Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B9 Fellows


sowiq

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o trzeszczące drzwi, to nie była kwestia uszczelek. Ten dźwięk bardziej przypominał jakieś pukanie niż skrzypienie. Tak czy siak w ASO naprawili to tego samego dnia - podobno zdjęli tapicerkę drzwi kierowcy i coś tam podociskali / poprawili. Tak czy siak teraz jest cisza.

 

@Kosmita a może oni wychodzą z założenia, że 3-strefowa jest klimatyzacja, a nie ogrzewanie? :D Tak czy siak w aucie tej klasy takie działanie to jakaś pomyłka moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tą klimą to przykładowo jak dajecie na przód powiedzmy po obu stronach 18 st to na tył da radę np 28 czy i tak nie będzie dmuchało ciepłym, bądź odwrotnie, przód na gorąco a tył na chłodno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, DonDżonson napisał:

Ale z tą klimą to przykładowo jak dajecie na przód powiedzmy po obu stronach 18 st to na tył da radę np 28 czy i tak nie będzie dmuchało ciepłym, bądź odwrotnie, przód na gorąco a tył na chłodno

Ustawienia temperatur nie mają nic do tego, bo dmucha ciepłym z tyłu ale nie przez kratki, a jak ustawisz z przodu, że ma wiać na szybę to z tyłu domyślnie próbuje wiać tylko na szybę, z tym, że problem jest w tym, że nie ma z tyłu takiej opcji, dlatego nie wieje wcale.

Jak ustawisz nawiew przez kratki dla kierowcy, wtedy (dla podanych przez Ciebie nastawów) wieje zimnym przez kratki z przodu, a ciepłym przez kratki z tyłu. W trybie auto wieje zimnym z przodu (na szybę i nogi), a z tyłu ciepłym ale tylko na nogi bo w trybie auto w zimę domyślnie nie dmucha przez kratki.

Problemem nie jest, że nie działają 3 strefy w odniesieniu do nastawów temperatury, tylko problemem jest to, że dla trzeciej strefy nie ma oddzielnych nastawów jeśli chodzi o opcję gdzie ma wiać - 3 strefa jest podpięta pod ustawienia kierowcy w tym temacie.

Edytowane przez Kosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, bo gdzieś się spotkałem że jak w obu miałeś podaną np wysoką temp to w 3 nie było można zrobić niskiej, czy odwrotnie, ale nawet nie kojarzę w czym to było. Czyli tu zwyczajnie zrąbali że zwyczajnie by mogło być że zawsze wieje na nogi i przez kratki, a jedynie jak nie chce się przez kratki to pokrętłem się je zamyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO powiedzieli o czymś, co w sumie byłoby logiczne.

W trybie Auto sterownik klimy sam reguluje kierunek nawiewu. W zimę jest większa wilgotność, niższa temperatura na zewnątrz, itd. W związku z tym sterownik kieruje strumień ciepłego powietrza na przednią szybę, żeby nie parowała. 

Ma to sens, bo zauważcie, że przy tych samych ustawieniach zimny nawiew z tyłu działa bez problemu.

Trzeba sprawdzić jak już będzie cieplej :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest ciepło to na pewno wieje z tyłu zimnym lub cieplejszym w zależności od ustawień - często to ręką kontrolowałem z uwagi na dzieciaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2019 o 16:27, sowiq napisał:

W ASO powiedzieli o czymś, co w sumie byłoby logiczne.

W trybie Auto sterownik klimy sam reguluje kierunek nawiewu. W zimę jest większa wilgotność, niższa temperatura na zewnątrz, itd. W związku z tym sterownik kieruje strumień ciepłego powietrza na przednią szybę, żeby nie parowała. 

Ma to sens, bo zauważcie, że przy tych samych ustawieniach zimny nawiew z tyłu działa bez problemu.

Trzeba sprawdzić jak już będzie cieplej :) 

Tylko to dotyczy przodu, a po to jest tylna klima żeby mógł sobie ktoś ją ustawić, a nie że może sobie klikać a i tak nie będzie wiało, wiec na nic mu się to zda. U mnie z tego co kojarzę wiało zawsze i najwyżej zamykało się pokrętłem nawiewy jeśli nie chcieliśmy.

Swoja drogą w nowej 3 z Monachium tylna klima ma możliwość ustawienia nadmuchu na kratki, nogi, albo i tu i tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2017 o 12:52, Kosmita napisał:

Póki co na rynku nie ma nic co by mnie w większym procencie satysfakcjonowało więc póki co poczekam. Za 2k bym to zrobił jak będzie to przód/tył, 4k, i tryb parkingowy, który nie rozładuje aku i utrzyma gwarancje na samochód, najlepiej z dostępem do internetu przez apkę.. 

Czy rozwiązaliście już problem montażu kamer(y)? Macie sprawdzone rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

"Black edition" to jest to samo co w niemieckim konfiguratorze S-Line Black ? Czy każda sline Black / Black edition w avancie ma na tylnych drzwiach znaczek audi czy to jest dodatkowa opcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2019 o 20:42, ew89cia napisał:

Panowie,

"Black edition" to jest to samo co w niemieckim konfiguratorze S-Line Black ? Czy każda sline Black / Black edition w avancie ma na tylnych drzwiach znaczek audi czy to jest dodatkowa opcja?

W polskim konfiguratorze masz oddzielnie s-line zewnętrzny oraz oddzielnie pakiet czerń oraz oddzielnie czarne lusterka, a ostatnio w modelach rs też oddzielnie czarne oznaczenia. Naklejka z tyłu to opcja w akcesoriach na samym końcu konfiguratora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kosmita napisał:

W polskim konfiguratorze masz oddzielnie s-line zewnętrzny oraz oddzielnie pakiet czerń oraz oddzielnie czarne lusterka, a ostatnio w modelach rs też oddzielnie czarne oznaczenia. Naklejka z tyłu to opcja w akcesoriach na samym końcu konfiguratora.

No dzięki. Przykre że manuala Quattro sport Black się nie dobierze w dieslu. Bardzo przykro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam   na wstępie życzę wszystkim zdrowych, pogodnych i radosnych świąt.

Nie wiem czy w dobrym miejscu zamieszczam post z prośbą o pomoc .

Sprowadziłem w 2018 r Audi A4 b9 2017 r z USA  nr VIN  WAUANAF43HN051879 wyprodukowane w XI - 2016 R sprzedane w 2017 r .

Auto było uderzone w drzwi kierowcy. Od grudnia jeżdżę i cieszę się samochodem cały czas miałem różne Renaulty . W chwili obecnej założyłem sobie hak elektryczny westfalia, na allegro kupiłem instalację elektryczną do niego zrobioną w bardzo profesjonalny sposób i sam ją zamontowałem praca polega na wpięciu się w moduł haka i połączyć to z modułem komfortu gdzie trzeba się wlutować w kilka przewodów, lampy tylne zostały przerobione na Europę tzn pomarańczowe diody i dodatkowy 5 przewód później trzeba ten dodatkowy przewód połączyć z modułem komfortu gdzie wprowadzi się 2 dodatkowe nowe przewody do odpowiednich wtyczek i na końcu po zakodowaniu 1 przewód trzeba przeciąć i połączyć lutem z drugim i wszystko powinno być ok. Przy kodowaniu haka i świateł już 2 fachowców wymiękło, ponieważ ich vcds nie obsługiwały a4 b9 drugi fachman dokupił nowy vcds i pisał, że temat opanujemy.       Moje pytania są takie

jakie mogę mieć dodatkowe funkcje w oparciu o to co moje audi ma na chwilę obecną w sobie ?

mam kamerkę przy lusterku i licznik zegarowy z małym wyświetlaczem co mogę mieć dzięki tej kamerze ?

blacharz wysłał gdzieś radio i częstotliwość mam taką jak w Polsce 

nawigację mam z mapami trochę mnie gościu oszukał bo mówił w XII 2018 r że najnowsze, a są z 2016 r jak mogę poprzez audi pobrać aktualną mapę i  jaki mam rodzaj nawigacji ?

czy z przednimi lampami też można coś zrobić aby strumień światła był taki jak jest dopuszczony w Polsce ?

Gdyby ktoś zechciał mi po móc będę serdecznie wdzięczny możliwy kontakt tel 507 828 000 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj fotki jaka masz NAVI
Co do haka To sie robi ON LINE pod VIN auta
Robilismy juz takie rzeczy

https://www.facebook.com/vagautoservice/?eid=ARA2pxREvLZrfQBkJwBFudvzm-BcHh0Rc4dobQoLgVVCSMqUE93ZY-MPrl63acbabmFXf7Tj6AnwUFCO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie koledze wrclaguna sam jeszcze mam lagune 3 2011 initiale paris bosse we wtorek przyjedzie nowy właściciel z Krakowa i nie ędzie żałować, ale wracając do mego problemu załączam zdjęcia napis na starcie jest mmi radio plus. 

Dalej na razie nie wiem i załączam foto

P1020121.JPG

P1020122.JPG

P1020123.JPG

P1020124.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może powinienem gdzie indziej zamieścić swój problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o programowanie haka w moim audi gościu się przygotował i miał ściągę z takiej instalacji, po spuszczeniu haka pojawia się napis sprawdź hak po podniesieniu haka do właściwej pozycji napis gaśnie może to być związane z mikro stykiem ale na chwilę obecną jak jadę co 20 sekund komputer mnie wysyła do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakończeniu moich problemów zamieszczę manual do problemów z hakiem co moim zdaniem jest małym piwem i nie do końca zależnym od nas _ włascicieli a4 b9 .

Najważniejsze dobre chęci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kuzzb napisał:

Dziękuję za zainteresowanie koledze wrclaguna sam jeszcze mam lagune 3 2011 initiale paris bosse we wtorek przyjedzie nowy właściciel z Krakowa i nie ędzie żałować, ale wracając do mego problemu załączam zdjęcia napis na starcie jest mmi radio plus. 

Dalej na razie nie wiem i załączam foto

P1020121.JPG

P1020122.JPG

P1020123.JPG

P1020124.JPG

Dane nawigacyjne masz na karcie

Takie jednostki robi tylko kilka osob w PL ( 2-3)

Najnowsze mapy chyba nikt nie ma jeszcze

w liczniku brak NAVI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...