartfon mam od około pół roku- nic się z nim nie dzieje.

Mogę polecić markę Xiaomi z czystym sumieniem :)

a jaki masz model?  Ja myślę nad note 3 pro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, 

Równieź z czystym sumieniem mogę polecić Xiaomi:

Model Redmi Note 4. 

Po pół roku użytkowania żadnych problemów.

Telefon posiada alu obudowę (czarny mat), duży ekran Full HD 5.5 cala, 3 GB RAM 32 ROM

Możesz korzystać z 2 kart sim lub jednej + karta SD do 128 GB.

System MIUI 8 rewela, masa funkcji, prosty w osłudze i b. szybki.

BDB aparat 13 mpx (lepszy niż w redmi note 3)

Sa 2 wersje na Snapdragon 8 rdzeni i druga na 10 rdzeniach.

Wybierz wersję z polskiej dystrybycji z polskim sklepem googla i polską wersją językową i gwarancją.

Za 800 pln nic lepszego nie znajdziesz, Poniżej przykładowy link:

http://allegro.pl/xiaomi-redmi-note-4-pro-3-32gb-5-5-czarny-24h-z-pl-i6817918414.html?bi_s=ads&bi_m=showitem%3Aactive&bi_c=Y2FtcGFpZ24ANDI5MzQxMzUAMzA2Mzc5AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=08e90e8b-cea4-4b54-8675-6cf3b85ebb7d

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam Redmi note 4. Polecam bardzo. Cena wyjątkowo okazyjna jak za parametry i jakość wykonania.
Zwróć uwagę by kupić note4x (snapdragon) z obsługą lte800mhz bo niestety wersja note 4(heliox20) nie obsługuje tego zakresu LTE, przez co poza miastem i w małych miejscowościach tracisz szybszy internet w technologii LTE.(w dużych i tak masz 1800 i 2100mhz które obsługują obie wersje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak 800mzh i brak LTE to kompletna bzdura. Po prostu stracisz LTE trochę wcześniej niż ktoś z 800. A tak szczerze mając Mi5 NIGDY nie trafiłem na miejsce gdzie odczułem brak 800. Mieszkam na wiosce i LTE i średnie prędkości 60-70Mbps. 

Musiałbyś trafić na kompletne zadupie żebyś to odczuł. 800mzh

Co do Xiaomi to jeżeli lubisz bawić się we wgrywanie ROMu itd to czemu nie. Nie polecam siedzieć na syfmiui itd. Global może być,ale xiaomi.eu jest bez porównania. Czyli prośba o odblokowanie bootloadera,odblokowanie bl,wgranie twrp i na końcu xiaomi.eu

Jakbyś dobrze poszukał to za 1000 kupisz w dobrym stanie właśnie Mi5. P9 lite 2017 jest naprawdę dobrym sprzętem. Aparat lepszy niż w Xiaomi(zwłaszcza video które ssie softowo przez obcięcie FPS). 

A najlepsze jest to że wykastrowane eMIUI chodzi szybciej niż MIUI ;)

Możesz w tej cenie zerknąć na Redmi PRO. Dwa aparaty,wyświetlacz 5,5 OLED,bdb wykonanie. 

Jak masz jakieś pytania to wal. Ja zmieniłem Xiaomi Mi5 właśnie na model od Honor(podmarka Huawei)8. Żona ma P9 lite(2016),rodzice Redmi PRO I Redmi 3S i w pracy kilka sztuk Huawei i Xiaomi. Więc jest w czym porównywać :D

Edytowane przez rybus85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, Tak jak pisze Kolega Rybus85,

Kompletnie nie odczujesz braku LTE 800.

Ja mam akurat procek Helio na 10 rdzeniach i zasuwa to niesamowicie ;D

Podobno oszczędniejszy niż Snapdragon 8 rdzeni.

W tym budżecie (800 pln) nic lepszego nie znajdziesz.

No i baterię masz 4100 mah,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór padnie chyba na redmi note 4.  a jeszcze jedno pytanie nie chce się bawić w jakieś wgrywanie softow itd chce wyciągnąć fona z pudełka i się nim cieszyć. W tym xiaomi tak będzie czy cis musze kombinować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będzie global to tak. Jeżeli będzie china albo jakiś syf miui to jak najszybciej zmiana. Bo zasypią Cię reklamy, zdarzają się samoistne resety itd. Ja na xiaomi.eu miałem spokój. Bardzo stabilny spokój :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie najlepiej kupić note 4?  Zawsze kupowałem w sklepach gdzie mogłem reklamować np media expert ale cena ponad 350zl więcej. Macie jakiś sprawdzony sklep internetowy czy kogoś z allegro sprawdzonego?  Od razu mówię nie będę sprowadzać chce kupić w Polsce bo tak wygodniej. Ps 5,5 cala to nie za dużo jak na telefon? Zawsze mówiłem ze max jaki kupie to 5 cali 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj na aze.com.pl lub technos. Oba sprawdzone sklepy i masz gwarancję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybus85 Nie mów że bzdury, bo ja odczułem brak B20(LTE800mhz) chociaż dopiero gdy zacząłem używać aplikacji jak spotify i soundcloud(muzyka na bieżąco przez internet). Przejeżdżając przez wioski lub na autostradzie można trafić na martwe punkty gdzie skacze na zwykłe 3g,bądź nawet na gsm.  800MHz ma 2x-4x większy promień zasięgu niż 1800 (powierzchnia 4x-16x większa). Poza tym Zasięg B3, to 41% powierzchni Polski, a B20 to 98%
 

...ale jak mówicie przy normalnym użytkowaniu nie odczuje  braku tego pasma, mimo to warto wspomnieć o tym bo wg. mnie lepiej wziąć note4 ze snapdragonem625 i LTE800mhz(B20) niż z helioX20, zwłaszcza że kosztują w zasadzie tyle samo.

Edytowane przez YNC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę na Yanosiku, w tle openFM i NIGDY. Powtarzam NIGDY nie miałem problemu. Powtarzam musi być ZADUPIE żeby to odczuć. Może masz jakieś martwe punkty gdzie nie ma nadajników i stąd problem. Sprawdzaliśmy na różnych telefonach i jak na Xiaomi nie było LTE to na telefonie z B20 TEŻ nie było.

Tu w wklp nie trafiłem na czarne dziury. Nawet u mnie na wiosce gdzie do najbliższego nadajnika jest w linii prostej 5km jest bez problemu LTE. Kolejny nadajnik to już około 10km i następne są w większej odległości.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się sprzeczac, mam dwa na oku https://www.aze.com.pl/pl/p/Telefon-Xiaomi-Redmi-Note-4-32GB-Global/1150 pierwszy i drugi https://www.aze.com.pl/pl/p/Telefon-Xiaomi-Redmi-Note-4-32GB/821 mają polskie menu czyli to o czym pisaliscie ze sklepem Google nie będzie problemu?  Który wybrać?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka modeli Xiaomi nie ma globala,czyli bez polskiego języka. Na pewno Redmi PRO. Czyli tam od razu bl+xiaomi.eu 

Kolega kupił z 2 tyg Redmi Note 4 i nic nie musiał robić. Miał na globalu,sklep Play itd. 

Co do xiaomi.eu to dużo lepiej zarządza baterią i sieciami (bateria lepiej dawała radę i tak często nie zmieniał sieci jak na globalu). Matka siedzi na Redmi 3S od początku na globalu i zadowolona :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy te dwa telefony mają globala czy globala eu. W tym sklepie będą mi to w stanie zmienić na eu?  W tym drugim sklepie mają chwilowy brak tych fonow ale tam pisało lte 800 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli piszę że jest B20(czyli 800) to musi być wersja chyba international(trzeba sprawdzić które modele wychodziły,bo nie wszystko Xiaomi miały tą wersję). W sklepie Ci nie wgrają ;) Gwarancji nie tracisz jak sam wgrasz i nic nie uwalisz(pytałem zanim robiłem mojego). Nie ma global.eu . Są tylko wersje stabilne(czyli mniej aktualizacji) albo rozwojowe(częstsze aktualizacje,ale jesteś w tym momencie czasami testerem ;p ). 

Na zwykłym globalu można normalnie funkcjonować,więc jeżeli nie chcesz/nie wiesz jak zainstalować xiaomi.eu to śmiało możesz siedzieć na globalu. Z aze śmieci nie widziałem (w stylu syfmiui itd). Ja tylko Ci pisałem jakie plusy są na xiaomi.eu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefonik zamówiony redmi note 4 na dniach powinien przyjść,  mam nadzieję że będzie fajny :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam RN3P bez B20 a żona ma RN4 z Snapem i B20 wersje International - w sieci nju ( Orange ) różnic ZERO. 

ja odkryłem jedną wadę tych modeli - czytnik palca powinien być z przodu - pozatym telefon kozak za 1/3 ceny Szajsunga 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...