Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B9 Fellows


sowiq

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, czarny69 napisał:

Może da się to wyregulować, masz kogoś z OBDeleven? Bo np można tam regulować odległość, z której da się otwierać auto lub szyby, nie pamiętam już konkretnie

Na razie auto na gwarancji, więc wolę nie kombinować. 

IMO to zostało tak zrobione celowo, żeby np. nie przytrzasnąć kogoś klapą bagażnika. To nie jest kwestia regulacji zasięgu, bo otwierać mogę z daleka, ale zamykać już nie. Jak już skończy mi się gwarancja, to będę sprawdzał ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2019 o 14:31, sowiq napisał:

Na razie auto na gwarancji, więc wolę nie kombinować. 

IMO to zostało tak zrobione celowo, żeby np. nie przytrzasnąć kogoś klapą bagażnika. To nie jest kwestia regulacji zasięgu, bo otwierać mogę z daleka, ale zamykać już nie. Jak już skończy mi się gwarancja, to będę sprawdzał ;) 

Pewnie to kwestia kodowania. W c7 przedlift i lift bynajmniej tak jest 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2019 o 23:10, czarny69 napisał:

Małe wprowadzenie do B9 Fellows ;)

Ty nie rób małego wprowadzenia, tylko zakładaj temat i opisuj dokładnie furę ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sowiq napisał:

Ty nie rób małego wprowadzenia, tylko zakładaj temat i opisuj dokładnie furę ;) 

Jak złożę w całość to na pewno wleci osobny temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chciałbym odpalić Audi Smartfone interface, jak wiadomo oprócz aktywacji softowej trzeba dołożyć drugi port USB do podłokietnika.

Czy ktoś może wie jaki ma nr kabelek łączący ten port z modułem nawigacji MIB2, który na poniższej fotce oznaczony jest kółkiem i nr 4? 

Zrzut ekranu 2019-05-21 o 16.14.27.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłeś na rysunek 971-078, jak to jest zaznaczone w opisie?

Znalazłem tam 2 kabelki: 

  • 8W0 971 656
  • 8W1 971 656
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sowiq napisał:

Patrzyłeś na rysunek 971-078, jak to jest zaznaczone w opisie?

Znalazłem tam 2 kabelki: 

  • 8W0 971 656 
  • 8W1 971 656

W ETCE te numery zamieniaja sie na 000 098 608A  a kabelek ma z 30 cm  ?
 

USB.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wrclaguna napisał:

kabelek ma z 30 cm

A po starym numerze znalazłem, że kosztuje ponad 1k zł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktos chciał zrobic AUDI SMAORTPHONE to zapraszam  :hi:

Cena dla Klubowiczów oczywiscie o wiele nizsza niz AS0

Mozliwa wysyłka jednostki  wszelkie info PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

12 godzin temu, sowiq napisał:

Patrzyłeś na rysunek 971-078, jak to jest zaznaczone w opisie?

Znalazłem tam 2 kabelki: 

  • 8W0 971 656
  • 8W1 971 656

 

4 godziny temu, wrclaguna napisał:

W ETCE te numery zamieniaja sie na 000 098 608A  a kabelek ma z 30 cm  ?
 

USB.png

No właśnie jakieś to pomieszane wszystko, znalazłem jeszcze że nr 8W0 971 656 zmienia się na: 000098600D w opisie jest 2000mm, więc tak jakby się zgadza. Cena jakieś 250zł na stronie Benepolu, ale niedostępne, zaraz zadzwonię do Krotoskiego.

Wszystko chyba jasne, kabelek ma nr 000098600D, literka na końcu oznacza jego długość w tym przypadku 2m. Kosztuje 248zł brutto, jest na zamówienie.

Dzięki za pomoc, 

Zrzut ekranu 2019-05-23 o 11.13.45.png

Edytowane przez grom
aktualizacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakie awarie i wymiany po drodze. No i jak wygląda wnętrze. Masz link?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadaczy A4 B9. Jako że przymierzam się do zakupu B9 2.0 tdi 150km Stronic z 2018 roku miałbym parę pytań do posiadaczy tych furek. Jak z awaryjnością tego modelu. Czytałem trochę że pierwsze roczniki miały dość sporo bolączek, czy w 2018 zostały już wyeliminowane?

Auto którę chcę wziąść ma 17 calowe felgi z oponami wielosezonowymi Godyear. Czy ktoś tutaj jeździ może na takim zestawie i może coś powiedzieć jak to się sprawuje? Spora część aut na niemieckim Mobile ma teraz właśnie opony wielosezonowe.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.06.2019 o 15:52, tommy-cichy napisał:

Witam posiadaczy A4 B9. Jako że przymierzam się do zakupu B9 2.0 tdi 150km Stronic z 2018 roku miałbym parę pytań do posiadaczy tych furek. Jak z awaryjnością tego modelu. Czytałem trochę że pierwsze roczniki miały dość sporo bolączek, czy w 2018 zostały już wyeliminowane?

Auto którę chcę wziąść ma 17 calowe felgi z oponami wielosezonowymi Godyear. Czy ktoś tutaj jeździ może na takim zestawie i może coś powiedzieć jak to się sprawuje? Spora część aut na niemieckim Mobile ma teraz właśnie opony wielosezonowe.

Pozdrawiam

Czesc, jezdze taka a4ka tylko z manualem. Mam 135kkm z awarii mialem tylko jedna ktora unieruchomila samochod, blad jakiegos czujnika od adblue przez co byl do wymiany wraz ze zbiornikiem na czynnik, poza tym spalona mata podgrzewania prawego lusterka i problem z lewym przednim reflektorem obie rzeczy wymienione. Wszystkie naprawy zrobilem na gwarancji. Mam tez 17calowe kola z oponami wielosezonowymi, jezdzi sie ok, ale ja w glownie kilometry robie po miescie lub po autostradach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2019 o 11:48, marcin_o23 napisał:

zmień klocki na jakieś zamienniki typu ATE i będzie cisza

Oddałem auto na sprawdzenie hamulców. Powiedzieli, że przeczyszczą to i owo i mam dalej "jeździć, obserwować". 

Tak czy siak niedługo czeka mnie wymiana klocków. Orientujecie się, czy mogę pojechać do ASO ze swoimi klockami i zlecić tylko wymianę? Auto ciągle na gwarancji, więc wolę tego nie robić sam, ani nie zlecać w jakimś warsztacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi powiedzieli, że nie muszę wymieniać u nich, kupił nowe klocki i zrobiłem w normalnym warsztacie, skoro nie wymienią ci klocków na gwarancji to znaczy że nie ma to wpływu na gwarancję, zresztą tak mi powiedzieli, zapytałem również czy jak zmienie heble na większe to ma to wpływ na gwarancję i powiedzieli że nie, zresztą zmienialem sprężyny na eibachy i też nie ma problemu przy gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, marcin_o23 napisał:

i też nie ma problemu przy gwarancji

Czy nie ma, to się okaże jak będziesz potrzebował coś naprawić w ramach gwarancji :)

Znam przykład człowieka, który do ASO na wymianę jeździł ze swoim olejem, lepszym niż ten lany przez nich. Wszystko było OK, dopóki nie zaczęły się problemy z silnikiem. W ASO stwierdzili, że nie ma żadnego dowodu, że olej był oryginalny, więc gwarancja przepada.

 

Swoją drogą w warunkach gwarancji jest zapis o konieczności przeprowadzania wymian zgodnie z procedurą ASO. Ma ktoś dostęp do takich procedur?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...