Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B9 Fellows


sowiq

Rekomendowane odpowiedzi

gdyby klocki miały na to wpływ to by ci bez gadania wymienili w ramach tego że mają lipne, zresztą jak padnie ci silnik to klocki nie będą mieć nic do tego, zawieszenie też nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby racja. Mam jeszcze trochę czasu, więc będę myślał gdzie to zrobić.

Swoją drogą, lepiej montować zwykłe, czy ceramiczne? Niby z ceramicznych mniej pyli, ale to też chyba nie zawsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zamontowałem ate, i tak mniej pylą niż te ori szajsy co były

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, marcin_o23 napisał:

ja zamontowałem ate, i tak mniej pylą niż te ori szajsy co były

No właśnie o to pytam, bo ATE ma do B9 zarówno zwykłe jak i ceramiczne. I zastanawiam się czy warto dopłacać te 300 zł do kompletu przód+tył.

Edytowane przez sowiq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś zastanawiał się jak podłączyć zasilanie kamerki samochodowej, to wrzuciłem opis swojego montażu. Czysto, ładnie i wygodnie ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z obecnych posiada OBDeleven i jest z okolic Katowice-Gliwice? Bo na tripa do Włoch i Chorwacji by się przydało dodać rozpoznawanie znaków przy wprowadzeniu przez Chorwację nowego taryfikatora  ? Osobiście wystarczą mi pamiątki z poprzednich wyjazdów ( ??) ... kolejnym podziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak zdecydowałem się na zakup B9. Możecie mi powiedzieć jak Audi nazwało rozłączanie biegów podczas jazdy? Chodzi mi o to, że jadąc np. 100kmh jak puszczam gaz to skrzynia wyrzuca bieg z D7 na D. Fajna sprawa bo naprawdę oszczędza paliwo. Chciałbym poczytać trochę w necie czy VW i Skoda tez zastosowali taki patent czy tylko Audi ale nie wiem jak to fachowo wpisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Możecie mi powiedzieć jak Audi nazwało rozłączanie biegów podczas jazdy?

Cześć, po angielsku nazywa się to "coasting", a po polsku często termin tłumaczony jest jako "funkcja żeglowania".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, misku napisał:

Cześć, po angielsku nazywa się to "coasting", a po polsku często termin tłumaczony jest jako "funkcja żeglowania".

Dzięki bardzo o to mi właśnie chodziło. Niestety nie mam u siebie Drive Select i w trybie Drive jest to u mnie w standardzie. Jak to wyglada jeśli na pokładzie jest Drive Select, w których trybach żeglowanie jest dostępne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tommy-cichy napisał:

Jak to wyglada jeśli na pokładzie jest Drive Select, w których trybach żeglowanie jest dostępne?

Tak, jak napisałeś, na pewno w trybie Drive. W Dynamic na pewno nie ma. W Eco nigdy nie jeździłem, a w Auto jeżdżę bardzo rzadko, więc nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta opcja nazywa się też "wolne koło" - tak to określają w instrukcji samochodu.

Domyślnie jest włączona w trybie Auto, Eco i (chyba) Comfort. 

Można to wyłączyć na stałe w MMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sowiq napisał:

Domyślnie jest włączona w trybie Auto, Eco i (chyba) Comfort. 

Dzięki @sowiq, pisząc "Drive", myślałem właśnie o "Comfort". Ale tak to jest, jak ciągle widzi się literkę "D" na tablicy zegarów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.08.2019 o 10:09, tommy-cichy napisał:

Jednak zdecydowałem się na zakup B9. Możecie mi powiedzieć jak Audi nazwało rozłączanie biegów podczas jazdy? Chodzi mi o to, że jadąc np. 100kmh jak puszczam gaz to skrzynia wyrzuca bieg z D7 na D. Fajna sprawa bo naprawdę oszczędza paliwo. Chciałbym poczytać trochę w necie czy VW i Skoda tez zastosowali taki patent czy tylko Audi ale nie wiem jak to fachowo wpisać.

W VW w 2013 miałem coś takiego, wiec raczej to żadna nowość. Akurat mi to nie przypadło do gustu bo sporo hamuje silnikiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, DonDżonson napisał:

Akurat mi to nie przypadło do gustu bo sporo hamuje silnikiem. 

W audi lekko dotykasz hamulca i żeglowanie jest wyłączone i można hamować silnikiem.

Jeżeli dobrze pamiętam w instrukcji jest opisane, jak sugerować skrzyni żeglowanie a kiedy nakazać hamowanie silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

nie ma znaczenia zapięty tryb jazdy tylko ma znaczenie tryb skrzyni biegów. Na D występuje żeglowanie, a na S nie występuje. Oczywiście on sobie to włącza rozpoznając nasz styl jazdy, także dopiero jak jest spokojnie to sobie na to pozwala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

nie ma znaczenia zapięty tryb jazdy tylko ma znaczenie tryb skrzyni biegów

Ja mam inne doświadczenia. Prawie ciągle jeżdżę w trybie D skrzyni biegów (tryb jazdy  Individual) i jeszcze nigdy nie włączyło mi się żeglowanie (przejechane ok. 50k km). Wystarczy jednak, że przełączę tryb jazdy na Comfort (tryb skrzyni również D) i żeglowanie włącza się przynajmniej kilka razy w trakcje jazdy przy odpuszczaniu gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na forum B8 ktoś wrzucał "rolety", a bardziej siatki przyciemniające na tylne drzwi do B8. Cały myk polegał na tym, że były idealnie dopasowane na kształt szyb, więc ramki wchodziły na lekki wcisk i wszystko bardzo ładnie wyglądało.

Czy spotkał się ktoś z czymś takim do B9?

Niby mam przyciemniane szyby, ale czasami przydałoby mi się dodatkowe zaciemnienie (śpiące dziecko, te sprawy...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sowiq napisał:

Kiedyś na forum B8 ktoś wrzucał "rolety", a bardziej siatki przyciemniające na tylne drzwi do B8. Cały myk polegał na tym, że były idealnie dopasowane na kształt szyb, więc ramki wchodziły na lekki wcisk i wszystko bardzo ładnie wyglądało.

Czy spotkał się ktoś z czymś takim do B9?

Niby mam przyciemniane szyby, ale czasami przydałoby mi się dodatkowe zaciemnienie (śpiące dziecko, te sprawy...).

W A4 masz seryjnie w sportbacku niestety nie ma nawet opcji z uwagi na kształt drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kosmita myślałem, że przyciemniane szyby mi wystarczą, więc nie zamawiałem roletek. A teraz żałuję :) 

No ale kombinować z wymianą boczków też mi się nie chce dla głupich rolet :)

Jak znajdę tę firmę, co produkuje na wymiar, to dam znać. Pewnie do SB też coś znajdą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem chyba coś podobnego, ale do A5 niestety nie mają. Można napisać i zapytać.

zaslonki-roletki-oslony-przeciwsloneczne
EPC.NET.PL

Zasłonki dedykowane do Audi A4 B9 Avant (2015 - )

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...