Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co to jest ? Z czego cieknie ten olej


Adrian Kucharczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mam a4 b5 silnik adr 1.8. Zauważyłem że silnik mocno się poci i widać swieży olej na tej rurce co to jest? Co mogło być przyczyną? Czy to może mieć wpływ na spadek mocy? Owa rurka znajduje się pod kolektorem. Zaraz obok bagnetu IMG_20170617_152251.jpgIMG_20170617_152153.jpgIMG_20170617_152145.jpgIMG_20170617_152251.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To od odmy, albo odma jest uszkodzona i coś tam oleju poleci (może oring odmy przepuszczać )albo oring chłodnicy oleju przepuszcza olej, stawiam że może i to być i to bo widać sporo zasyfiony silnik olejem i brudem. Po kupnie swojego 1.8 adr musiałem wymienić oring chłodnicy oleju, miałem wszystko razem z bagnetem zalane olejem, był większy wyciek, i wszystko musiałem myć, przy okazji odmę przeczyściłem, najlepiej by było jakbyś się tym zajął i wszystko ładnie powyczyszczał tak jak ja to zrobiłem, spokój na (lata) ;) 

Edytowane przez Adrian1727
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.06.2017 o 20:12, Adrian1727 napisał:

To od odmy, albo odma jest uszkodzona i coś tam oleju poleci (może oring odmy przepuszczać )albo oring chłodnicy oleju przepuszcza olej, stawiam że może i to być i to bo widać sporo zasyfiony silnik olejem i brudem. Po kupnie swojego 1.8 adr musiałem wymienić oring chłodnicy oleju, miałem wszystko razem z bagnetem zalane olejem, był większy wyciek, i wszystko musiałem myć, przy okazji odmę przeczyściłem, najlepiej by było jakbyś się tym zajął i wszystko ładnie powyczyszczał tak jak ja to zrobiłem, spokój na (lata) ;) 

Przerabiałem to samo, oring z chłodniczki spore ubytki oleju były, a kolanko od odmy też paskudziło okolice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...