Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana tarcz czy toczenie?


mates08

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chyba nadchodzi czas na wymiane tarcz i klocków w mojej b5. Tarcze 288mm zaciski ate. Chodzi o przód. Załączam zdjęcia jak obecne wyglądają. Mają próg, ale nw czy nadają się do przetoczenia, gdyż mają już jakiś nieciekawy rant no i ta rdza na wentylacji. Zmierzyłem ich aktualną grubość- wynosi między 22, a 22,5 mm. Czy jest sens toczenia czy raczej nówki + klocki? Akurat obecne klocki są jeszcze grube, ale wiadomo przy tarczy to trzeba i nowe klocki.

 

IMAG0163.jpg  IMAG0164.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma co toczyć, gruz. Załóż nowe + klocki i będzie ok. Ewentualnie dojechać na tych tarczach jedne tanie klocki jeżeli nie biją, ale to tylko jeżeli latasz nisko i powoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, majkel_majki napisał:

Tu nie ma co toczyć, gruz. Załóż nowe + klocki i będzie ok. Ewentualnie dojechać na tych tarczach jedne tanie klocki jeżeli nie biją, ale to tylko jeżeli latasz nisko i powoli.

 No właśnie jadę w sierpniu nad może i trochę się boję na tych tarczach. Bicia nie ma. DObra czy zestaw TRW to w miare wybór? Na allegro znalazłem zestaw TRW tarcze i klocki za 350 z przesyłką, a w inter carsie mi powiedzieli 415zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wyzyk83 napisał:

za 320zł masz komplet ferodo

za 400zł textara

 

Gdzie takie ceny? Ferodo z klockami ferodo czy brembo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O musze obczaić, dzięki :D

Wogóle to czy kupowaliście kiedys jakieś hamulce na allegro? Chodzi o to zeby nie wpakowac sie w jakies podróbki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja biorę od stałych sprzedawców

zero problemów

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki. a wiele sie naczytałem o zestawie tarcze brembo klocki ferodo? Co o tym sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kombinuj podałem ci

albo zestaw ferodo

albo zestaw textar

albo tarcze zimmermann i klocki ferodo

 

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki rozejze sie za tymi zestawami w necie a i tak bede dopiero po wypłacie kupował ale dzięki za podpowiedź 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, wyzyk83 napisał:

ja biorę od stałych sprzedawców

zero problemów

A możesz mi na priv ew. podeslac link do tego Twojego zaufanego sprzedawcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyzyk83 polecił Ci dobre zestawy.Odpuść sobie allegro i bierz u forumowiczów,znajdziesz ich w dziale z ogłoszeniami z ogłoszeniami.Kupisz taniej,sprawdzone źródło,pewna transakcja.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz jakiegos znajmego mechanika to bez problemu zalatwi ci taki zestaw ferodo za 270-280zł w zaleznosci od rabatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Przód będę zmieniał kompleksowo. Z ciekawości zajżałem jeszcze do tyłu. I tak: tarcze są ok, mają dopiero minimalny rant. Klocki natomiast w lewym kole grubość  ok 8  mm. W prawym kole natomiast klocek od strony tłoczka ma jakieś 5,5 - 6mm. ( dlatego cieńszy od pozostałych ze trzymal mi na jesieni tłoczek w zacisku i zużył troche klocek. ) Jeżdzę raczej spokojnie, aczkolwiek zastanawiam się czy nie zmienić z tyłu tylko klocków? Co o tym sądzicie? A jeżeli już to czy trzeba przetoczyć tarczę żeby pozbyć się tego minimalnego rantu czy zostawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego,to zależy w jakim stanie masz te tarcze.Jeśli są bardzo zjechane,mają spory rant,wżery to lepiej komplet wymień i bedziesz miał spokój.I jeszcze jaka grubość ich zostanie jeśli je przytoczysz.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie właśnie rant jest minimalny także tylko klocki wymienię. No i w prowadnice myślę je oczyścić i dam smar do tloczkow a resztę popsikam smarem ceramicznym

Wysłane z mojego HTC One A9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, majkel_majki napisał:

Nic bym nie ruszał z tyłu, chyba że masz za dużo pieniędzy.

Oki. Bo tak się zastanawiam czy te 5- 6 mm okladziny w jednym kole to nie jest już mało ? Jaka jest Wogole dopuszczalna minimalna grubość klocka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...