Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B9 Fellows


sowiq

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba i tak sie skonczy na serwisie. Wyskoczyl mi blad usterka adblue z komunikatem ze mam 1000km zasiegu. Zbiornik adblue pelny, instrukcja mowi zeby sie udac do dealera. 

Do mojego dealera mam 1300km wiec raczej do niego nie dojade :/ 

Mial ktos taki problem, szukam rozwiazan i znalazlem dot. passata http://www.autowcentrum.pl/blog/post/usterka-adblue.-uruchomienie-silnika-nie-bedzie,33635/ zastanawiam sie czy probowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2018 o 10:52, vvv napisał:

Wracam z tematem LEDów z przodu. Zauwazylem ze jak jest wysoka temperatura na zewnatrz ew. pelne slonce to po jakies godzinie lewy LED gasnie i pojawia mi sie komunikat ze nie dziala. Jak samochod ostygnie to znowu dziala. Pojawilo mi sie to raz jeszcze w weekend jak stalem w korku na autostradzie w sloncu. Tego samego dnia wieczorem problemu juz nie bylo i do teraz nie ma. 

Zastanawiam sie czy te bledy sa zapisywane w historii komputera bo glupio jechac do serwisu i mowic ze cos nie dziala kiedy dziala ;)

W Warszawie widziałem dwie b9 ze zgaszonym ledem w lewej lampie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze, że to dziadostwo niebieskie wrzucą teraz do benzyn.. ehh. 

Co do lampu zrob fote komunikatu i fote lewej lampy jak zgasnie. Zeby nie gadali ze wymyslasz. Powiedz, że problem sie powtarza i maja to zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rady uzytkownika passata nie pomogly, serwis bledu tez nie mogl wykasowac. Ja dojechalem, 250km z komunikatem o zasiegu 0km. Zaparkowalem kolo mieszkania wypakowalem sie i zadzwonilem na assistance ;) 

Auto zabrała juz laweta do mojego serwisu, dostalem zastepcze i czekam na rozwoj wydarzen.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh nie ma to jak leasing i ubezpieczenie ;)

Temat zalatwiony tzn. auto naprawione. Nawet nie bylem w serwisie bo podstawili mi auto pod prace i zabrali zastepcze. Dowiedzialem sie przez telefon tylko ze cos bylo nie tak z cisnieniem i musieli wymienic caly zbiornik. W sumie jestem zadowolony bo jak sie chce umowic na przeglad to termin zawsze jest za ok. miesiac, a tutaj zrobili w trzy dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Panowie takie pytanko, rozglądam się za A4 B9 i chętnie bym usłyszał od użytkowników czy jest coś w tych modelach na co muszę zwrócić uwagę przed zakupem?

Skrzynia automatyczna w B9 to S-tronic czy były jeszcze inne?

Jakie są wasze opinie na temat silnika 2.0 TDi 190 PS w połączeniu z Quattro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, A-rek napisał:

Skrzynia automatyczna w B9 to S-tronic czy były jeszcze inne?

Wszystkie automaty nazywają się S-tronic, ale część z nich, to skrzynie dwusprzęgłowe, a część to hydrauliczne np. ZF 8HP65A w S4. Musisz poszukać informacji o konkretnym modelu, które cię interesuje.

 

1 godzinę temu, A-rek napisał:

czy jest coś w tych modelach na co muszę zwrócić uwagę przed zakupem?

Mnie pojawiły się 2 mankamenty, których jednak nie da się wyłapać podczas jazdy próbnej:

  • Wentylator chłodnicy włączający się w czasie jazdy na maksa (nawet przy zimnym silniku i temperaturach 15C na zewnątrz), który wyłącza się dopiero po zamknięciu samochodu i zostawieniu go na ok. 5 min. Serio! Chodzi non-stop na maksa - testowane podczas jazdy na odcinku 600km. Zdarzyło mi się 3-4 razy w ciągu roku.
  • Czasem w trakcie parkowania ekran z kamerami pokazuje czarny obraz (ze wszystkich kamer, niezależnie, którą się wybierze). Widać tylko ramki grafiki, a obraz z kamer czarny. Nie pomaga zamknięcie i ponowne otwarcie samochodu. Pomaga zostawienie auto na dłuższą chwilę (np. na noc). Również zdarzyło się ok 3-4 razy w ciągu roku.

Podejrzewam jakieś sterowniki. Mam nadzieję, że w serwisie się tym zajmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1 czerwca 2018 o 17:41, misku napisał:

Wszystkie automaty nazywają się S-tronic, ale część z nich, to skrzynie dwusprzęgłowe, a część to hydrauliczne np. ZF 8HP65A w S4. Musisz poszukać informacji o konkretnym modelu, które cię interesuje.

Tutaj kolego nie masz racji. S-tronic to skrzynia dwusprzęgłowa. W S4 i RS4 występuje 8-biegowy Tiptronic i to jest skrzynia na sprzęgle hydrokinetyczym. W pozostałych A4 są S-tronicni czyli dwusprzęgłówki.

W dniu 1 czerwca 2018 o 15:35, A-rek napisał:

Panowie takie pytanko, rozglądam się za A4 B9 i chętnie bym usłyszał od użytkowników czy jest coś w tych modelach na co muszę zwrócić uwagę przed zakupem?

Ciężko jest stwierdzić na co zwrócić uwagę. Ponieważ samochód w miarę świeży ma bolączki wieku dziecięcego i u różnych osób są inne objawy. 190 koni fajny silnik ale w tej kasie masz benzynę 252 konie i pod względem osiągów jest niebo i ziemia.. Chyba, że zależy Ci na ekonomii.

Edytowane przez Kosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kosmita napisał:

Tutaj kolego nie masz racji. S-tronic to skrzynia dwusprzęgłowa. W S4 i RS4 występuje 8-biegowy Tiptronic i to jest skrzynia na sprzęgle hydrokinetyczym. W pozostałych A4 są S-tronicni czyli dwusprzęgłówki.

Rzeczywiście. Zapędziłem się. Dzięki za sprostowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, misku napisał:

Rzeczywiście. Zapędziłem się. Dzięki za sprostowanie.

;) spoko. Też to mi się czasem wszystko myli :) dobrze, że multitronica nie musimy już paniętac :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Kosmita napisał:

dobrze, że multitronica nie musimy już paniętac :)))

Oj tam, bez przesady. Miałem w B8 i bardzo sobie chwaliłem tę skrzynię :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Kosmita napisał:

190 koni fajny silnik ale w tej kasie masz benzynę 252 konie i pod względem osiągów jest niebo i ziemia.. Chyba, że zależy Ci na ekonomii.

Masz rację, pod względem osiągów na pewno benzynowy lepszy ale jak jest pod względem eksploatacyjnym i kosztów utrzymania?

 

I jeszcze takie pytanko: jakiej średnicy są przednie tarcze hamulcowe w 2.0 TDi? Czy w quattro są takie same jak w ośce czy inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,0 TFSI 252 KM pali w mieście w zależności od tras i sytuacji min. 12-14 l/100 km.

W trasie przy jeździe 120-130 km/h pali ok. 10 l/100km.

W ślad za takim spalaniem idzie mały zasięg na jednym baku.

Tyle z wad ekonomicznych 2,0 TFSI 252 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widac roznica w spalaniu jest duza. Ja mam wersje 150KM tdi, ale wydaje mi sie ze spalanie miedzy 150KM a 190KM nie bedzie sie bardzo roznilo.

Wg. komputera srednie z ostatnich 60kkm mam 6l/100km

Jak rano jade do pracy 5km to mam srednie z takiego odcinka wg. komputera 9l/100km

W trasie przy ekonomicznej jezdzie potrafi spalic mniej niz 5l/100km

W trasie w warunkach gaz w podlodze pali mi za to ponad 10l/100km

Pytanie jakie robisz przebiegi i w jakich warunkach uzytkujesz samochod.

Ja w ostatnie pól roku zrobilem 30kkm wiec benzyna w moim wypadku nie sprawdzilaby sie w ogole, za to jezdze duzo po DE wiec wiekszy diesel na pewno.

Tutaj tez zwroc uwage na bak paliwa, ja narzekam na to strasznie bo mam 40l w cyklu mieszanym bez problemu zrobie 600km, jak wylece na autostrade to musze tankowac po 350km

Edytowane przez vvv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Jakie są różnice w osprzęcie miedzy silnikiem:

2.0 TDI 150km

a

2.0 TDI 190km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z innej beczki.

Dostałem w poniedziałek wezwanie na akcję serwisową.
[Aktualizacja sterownika silnika w związku z możliwym brakiem wznowienia pracy jednostki napędowej
przy włączonych systemach wspomagających i jeździe na "wybiegu"].

Dostaliście to również?

Przed chwilą oddałem do ASO, zgłaszając jednocześnie wieszanie się MMI - czytaj
"oczekuję aktualizacji oprogramowania, żeby mieć osobne sterowanie subwooferem".

Za parę godzinę opiszę czy i co zrobili.

Pzdr, Marcin
 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytaj jak sie nazywa numer akcji serwisowej aby inni wiedzieli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, wrclaguna napisał:

Spytaj jak sie nazywa numer akcji serwisowej aby inni wiedzieli ;)

S-Aktualizacja oprogramowania sterownika silnika* 45H2

Dla zakwalifikowanych egzemplarzy widoczna jest również w aplikacji "My Audi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód już odebrany. Nie zauważyłem żadnych zmian.

Jeśli chodzi o oprogramowanie radia - niestety nadal nie mam osobnego sterowania subwoofera :-(

Pzdr, Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...