Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B9 Fellows


sowiq

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, sowiq napisał:

@chojnassky a zamierzasz serwisować w ASO, czy "na mieście"?

Raczej "na mieście" ale to tez zalezy co by się popsuło, jeżeli klocki tarcze zawieszenie to raczej na mieście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W A4 252 komplet przód plus klocki tył nie całe 3k. Części ori ale nie ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kosmita napisał:

W A4 252 komplet przód plus klocki tył nie całe 3k. Części ori ale nie ASO.

A występują już jakieś zamienniki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, chojnassky napisał:

A występują już jakieś zamienniki? 

Nie wiem. Ale chyba można kupić różnych producentów, więc myślę, że tak. Ogólnie te hamulce i tak nie wystarczają na tę moc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Kosmita napisał:

Nie wiem. Ale chyba można kupić różnych producentów, więc myślę, że tak. Ogólnie te hamulce i tak nie wystarczają na tę moc..

Rozumiem, a jak to jest z tymi 2.0TDI znany temat? Możecie coś o nich napisać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2019 o 16:55, chojnassky napisał:

Rozumiem, a jak to jest z tymi 2.0TDI znany temat? Możecie coś o nich napisać? 

Ale o co dokładnie pytasz? O kwestie hamulców? W każdym Audi hamulce przy dynamicznej jeździe są źle dobrane do mocy.. Taka jest nie tylko moja opinia.

 

PS. Panowie ma ktoś u siebie homelink? Jak to działa i czy w ogóle działa bo różne opinie słyszałem..? Konfiguruję kolejne auto i nie wiem czy to dobierać czy nie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kosmita napisał:

Panowie ma ktoś u siebie homelink? Jak to działa i czy w ogóle działa bo różne opinie słyszałem..?

Ja sobie odpuściłem po opinii handlowca z ASO. Podobno mają z tym same problemy, bo klientom ten system po prostu nie działa. Nie ogarnia sterowników ze zmiennym kodem. To samo piszą koledzy w działach o B8. 

Ale warto zajrzeć na listę kompatybilnych odbiorników. Może jest jakaś nowa generacja i zacznie działać w PL - https://www.homelink.com/compatible/products

Ja osobiście żałuję, że nie wziąłem u siebie HL. Cena nie jest jakaś bardzo wysoka, a niektórzy piszą, że pożenili to ze sterownikami bram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kosmita napisał:

Ale o co dokładnie pytasz? O kwestie hamulców? W każdym Audi hamulce przy dynamicznej jeździe są źle dobrane do mocy.. Taka jest nie tylko moja opinia.

 

PS. Panowie ma ktoś u siebie homelink? Jak to działa i czy w ogóle działa bo różne opinie słyszałem..? Konfiguruję kolejne auto i nie wiem czy to dobierać czy nie..

Nie chodzi mi o skuteczność hamulców tylko o koszt wymiany hamulców czy zawieszenia prywatnie. Np ceny klocków, ceny tarcz, ceny zawieszenia itp. czy ktoś już to przerabiał i wie jakie są ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie zanim zacznę umawiać się do ASO.

Mam klimatyzację 3-strefową. Ostatnio zauważyłem, że z nawiewu z tyłu nie dmucha ciepłym powietrzem. Jak ustawię na niską temperaturę, to normalnie leci powietrze. Ale jak ustawię wysoko (nieważne czy 27°, czy na MAX), to zupełnie przestaje dmuchać. Silnik oczywiście rozgrzany, z przodu wszystko działa normalnie. 

Nie wożę za bardzo nikogo z tyłu, ale wydaje mi się, że to nie tak powinno działać. Może ktoś z 3-strefową sprawdzić jak ma u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sowiq napisał:

Szybkie pytanie zanim zacznę umawiać się do ASO.

Mam klimatyzację 3-strefową. Ostatnio zauważyłem, że z nawiewu z tyłu nie dmucha ciepłym powietrzem. Jak ustawię na niską temperaturę, to normalnie leci powietrze. Ale jak ustawię wysoko (nieważne czy 27°, czy na MAX), to zupełnie przestaje dmuchać. Silnik oczywiście rozgrzany, z przodu wszystko działa normalnie. 

Nie wożę za bardzo nikogo z tyłu, ale wydaje mi się, że to nie tak powinno działać. Może ktoś z 3-strefową sprawdzić jak ma u siebie?

Dmucha ciepłym albo zimnym w zależności jaką ustawisz temperaturę czyli działa dokładnie tak samo jak przód. Możesz oczywiście zamknąć nawiew tak jak z przodu ale wtedy nie leci ani ciepłe ani zimne. Jak chcesz to dziś sprawdzę jeszcze czy tak jest w 100% ale tak to działało do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Kosmita napisał:

ale tak to działało do tej pory

Też mi się tak wydawało. Ale nie chcę jechać do ASO, żeby dowiedzieć się, że to taka "cecha produktu" ?

No nic, umawiam się na wizytę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, w ASO mówią, że tak ma być - tzn nawiew z tyłu może nie dmuchać ciepłym powietrzem, jeśli strefy z przodu są ustawione na Auto. Kiedy przestawię kierunek nawiewu ręcznie na kratki, to wtedy faktycznie z tyłu leci powietrze. Ale to dla mnie jakaś lipa i IMO tak nie powinno być. Jeszcze jedno, co podpowiedzieli, to możliwość, że przez wyższą wilgotność klima kieruje ciepłe powietrze na przednią szybę, żeby nie parowała. Ale jakoś nie kupuję tego tłumaczenia. Auto z 3-strefową klimą, które nie grzeje z tyłu :facepalm:

@Kosmita możesz to sprawdzić u siebie, proszę? Z przodu ustaw obie strony na tryb Auto, z tyłu ustaw jakąś wyższą temperaturę (może być max) i sprawdź czy wieje ciepłe powietrze. U mnie przy takim ustawieniu z tyłu nie będzie nic dmuchało - kompletna cisza. Z góry dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sowiq napisał:

No dobra, w ASO mówią, że tak ma być - tzn nawiew z tyłu może nie dmuchać ciepłym powietrzem, jeśli strefy z przodu są ustawione na Auto. Kiedy przestawię kierunek nawiewu ręcznie na kratki, to wtedy faktycznie z tyłu leci powietrze. Ale to dla mnie jakaś lipa i IMO tak nie powinno być. Jeszcze jedno, co podpowiedzieli, to możliwość, że przez wyższą wilgotność klima kieruje ciepłe powietrze na przednią szybę, żeby nie parowała. Ale jakoś nie kupuję tego tłumaczenia. Auto z 3-strefową klimą, które nie grzeje z tyłu :facepalm:

@Kosmita możesz to sprawdzić u siebie, proszę? Z przodu ustaw obie strony na tryb Auto, z tyłu ustaw jakąś wyższą temperaturę (może być max) i sprawdź czy wieje ciepłe powietrze. U mnie przy takim ustawieniu z tyłu nie będzie nic dmuchało - kompletna cisza. Z góry dzięki.

 

Sprawdzę dziś. Chyba, że podjedziesz na spot to samo zobaczysz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kosmita napisał:

Sprawdzę dziś. Chyba, że podjedziesz na spot to samo zobaczysz ;)

Dzięki! Na spota chętnie, ale się nie wyrwę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2019 o 18:10, sowiq napisał:

Dzięki! Na spota chętnie, ale się nie wyrwę...

No to dziś potestowałem. Także my mamy tylko 2,5 strefową klimę :) 

tak jak z przodu jest ustawiony nawiew tak wieje z tyłu. Domyślnie na auto wieje w zimę na szybę i nogi. Dlatego przy mocnej tenperaturze z tyłu nie wieje przez kratki, a na nogi. Nawet jak jest na maksa temp. Natomist wystarczy z manula ustawić nawiew na kratki i z tyłu dmucha gorącym. Także tak dziwnie jest rozwiązane.

podsumowując jak po przestawieniu z przodu na kratki z tyłu wieje ciepłe to masz ok. Jak w ogóle Ci ciepłe nie wieje wtedy masz coś nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kosmita dzięki za sprawdzenie! Mam dokładnie tak samo jak Ty. Co więcej, zauważyłem, że nawiew na kratki musi być ustawiony od strony kierowcy. Strona pasażera praktycznie nic nie zmienia z tyłu.

Dla mnie to jest mega słabe rozwiązanie, bo niby masz 3-strefową klimę, a działa gorzej jak 2-strefowa w moim starym B8, bo tam nawiew z tyłu był włączony na stałe. Przewertowałem instrukcję obsługi i słowem tam nie piszą na temat takiego zachowania.

 

------

 

Zmieniając temat. Kojarzę, że @Kosmita miałeś problem z trzeszczącymi drzwiami / uszczelką drzwi? U mnie też zaczęły trzeszczeć / stukać na dołkach. Oddałem do naprawy. A w aucie zastępczym, które dostałem, dokładnie ten sam dźwięk :facepalm: Samochody za >200k zł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, sowiq napisał:

@Kosmita dzięki za sprawdzenie! Mam dokładnie tak samo jak Ty. Co więcej, zauważyłem, że nawiew na kratki musi być ustawiony od strony kierowcy. Strona pasażera praktycznie nic nie zmienia z tyłu.

Dla mnie to jest mega słabe rozwiązanie, bo niby masz 3-strefową klimę, a działa gorzej jak 2-strefowa w moim starym B8, bo tam nawiew z tyłu był włączony na stałe. Przewertowałem instrukcję obsługi i słowem tam nie piszą na temat takiego zachowania.

 

------

 

Zmieniając temat. Kojarzę, że @Kosmita miałeś problem z trzeszczącymi drzwiami / uszczelką drzwi? U mnie też zaczęły trzeszczeć / stukać na dołkach. Oddałem do naprawy. A w aucie zastępczym, które dostałem, dokładnie ten sam dźwięk :facepalm: Samochody za >200k zł ?

Sprawdź stojąc na zewnątrz auta, czy nie trzeszcza uszczelki drzwi w okolicach słupka b. U mnie była masakra i te dźwięki były słyszalne w środku. Serwis rozbierał drzwi ze trzy razy i nic nie pomogło. Dopiero posmarowanie uszczelek smarem silikonowym rozwiązało temat.

Co do klimy z ciekawości sprawdziłem u siebie i to się w cenniku powinno nazywać: klimatyzacja  2 sferowa z nawiewem na tył. Bez sensu rozwiązanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi trzeszczało coś (chyba z tyłu ta półka plus coś w  drzwiach) ale mi to zrobili od razu jak zgłosiłem - pamiętam, że mieli na to już notkę serwisową.

Co do klimy - jest to jakieś niedopatrzenie. Ponieważ jest to klima 3-strefowa (temperaturę ustawiasz oddzielnie w 3 miejscach niezależnie), ale miejsce aktualnego dmuchania z tyłu jest podpięte pod dmuchanie kierowcy.. Pamiętajmy jednak, że z  tyłu poza kratkami mamy również dmuchanie na nogi.. 

Faktycznie z d*py to zrobili. W lato natomiast chłodzi zawsze przez kratki więc będzie lepiej to działało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...