Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy to dpf ?


xyz180585

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie, może ktoś podpowie to będę wdzięczny
mam audi a4 b7 2.0 tdi 170km quattro
mam taką przypadłość że co jakieś 300-400km obroty wskakują mi na 1tys, muszę trochę pojeździć żeby opadły do normy
jak np. zatrzymam samochód na jałowym musżę odczekać z 30sekund i obroty wracają, potem jak odpalę samochód znowu podskakuja, aż mu całkiem przejdzie, i znowu.. przejadę ok 300km i sytuacja się powtarza, 
czy to DPF się wypala ?nie zapala się żadna kontrolka, może to jakieś bierne wypalanie ?
byłem kiedyś u mechanika to stwierdził że mam filtr czysty 0%, chociaż to niemożliwe raczej ...
doradźcie, usunąć DPF ? czy szukać przyczyny gdzie indziej ?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To okresowe dopalanie\wypalanie dpf. Podczas wypalania slychac podniesiony ton z okolicy wydechu, szczegolnie przy obrotach 1800-2200 ;) wtedy dpf ma najwieksza temerature i szybko sie wypala. Po 18-25 km dpf konczy swoje wypalanie :) Jak podczas wypalania bedziesz gasil, potem zapalal to szybciej sie bedzie zapychal ;) Aby sprawdzic stan zapelnienia musisz podpiac kompa i sprawdzic odpowiednie bloki ;) wszystko znajdziesz na forum.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam obroty na biegu jałowym właśnie 1 tys i wydaje mi sie idealnie

mozesz miec 0% jak niedawno sie dopalił do konca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze może to być problem z czujnikiem temperatury cieczy chłodzącej G62 , zdarza się że uszkodzony pokazuje dziwne temperatury na co silnik reaguje zmianą dawki paliwa i obrotów silnika na biegu jałowym .....

Zloguj temperatury podczas jazdy , wtedy gdy coś takiego występuje i przeanalizuj loga czy zapisane w nim wartości temperatur są wiarygodne :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...