Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B9 Fellows


sowiq

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.08.2019 o 14:53, misku napisał:

Ja mam inne doświadczenia. Prawie ciągle jeżdżę w trybie D skrzyni biegów (tryb jazdy  Individual) i jeszcze nigdy nie włączyło mi się żeglowanie (przejechane ok. 50k km). Wystarczy jednak, że przełączę tryb jazdy na Comfort (tryb skrzyni również D) i żeglowanie włącza się przynajmniej kilka razy w trakcje jazdy przy odpuszczaniu gazu.

Sprawdzę w takim razie u siebie i potwierdzę na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sowiq powinno być coś podobnego co potrzebujesz z ori jako "doposażenie"

głowy nie dam ale bo szmelcVWagenów jest tego dość sporo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_małyTM_ no właśnie nie znalazłem nic takiego.

Zamówiłem w tamtym sklepie. Zobaczymy czy to coś warte. Zdam relację jak już przyjdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.08.2019 o 14:53, misku napisał:

Ja mam inne doświadczenia. Prawie ciągle jeżdżę w trybie D skrzyni biegów (tryb jazdy  Individual) i jeszcze nigdy nie włączyło mi się żeglowanie (przejechane ok. 50k km). Wystarczy jednak, że przełączę tryb jazdy na Comfort (tryb skrzyni również D) i żeglowanie włącza się przynajmniej kilka razy w trakcje jazdy przy odpuszczaniu gazu.

Być może to zależy od modelu/silnika ale ja też jeżdżę głównie w trybie Individual i jeśli skrzynia jest w trybie D to żeglowanie występuje, w trybie S nie. Także moje obserwacje są takie jak opisał Kosmita, że zależy to od trybu skrzyni, a tryby Drive Select zmieniają tylko to że dzieje się to częsciej lub rzadziej.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, proarnes napisał:

Być może to zależy od modelu/silnika ale ja też jeżdżę głównie w trybie Individual i jeśli skrzynia jest w trybie D to żeglowanie występuje, w trybie S nie. Także moje obserwacje są takie jak opisał Kosmita, że zależy to od trybu skrzyni, a tryby Drive Select zmieniają tylko to że dzieje się to częsciej lub rzadziej.  

Interesujące. Dzięki za informacje. Też myślałem o modelu/silniku: im bardziej sportowy model, tym mniej żeglowania, ale @Kosmita ma RS5, więc to raczej coś innego. Mam jeszcze 2 typy: wybrane opcje w trybie Individual i styl jazdy. Sprawdzę tę listę opcji u siebie i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźcie też pod uwagę 2 rzeczy: 

  • tryb żeglowania (nazywany w instrukcji "wolne koło") można całkowicie wyłączyć w MMI
  • tryb nie włączy się, kiedy akumulator nie jest w pełni naładowany. W takim przypadku auto hamuje silnikiem i włącza tryb rekuperacji, czyli załączanie alternatora, żeby ładował akumulator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rozwiałem wszelkie wątpliwości i jest tak jak pisałem wyżej - tryb jazdy nie ma znaczenia, znaczenie ma tylko i wyłącznie tryb przekładni. Na zdjęciu żeglowanie w trybie Dynamic ;)

418395CA-056B-4937-9C24-DCEDB1BBCEF0.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No to rozwiałem wszelkie wątpliwości i jest tak jak pisałem wyżej - tryb jazdy nie ma znaczenia, znaczenie ma tylko i wyłącznie tryb przekładni. Na zdjęciu żeglowanie w trybie Dynamic ;)

Dzięki @Kosmita Teraz tylko muszę się dowiedzieć, dlaczego u mnie nie chce działać :wink: Tak, jak w lewym górnym rogu twojego zdjęcia: dokąd iść? jak żyć? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DonDżonson napisał:

tam masz średnie spalanie 7.7, 17.7, czy może 27.7??

Pewnie 17,7 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, krzychu252 napisał:

Pewnie 17,7 

17 :) heh. 27 to trochę trzeba mocniej. 17 to tak u mnie normalnie po mieście. Chociaż jakaś trasa czy coś można było zejść do ok. 12/13 wcale nie zamulając strasznie.

Edytowane przez Kosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! 

Nie będę zakładał nowego tematu, tylko zadam kilka pytań tutaj. 

Jako, że gwarancja się kończy to planuję troszkę podłubać przy swojej B9'tce. Młody jestem, auto szybkie nigdy nie będzie (bo 2.0tdi 190km) - więc planuję troszkę w mody się pobawić, co by bardziej oko cieszyła. Natomiast na necie de facto jest niewiele informacji, o tym co można by konkretnego podłubać. Na 100% wyrzucam felgę 17 i wkładam 18-19. Do tego oczywiście kilka przyjemnych modów za pośrednictwem VCDS'a, takich jak ruch wskazówek przy zapłonie. I w tym momencie jest problem, bo nie bardzo mam pomysł co dalej można pomodzić. W środku mam de facto wszystko co mnie interesuje, jedynie poluję na dekory w ciemnym drewnie. 

Jak wygląda sprawa z grillem od RS4? Czytałem sporo na forach zagranicznych i ori ponoć nie pasuje, a nie zamierzam montować syfu z aliexpress, który to ponoć pasuje. 

No i tak... Po prostu brak mi inwencji twórczej, więc jakby ktoś słyszał / widział bądź robił jakieś ciekawe mody z B9 to z wielką chęcią przeczytam o nich ;)

Z góry dzięki! 

Edit: 
Muszę zmienić informacje w profilu :D

Edytowane przez Xenoth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.08.2019 o 18:03, Xenoth napisał:

Cześć! 

Nie będę zakładał nowego tematu, tylko zadam kilka pytań tutaj. 

Jako, że gwarancja się kończy to planuję troszkę podłubać przy swojej B9'tce. Młody jestem, auto szybkie nigdy nie będzie (bo 2.0tdi 190km) - więc planuję troszkę w mody się pobawić, co by bardziej oko cieszyła. Natomiast na necie de facto jest niewiele informacji, o tym co można by konkretnego podłubać. Na 100% wyrzucam felgę 17 i wkładam 18-19. Do tego oczywiście kilka przyjemnych modów za pośrednictwem VCDS'a, takich jak ruch wskazówek przy zapłonie. I w tym momencie jest problem, bo nie bardzo mam pomysł co dalej można pomodzić. W środku mam de facto wszystko co mnie interesuje, jedynie poluję na dekory w ciemnym drewnie. 

Jak wygląda sprawa z grillem od RS4? Czytałem sporo na forach zagranicznych i ori ponoć nie pasuje, a nie zamierzam montować syfu z aliexpress, który to ponoć pasuje. 

No i tak... Po prostu brak mi inwencji twórczej, więc jakby ktoś słyszał / widział bądź robił jakieś ciekawe mody z B9 to z wielką chęcią przeczytam o nich ;)

Z góry dzięki! 

Edit: 
Muszę zmienić informacje w profilu :D

Ori nie podejdzie, ale 'syf' z Ali pasuje niemalże idealnie, jakościowo tez nie narzekam, opcje kolorystyczne generalnie w każdej wersji. Także warto zmienić podejście, chyba, że bardziej zalezy Ci na opinii innych niż na wyglądzie auta. Co do wizualnych modów to lotka na klapę, zderzak a'la RS (też chiński, bo ori za szeroki :)), splitter od maxtona. I to chyba tyle jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.08.2019 o 12:54, sowiq napisał:

Znalazłem chyba coś podobnego, ale do A5 niestety nie mają. Można napisać i zapytać.

zaslonki-roletki-oslony-przeciwsloneczne
EPC.NET.PL

Zasłonki dedykowane do Audi A4 B9 Avant (2015 - )

 

 

Kupiłem te roletki / siatki.

Jakościowo nie jest najgorzej, pasują bardzo dobrze i trzymają się całkiem nieźle. Ale raczej nadają się jako gadżet dla osób, które nie mają fabrycznie przyciemnianych szyb i chcieliby zamontować coś na stałe. Do założenia / zdjęcia trzeba otwierać szybę w drzwiach i jest to trochę kłopotliwe. Więc na takie używanie, jak ja potrzebuję, czyli dziecko śpi - zakładamy, budzi się - zdejmujemy, jest trochę za dużo zachodu. Pewnie zamiast tego kupię jakąś roletkę na przyssawki za 50 zł z Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.08.2019 o 10:17, sowiq napisał:

Kiedyś na forum B8 ktoś wrzucał "rolety", a bardziej siatki przyciemniające na tylne drzwi do B8. Cały myk polegał na tym, że były idealnie dopasowane na kształt szyb, więc ramki wchodziły na lekki wcisk i wszystko bardzo ładnie wyglądało.

Czy spotkał się ktoś z czymś takim do B9?

Niby mam przyciemniane szyby, ale czasami przydałoby mi się dodatkowe zaciemnienie (śpiące dziecko, te sprawy...).

Polecam Sonniboy Climair

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2019 o 10:57, sowiq napisał:

Kupiłem te roletki / siatki.

Jakościowo nie jest najgorzej, pasują bardzo dobrze i trzymają się całkiem nieźle. Ale raczej nadają się jako gadżet dla osób, które nie mają fabrycznie przyciemnianych szyb i chcieliby zamontować coś na stałe. Do założenia / zdjęcia trzeba otwierać szybę w drzwiach i jest to trochę kłopotliwe. Więc na takie używanie, jak ja potrzebuję, czyli dziecko śpi - zakładamy, budzi się - zdejmujemy, jest trochę za dużo zachodu. Pewnie zamiast tego kupię jakąś roletkę na przyssawki za 50 zł z Allegro.

Jeśli ktoś by potrzebował rolet oryginalnych do sedana, to chętnie się pozbędę. Dokładałem u siebie w Allroadzie i pomyłkowo kupiłem od sedana. Te w avancie mają delikatnie inny kształt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś szuka? Koleś sprzedaje 

 

image;s=644x461
WWW.OLX.PL

RS4 B9 - stan perfekcyjny, jak nowy. Pierwsza rejestracja - 26.10.2018...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Sprawdzał ktoś już może czy ten dyfuzor podchodzi bez problemu do zderzaka sline z przed 19 roku? 

spacer.png

Obstawiam że zderzak po małym lifcie jest ten sam. Pytam dla pewności.

I czy mógłby mi ktoś sprawdzić nr. tego dyfuzor ? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.09.2019 o 07:47, krystian3769 napisał:

Witam 

Sprawdzał ktoś już może czy ten dyfuzor podchodzi bez problemu do zderzaka sline z przed 19 roku? 

spacer.png

Obstawiam że zderzak po małym lifcie jest ten sam. Pytam dla pewności.

I czy mógłby mi ktoś sprawdzić nr. tego dyfuzor ? 

 

 

na 99% bez S-Line to bedzie 8w0807521Q a S-Line 8w0807521S, jest tyle wariantów że ciężko się połapać a w necie zdjęć mało. Przejrzyj sobie etkę dla pewności.

Edytowane przez czarny69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też znalazlem pod sline ten nr. 8W0807521S 

Etki online te co przeglądałem nie mają 2019roku ?

Tam jeszcze chyba taka listwa obwodowa przychodzi no i chromowane końcówki 

Dzięki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...