Skocz do zawartości
IGNOROWANY

kompresja - tragedia


kwek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Silnik 1.8t, bfb, 163km, ostatnio zauważyłem ubytek płynu chłodniczego, tzn, gdy go ostatnio sprawdzałem przy wymienia olej ok 8k km temu było ok, teraz brakuje ok 1l, postanowiłem zmierzyć kompresje na cylindrach i wyniki są takie: 11, 4.5, 9, 11. Ale co najdziwniejsze silnik pracuje równo, odpala ok, nie kopci, moc też sie wydaje ok. 

Czy to możliwe żeby przy takiej kompresji motor chodził normalnie?

Pozdrawiam.

Ps. Dodam że wyniki mogą być trochę zaniżone ze względu na słaby akumulator, jak chciałem powtórzyć pomiar to już wyraźnie słabiej kręcił i na tym cylindrze na którym wcześniej pokazywał 11 bar było już 9.5, co nie zmienia faktu że na drugim cylindrze kompresja jest wyraźnie niższa, na dnach kupuję nowy aku i powtórzę pomiary.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz głowice albo silnik do remontu nowy aku itp nic tu nie pomoże, silnik bd pracował jakos ale bd drgania na luzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak płyn chłodniczy ubywa to uszczelka pod głowicą przepalona albo pęknięta głowica. Bez demontażu i sprawdzenia się nie obejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Głowica zdjęta, poszła do regeneracji, zawory wydechowe na drugim cylindrze tragedia a i jeszcze kilka innych do roboty. 

Mechanik proponuje zrobić przy okazji pierścienie i panewki chociaż mówi że są jeszcze w miare ok, co o tym myślicie? Jest sens wymieniać pierścienie nic nie robiąć z gładzią cylindra? Jak wygląda docieranie motoru po wymianie pierścieni? Jaki koszt panewek i pierścieni do tego motoru?

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, wesz82 napisał:

Czemu nie robiles olejowej?teraz to loteria co puszczalo.

robiłem olejową i efekt był marny z tego względu że zawory były padnięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...