Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B9 Fellows


sowiq

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę inna bajka, bo przy APL z definicji po 3 latach oddajesz auto. Nie wiem co musieliby Ci lać, żeby po 3 latch i limicie 30k km rocznie silnik odczuł różnicę :)

Z drugiej strony ja dokupiłem gwarancję na 5 lat, więc jeśli zamiast oleju będą zalewali wodę, to też trochę ich problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy oprócz mnie ma ktoś problem z ładowarką USB, która zakłóca radio? Na mieście nie ma różnicy, ale na trasie albo w garażu podziemnym widać wyraźną różnicę. Radio gra idealnie i bez żadnego szumu, a jak podłączę ładowarkę to zaczyna szumieć.

Próbowałem dwóch różnych, w tym jednej całkiem drogiej, ale wygląda to identycznie.

(ładowarkę chcę mieć podłączoną na stałe, do zasilania Yanosika GTR)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.07.2017 o 10:12, sowiq napisał:

Czy oprócz mnie ma ktoś problem z ładowarką USB, która zakłóca radio? Na mieście nie ma różnicy, ale na trasie albo w garażu podziemnym widać wyraźną różnicę. Radio gra idealnie i bez żadnego szumu, a jak podłączę ładowarkę to zaczyna szumieć.

Próbowałem dwóch różnych, w tym jednej całkiem drogiej, ale wygląda to identycznie.

(ładowarkę chcę mieć podłączoną na stałe, do zasilania Yanosika GTR)

Dzisiaj sprawdzę u siebie czy tak jest. Póki co nie zauważyłem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzone i u mnie nic nie wystepuje. Moze problem z urzadzeniem..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka - s4 i s5 zniknęły z konfiguratora.. ktoś coś wie na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wejdź w s4. U mnie nie ma, a jak wchodzę z linka do konfiguratora to błąd wywala..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sowiq napisał:

E tam, jakiś błąd mają :)

No nie wiem. Z konfiguratora zniknęły. Na stronie w s5 zniknęło przelinkowanie do konfiguratora a w s4 wywala błąd. Jak by był tylko błąd to pewnie problem techniczny ale tu wskazuje, że ktoś umyślnie pousuwał to.. 

może problem z akcyzą i wartością samochodów..

Edytowane przez Kosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no z tą akcyzą za bardzo poplynąłem bo rs normalnie jest. Ciekawa sprawa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to miałem racje :) Cytat z innego wątku:

 

(...) zmieniła się metoda badania emisji spalin i okazało się, że S4 nie mieści się w homologowanych wcześniej wartościach. "Nowa" wersja ma mieć podobno nowe oprogramowanie, które powoduje bardziej rownomierne rozwijanie mocy ("smooths out power delivery") - czytaj: obniżymy troszkę moc, bo emitujemy za dużo CO2. Póki co, nie można zamówić S4/S5 w ogóle (jednego z silników 2.0 również). Jak tak dalej pójdzie, to okaże się, że S4 B9 stanie się wersją limitowaną :wink:

Źródła:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kosmita napisał:

okaże się, że S4 B9 stanie się wersją limitowaną

:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki. Będą trochę problemy pierwszego świata :D

Mam keyless i jak myję auto karcherem, to woda z myjki co chwilę aktywuje klamki. Jako, że kluczyk mam w kieszeni,  to auto co chwilę otwiera się i zamyka, migając przy okazji kierunkami. Kiedyś zostawiłem w samochodzie żonę na czas mycia - auto się zamknęło i aktywował się alarm.

Jak sobie radzicie z taką "niedogodnością"?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sowiq napisał:

Pytanie z innej beczki. Będą trochę problemy pierwszego świata :D

Mam keyless i jak myję auto karcherem, to woda z myjki co chwilę aktywuje klamki. Jako, że kluczyk mam w kieszeni,  to auto co chwilę otwiera się i zamyka, migając przy okazji kierunkami. Kiedyś zostawiłem w samochodzie żonę na czas mycia - auto się zamknęło i aktywował się alarm.

Jak sobie radzicie z taką "niedogodnością"?

Ja na myjce zawsze zostawiam kluczyki w środku. Nie ma możliwości aby samochód się zamknął. Nigdy mi się to nie zdarzyło a myje samochód 2 razy w tygodniu i zawsze kluczyki są w środku.

Mnie najbardziej wkurzało to, że lusterka się od razu składają i nie ma jak ich dobrze wtedy umyć..

Edytowane przez Kosmita
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey Paweł :)

Przecież pisałeś, że jest problem z homologacją silnika S4/S5... 

(chodzi mi o to, że S4/S5 przestały się ładować konfiguratorze na audi.pl)

 

 

Edytowane przez ALIENS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.09.2017 o 10:03, Kosmita napisał:

Znacie zakres dużego serwisu przy 30 tys? Hamulce już idą na wymianę?

Pare dni temu mialem ten serwis. W tdi wymienili olej ,wszystkie filtry itd.

Komentarz co do hamulców byl taki, ze do następnego przeglądu klocków powinno wystarczyć.

Jest tez akcja serwisowa na wymiane oslon areodynamicznych ( czarne lakierowane listwy po obu stronach tylnej szyby)

Koszt 1600brutto - jakis rabat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.09.2017 o 07:40, grom napisał:

Pare dni temu mialem ten serwis. W tdi wymienili olej ,wszystkie filtry itd.

Komentarz co do hamulców byl taki, ze do następnego przeglądu klocków powinno wystarczyć.

Jest tez akcja serwisowa na wymiane oslon areodynamicznych ( czarne lakierowane listwy po obu stronach tylnej szyby)

Koszt 1600brutto - jakis rabat

Heh. Akcja seriwisowa musi być darmowa. Chyba że o koszcie całości z serwisem mówisz.. ja mam pakiet bez hamulców więc będę miał to w cenie. Dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, chciałbym zwrócić uwagę na grupę pasjonatów B9 Fellows na naszym forum. Tutaj prowadzimy luźne rozmowy o naszych samochodach - a4/a5 b9, można szybko się kogoś o coś spytać, poruszyć różne tematy, rozwiązać problemy itd itp, wymienić poglądy. Zachęcam do zaglądania i brania żywego udziału w dyskusji :)

@tadziak, @sowiq :), @zwierzakfm, @misku, @st@rost, @sylwek28, @INFOLUDEK, @lemoncjo, @maaariusz, @mateoosh, @grajdek, @bartoooh, @Marcin Martin, @Blaine, @ALIENS, @LUKASA4QUATTRO, @microcarpa, @heretyk, @West88, @casavio

Pozdrawiam :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takich ciekawostek pytania do posiadaczy B9:

- Po wyłączeniu zapłonu na VC pojawia mi się napis "Proszę przestrzegać sejfu"  - ktoś nie zrobił dobrej roboty przy tłumaczeniu

- Na MMI Touch, przy wpisywaniu litery "N" komunikat czyta ją "zet z kropką" - podobnie jak wyżej.

U Was też występują takie niedociągnięcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...