Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B9 Fellows


sowiq

Rekomendowane odpowiedzi

No dzięki. Czyli nie jest to integralna część a tylko oznaczenie. Nie będzie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie ukradli tylko zapomnieli zamontować.

Chociaż jak oddałem Passat a do serwisu to po odbiorze miałem dziwne wrażenie, że mam inne dekielki VW w kołach niż miałem pierwotnie. Takie bardziej zniszczone.

Może bym nie zauważył ale piąty dekielek, nigdy nie używany i leżący w bagażniku przy kole zapasowym, tez miał ślady używania (a nigdy nie był używany!).

Myślałem, że w serwisach nie robią takich numerów. Za rękę nie złapałem więc mogę się mylić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, krzychu252 napisał:

Może nie ukradli tylko zapomnieli zamontować.

Chociaż jak oddałem Passat a do serwisu to po odbiorze miałem dziwne wrażenie, że mam inne dekielki VW w kołach niż miałem pierwotnie. Takie bardziej zniszczone.

Może bym nie zauważył ale piąty dekielek, nigdy nie używany i leżący w bagażniku przy kole zapasowym, tez miał ślady używania (a nigdy nie był używany!).

Myślałem, że w serwisach nie robią takich numerów. Za rękę nie złapałem więc mogę się mylić.

 

Robią numery, chociaż ukradli powinno być w „”. Intencji zgadywać nie będę.

ale różni są ludzid. Mi jakiś bałwan teraz na parkingu otarł tył, aż plastik ułamał i spierdzielił oczywiście. I bede musial Niuni wymieniać zderzak :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji zapytam o "pedał gazu": czy jest różnica w twardości w zależności od wyboru trybu Audi drive select?

Mam wrażenie że pedał gazu jest za miękki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, krzychu252 napisał:

Przy okazji zapytam o "pedał gazu": czy jest różnica w twardości w zależności od wyboru trybu Audi drive select?

Mam wrażenie że pedał gazu jest za miękki.

W twardości jako takiej nie odczułem żadnej różnicy. Inna jest reakcja na gaz - to na pewno. Ale obciążenie się nie zmienia. Podjedź do salonu i przejedź się innym z tym samym silnikiem - tak najlepiej zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kosmita napisał:

W twardości jako takiej nie odczułem żadnej różnicy. Inna jest reakcja na gaz - to na pewno. Ale obciążenie się nie zmienia. Podjedź do salonu i przejedź się innym z tym samym silnikiem - tak najlepiej zrobić.

Potwierdzam, różnicy w oporze na pedale gazu nie ma. Zmienia się wyłącznie reakcja na gaz w różnych trybach. Komputer dobiera inne parametry przy tym samym skoku pedału np. 30%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim :) Czy dla posiadacza A5 też znajdzie się tutaj miejsce? Właśnie czekam na dopięcie umowy ;) 

Przy okazji zapytam: na jakich felgach będziecie jeździć w zimie? Zamówiłem auto na 19 calach częściowo polerowanych (jak na zdjęciu) i teraz się martwię, że sól mi je zniszczy... 

Zrzut ekranu 2017-11-26 o 15.37.05.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Letnie mam 245/35R19 i na zimę myślę o 225/45R18 lub 235/45R18 (trochę za duże) Michelin CrossClimate+

Edytowane przez krzychu252
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat dotyczy b9. A4 i a5 to technicznie bardzo podobne samochody a w większości wypdków takie same.

także zapraszamy. 

 

Ja kupiłem oponki zimowe i na jednych felgach jeżdżę - oczywiście 19”.

Edytowane przez Kosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jeżdżę na jednych felgach - 245x45/18.

Jeśli chodzi o zniszczenie felg przez sól, to ja bym zapytał w dziale Detailing. Tam chłopaki na pewno się znają na rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kosmita :) 

sowiq, w Audi pytać? nie wiedziałem że mają taki dział. Na akcesoriach powiedzieli że sól raczej nie zniszczy, ale jak będzie jakaś chemia to nie dają gwarancji...

Swoją drogą widziałem, że np w Allianz jest ubezpieczenie od takich rzeczy (chyba 90zł kosztuje), więc może po prostu tym się zainteresuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, switchpl napisał:

sowiq, w Audi pytać?

Bardziej myślałem o tym forum ;) https://a4-klub.pl/forum/218-auto-detailing/

Edytowane przez sowiq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :)

Takie pytanie z ciekawości: czy do Wi-Fi w samochodzie używacie karty SIM w aucie i planu zakupionego u partnera Audi, czy raczej kupilsicie osobny SIM z abonentem na dane od innego dostawcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zwierzakfm napisał:

Dzień dobry :)

Takie pytanie z ciekawości: czy do Wi-Fi w samochodzie używacie karty SIM w aucie i planu zakupionego u partnera Audi, czy raczej kupilsicie osobny SIM z abonentem na dane od innego dostawcy?

Mi nawet nic Audi nie proponowało, że mogę u nich. Swoją drogą przy tej licencji na 3 lata mogliby dodać kartę z internetem, a nie rzucają takiego klienta - radź sobie sam. W BMW dają kartę i masz w ramach licencji. Tutaj niby licencje dają Ci w cenie nawigacji ale ta też kosztuje kilkanaście tysięcy więc mogliby uwzględnić w cenie kartę SIM na internet. 

W każdym razie ja kupiłem na firmę kartę Orange za 20 zł miesięcznie chyba mam 8 gb i starcza bez problemu. W samochodzie wszystkie telefony zawsze łączą się z WI-FI i ciągnie transfer z samochodu. Nigdy nic się nie wyczerpało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, zwierzakfm napisał:

Dzień dobry :)

Takie pytanie z ciekawości: czy do Wi-Fi w samochodzie używacie karty SIM w aucie i planu zakupionego u partnera Audi, czy raczej kupilsicie osobny SIM z abonentem na dane od innego dostawcy?

Właśnie zamówiłem kartę z T-mobile - 10GB za 10zł co miesiąc i umowa na 10 miesięcy, podobno ma też jakiś pakiet roamingu.

Jak podłączę wszystko to dam znać jak działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze @Kosmita - dają licencję na Audi Connect (swoją drogą sama licencja do najtańszych nie należy), ale internet musisz sobie załatwić sam. 

Ja używam karty SIM z T-Mobile. Na zasięg nie narzekam.

Chociaż kombinuję jak zrobić, żeby auto łapało zasięg w garażu podziemnym, żebym mógł zdalnie załączać webasto :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, sowiq napisał:

Chociaż kombinuję jak zrobić, żeby auto łapało zasięg w garażu podziemnym, żebym mógł zdalnie załączać webasto :) 

A masz PhoneBox'a? Bo wtedy masz też wzmacniacz sygnału. Mi na -1 łapie jedną kreskę ale czasem to nie wystarcza na komunikację z samochodem, a czasem wystarcza.. 

Inna metoda to wzmacniacz sygnału ale w bloku ciężko będzie bo trzeba antenę gdzieś zamontować i wtedy przenosisz sygnał do pomieszczenia.. Ale drogie to wychodzi. Z drugiej strony garaż nie powinien być ogrzewany..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podwójnego pecha, bo parkuję na -2 , więc zasięgu praktycznie nie ma. Poza tym mam miejsce przy samym tunelu wentylacyjnym, czyli w najzimniejszym punkcie całego garażu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...