Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B9 Fellows


sowiq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przy podłączonej ładowarce usb też mam zakłucenia radia, przy serwisie na 30tyś wymieniają olej i filtr oleju z automatu reszta filtrów jest wymieniana na prośbę i koszt drivera.

Ja olej i filtry zawsze mam swoje, nie mam pakietu serwisowego i nigdy nie było z tym problemu olej musi tylko spełniać normy

Akcja serwisowa na wymiane oslon areodynamicznych w avantach jest darmowa, właśnie jestem umówiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, casavio napisał:

Ja olej i filtry zawsze mam swoje, nie mam pakietu serwisowego i nigdy nie było z tym problemu olej musi tylko spełniać normy

Słyszałem opinię, że faktycznie nie robią żadnego problemu. Ale jak coś się stanie z silnikiem i oddasz na gwarancję, to potrafią odrzucić gwarancję i podać powód, że przywoziłeś podrabiany olej, który w rzeczywistości nie spełniał norm.  Zresztą pisałem o tym wcześniej. 

Ja zamierzam pierwszy serwis olejowy zrobić po 15k i skorzystać z oleju i filtrów dostarczonych przez ASO. Przynajmniej będę miał pewność, że cała odpowiedzialność będzie po ich stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, sowiq napisał:

Słyszałem opinię, że faktycznie nie robią żadnego problemu. Ale jak coś się stanie z silnikiem i oddasz na gwarancję, to potrafią odrzucić gwarancję i podać powód, że przywoziłeś podrabiany olej, który w rzeczywistości nie spełniał norm.  Zresztą pisałem o tym wcześniej. 

Ja zamierzam pierwszy serwis olejowy zrobić po 15k i skorzystać z oleju i filtrów dostarczonych przez ASO. Przynajmniej będę miał pewność, że cała odpowiedzialność będzie po ich stronie.

Na zleceniu z przeglądu mam zapisane że olej był w 5l opakowaniu 5w30 castrol edge LL 504/507 (zalecany przez Audi) i symbol filtra.

czy będzie problem w razie czego tego nie wiem ale przynajmniej nikt nie powie że to wina oleju bo był noname

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, casavio napisał:

nikt nie powie że to wina oleju bo był noname

W przytoczonym przeze mnie przykładzie ASO nie czepnęło się, że olej był noname. Oni się czepnęli, że mógł być podrabiany. A takiego zarzutu po kilkunastu/kilkudziesięciu miesiącach od wymiany raczej nie obalisz.

A chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, że oleje są podrabiane równie chętnie jak np. wódka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem po 15 i co ciekawe zrobili mi w cenie pakietu (olej i filtr). Za 3 tys. mam duży serwis i zobaczymy czy hamulce zostawią czy ruszą. Napiszę wszystko. Oddaje też na gwarancję bo przy wyłączaniu silnika słyszę jakieś metaliczne dźwięki. Ciekawe czy to sprzęgła się nie skończyły lub raczej koła dwumasowe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27/09/2017 o 14:26, sowiq napisał:

- Na MMI Touch, przy wpisywaniu litery "N" komunikat czyta ją "zet z kropką" - podobnie jak wyżej.

U Was też występują takie niedociągnięcia?

U mnie jest to samo. Nie wiem skąd wzięli to "zet z kropką" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29/08/2017 o 10:26, sowiq napisał:

Pytanie z innej beczki. Będą trochę problemy pierwszego świata :D

Mam keyless i jak myję auto karcherem, to woda z myjki co chwilę aktywuje klamki. Jako, że kluczyk mam w kieszeni,  to auto co chwilę otwiera się i zamyka, migając przy okazji kierunkami. Kiedyś zostawiłem w samochodzie żonę na czas mycia - auto się zamknęło i aktywował się alarm.

Jak sobie radzicie z taką "niedogodnością"?

Miałem dokładnie ten sam problem. Zakupiłem sobie coś takiego:

https://www.amazon.com/Black-Hole-Faraday-Key-Fob/dp/B01M9GLNYI/ref=pd_sim_107_3?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B01M9GLNYI&pd_rd_r=DFB3MJ2TQJJ72QQCTWMG&pd_rd_w=FNKOw&pd_rd_wg=u55Be&psc=1&refRID=DFB3MJ2TQJJ72QQCTWMG

Kluczyk mam w etui, a etui w kieszeni. Zero problemów. Etui blokuje fale elektromagnetyczne o zdefiniowanych częstotliwościach. Decyzję o zakupie podjąłem, gdy uświadomiłem sobie jak łatwo przekazać na dużą odległość sygnał z kluczyka. W zatłoczonych miejscach (np. centrach handlowych) nie muszę się o to martwić. Upierdliwość polega na tym, że trzeba wyciągnąć kluczyk z etui aby auto otworzyć, ale można to zrobić wcześniej lub gdy idzie się do auta i obie rzeczy pozostawić w kieszeni - będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29/08/2017 o 13:22, Kosmita napisał:

Mnie najbardziej wkurzało to, że lusterka się od razu składają i nie ma jak ich dobrze wtedy umyć..

A mnie, że zawsze trzeba wejść w to menu, aby przełączyć wycieraczki w tryb serwisowy :D Jest na to szybszy sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27/09/2017 o 13:14, Kosmita napisał:

Siemanko, chciałbym zwrócić uwagę na grupę pasjonatów B9 Fellows na naszym forum. 

@Kosmita Dzięki za informację, nadrabiam zaległości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, misku napisał:

Miałem dokładnie ten sam problem. Zakupiłem sobie coś takiego:

https://www.amazon.com/Black-Hole-Faraday-Key-Fob/dp/B01M9GLNYI/ref=pd_sim_107_3?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B01M9GLNYI&pd_rd_r=DFB3MJ2TQJJ72QQCTWMG&pd_rd_w=FNKOw&pd_rd_wg=u55Be&psc=1&refRID=DFB3MJ2TQJJ72QQCTWMG

Kluczyk mam w etui, a etui w kieszeni. Zero problemów. Etui blokuje fale elektromagnetyczne o zdefiniowanych częstotliwościach. Decyzję o zakupie podjąłem, gdy uświadomiłem sobie jak łatwo przekazać na dużą odległość sygnał z kluczyka. W zatłoczonych miejscach (np. centrach handlowych) nie muszę się o to martwić. Upierdliwość polega na tym, że trzeba wyciągnąć kluczyk z etui aby auto otworzyć, ale można to zrobić wcześniej lub gdy idzie się do auta i obie rzeczy pozostawić w kieszeni - będzie działać.

Tylko po co wtedy brać keyless.. jak jest jeszcze więcej roboty niż przy naciśnięciu guzika..

sposób jak pisałem jest prostrzy - na myjce zostawiać kluczyki w aucie:)

Edytowane przez Kosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Kosmita napisał:

Tylko po co wtedy brać keyless.. jak jest jeszcze więcej roboty niż przy naciśnięciu guzika..

Racja, ale w moim przypadku trzeba było się bronić. Ja keylessa nie chciałem. Samo przypełzło (nie dało się nie wziąć) :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Kosmita napisał:

sposób jak pisałem jest prostrzy - na myjce zostawiać kluczyki w aucie:)

Ja mam schizę, że ktoś mi wsiądzie do auta i odjedzie. Brak kompletu kluczyków to jedno z podstawowych wykluczeń u ubezpieczycieli, więc to w miarę poważna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie a ja mam pytanie o MMI connect. Do tej pory miałem osobna karte sim z wykupionym transferem danych.  W tzw miedzy czasie okres waznosci konta mi sie skonczyl :) i teraz pytanie czy musze miec karte sim czy jest mozliwosc wykorzystywania transferu danych ze sparowanego telefonu ? Jak  macie w swoich B9 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, heretyk napisał:

Sluchajcie a ja mam pytanie o MMI connect. Do tej pory miałem osobna karte sim z wykupionym transferem danych.  W tzw miedzy czasie okres waznosci konta mi sie skonczyl :) i teraz pytanie czy musze miec karte sim czy jest mozliwosc wykorzystywania transferu danych ze sparowanego telefonu ? Jak  macie w swoich B9 ?

Jak najbardziej możesz użyć telefonu aby "użyczyć" samochodowi Internetu. Twój telefon musi być połączony przez bluetooth i obsługiwać profil SAP (SIM Access Profile). Wtedy auto będzie mogło połączyć się z kartą SIM twojego telefonu. Nie jestem pewien tylko, czy samo Audi pomimo, że będzie miało dostęp do Internetu, nie będzie żądało przedłużenia licencji na mapy, Audi Connect i inne.

Możesz nawet skonfigurować WLAN hot spot w samochodzie, tylko zastanawiam po co, skoro możesz to zrobić również na telefonie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, misku napisał:

Jak najbardziej możesz użyć telefonu aby "użyczyć" samochodowi Internetu. Twój telefon musi być połączony przez bluetooth i obsługiwać profil SAP (SIM Access Profile). Wtedy auto będzie mogło połączyć się z kartą SIM twojego telefonu. Nie jestem pewien tylko, czy samo Audi pomimo, że będzie miało dostęp do Internetu, nie będzie żądało przedłużenia licencji na mapy, Audi Connect i inne.

Możesz nawet skonfigurować WLAN hot spot w samochodzie, tylko zastanawiam po co, skoro możesz to zrobić również na telefonie ;)

To WLAN hot spot to spoko sprawa, bo jak miałem tą kartę SIM dedykowana to pasażerowie mogli się podpinac i ciagnac neta z niej.

Wracając do sedna. Jak mam sparowany telefon to co więcej  muszę ustawić? Zarówno mapy jak i audi Connect krzyczy że transmisja danych nie aktywna. Brak info o korkach/pogody/wiadomości etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, heretyk napisał:

Wracając do sedna. Jak mam sparowany telefon to co więcej  muszę ustawić? Zarówno mapy jak i audi Connect krzyczy że transmisja danych nie aktywna. Brak info o korkach/pogody/wiadomości etc.

Skonfiguruj WLAN w samochodzie, spróbuj połączyć się innym urządzeniem i zobacz, czy masz Internet. Jeśli tak, to pewnie wygasła licencja Audi Connect (zwykle jest na 3 lata) i podejrzewam, że będzie trzeba zgłosić się do ASO po nową. Nie miałem jeszcze przyjemności, być może ktoś inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam - jak konfigurujesz samochód i klikach nawigacje to dostajesz w cenie dodatkowo audi connect na 3'lata.'jak Ci sie skonczyla licencja to musisz poza zapewnieniem internetu dokupić licencję na Audi Connect. 

Tyle, że 3 lata jeszcze nikomu nie powinny minąć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licencja na 3 lata jest przy tzw dużej navi przy małej jest na 3 m-ce

Sparuj tel i będzie wsio działać, o nic nie będzie wołał, tyle tylko jak wejdziesz np w pogodę to pojawi się napis że licencja wygasła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie po aktywowaniu rSAP działają mapy i Audi Connect.

Dobra to mam jeszce jedno pytanie:

Jak nie mam karty SIM aktywnej w samochodzie to nie działa aplikacja MMi Connect czyli nie sprawdzimy na odległość aktualnego statusu samochodu etc. w telfonie ?

 

Edytowane przez heretyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, heretyk napisał:

Jak nie mam karty SIM aktywnej w samochodzie to nie działa aplikacja MMi Connect czyli nie sprawdzimy na odległość aktualnego statusu samochodu etc. w telfonie ?

 

Niestety nie. Ja kupiłem za 50zł kartę SIM z Play (2GB/miesiąc przez rok). Sam Internet i bez żadnych zobowiązań. Potem można kartę wyrzucić ;) Co prawda moja motywacja była inna (gówniana karta SIM wbudowana w samochód nie działa w Polsce - a miała działać, twierdzili w fabryce Audi kłamcy i oszuści), ale może i tak warto rozważyć zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...