Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B9 Fellows


sowiq

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.08.2020 o 19:14, vvalery napisał:

Bez jaj. Widziałem jak gość to rozbiera, w każdym prawie teście wyśmiewają tą atrapę, a u Ciebie stał się cud. Może masz jakąś nieszczelność, bo tam na 100% nie ma osobnego dolotu powietrza.

No to może jakaś nieszczelność, ale wyraźnie czułem lekki przepływ powietrza. Nie powiem, żeby tam wiało jak z bocznych kratek, ale coś leciało. 

Serio Audi zrobiłoby atrapę kratki i opcję włączenia nawiewu w panelu klimy? Gdzie tu logika? :)

A może tam nie ma osobnego nawiewu, ale jest jakiś sterowany przepływ z kratki bocznej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[duplikat]

Edytowane przez sowiq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nic nie czuć żeby dmuchało ale to takie zdjęcie z neta... po co na te "ślepe " kratki uszczelnienia z gąbki?  No i jakiś tam dolot jest chyba bo widać kanały którymi powietrze mogłoby lecieć. A może to tylko moja wyobraźnia ?

FB_IMG_1598955296454.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sowiq napisał:

No to może jakaś nieszczelność, ale wyraźnie czułem lekki przepływ powietrza. Nie powiem, żeby tam wiało jak z bocznych kratek, ale coś leciało. 

Serio Audi zrobiłoby atrapę kratki i opcję włączenia nawiewu w panelu klimy? Gdzie tu logika? :)

A może tam nie ma osobnego nawiewu, ale jest jakiś sterowany przepływ z kratki bocznej?

Żeby "teoretycznie" wiało z tej dużej kratki to musi być na wyświetlaczu ustawiona pozycja SYNC ? :eusathink:

A może żeby wiało tam to było w jakiejś opcji doposażenia? Ktoś się orientuje w tym temacie ?

Edytowane przez Michu1996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Michu1996 napisał:

Żeby "teoretycznie" wiało z tej dużej kratki to musi być na wyświetlaczu ustawiona pozycja SYNC ? :eusathink:

A może żeby wiało tam to było w jakiejś opcji doposażenia? Ktoś się orientuje w tym temacie ?

Tam nie ma pokrętła do otwierania zamykania przepływu, ani regulacji góra dół, jak w kratkach zewnętrznych. U mnie tam nic nie dmucha.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Michu1996 napisał:

Żeby "teoretycznie" wiało z tej dużej kratki to musi być na wyświetlaczu ustawiona pozycja SYNC ? :eusathink:

Niekoniecznie. Natomiast używa się tego samego przycisku do otwarcia i zamknięcia środkowego nawiewu. Trochę dziwnie się go używa: trzeba przeskoczyć do góry kilka razy, aż najedzie się na OPEN i puścić, wtedy nawiew się otwiera (nie zmieniając przy tym opcji SYNC). Aby zamknąć - to samo - tylko, że  napis będzie CLOSE.

Potwierdzam, że z nawiew działa i leci z niego powietrze. Zwróćcie tylko uwagę, że nawiew nie wieje bezpośrednio do przodu (na pasażera), tylko na boki (lewo i prawo). Jeśli przyjrzycie się kratce z bliska, to w środku, pionowe kratki (którymi nie można sterować) są nachylone po lewej stronie - na lewo, a po prawej stronie - na prawo. Gdy sprawdzacie "czy wieje", podłóżcie rękę pod lewą lub prawą stronę, a nie na środku. W konsekwencji siła nawiewu jest mniejsza, gdyż powietrze, od razu, kierowane jest maksymalnie na boki (pewnie, żeby nie przeziębić pasażera :wink:).

Nie wiem niestety, czy  opcja ta jest powiązana z wyposażeniem. Ja mam tę klimę 3-strefową.

Edytowane przez misku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, misku napisał:

Niekoniecznie. Natomiast używa się tego samego przycisku do otwarcia i zamknięcia środkowego nawiewu. Trochę dziwnie się go używa: trzeba przeskoczyć do góry kilka razy, aż najedzie się na OPEN i puścić, wtedy nawiew się otwiera (nie zmieniając przy tym opcji SYNC). Aby zamknąć - to samo - tylko, że  napis będzie CLOSE.

Potwierdzam, że z nawiew działa i leci z niego powietrze. Zwróćcie tylko uwagę, że nawiew nie wieje bezpośrednio do przodu (na pasażera), tylko na boki (lewo i prawo). Jeśli przyjrzycie się kratce z bliska, to w środku, pionowe kratki (którymi nie można sterować) są nachylone po lewej stronie - na lewo, a po prawej stronie - na prawo. Gdy sprawdzacie "czy wieje", podłóżcie rękę pod lewą lub prawą stronę, a nie na środku. W konsekwencji siła nawiewu jest mniejsza, gdyż powietrze, od razu, kierowane jest maksymalnie na boki (pewnie, żeby nie przeziębić pasażera :wink:).

Nie wiem niestety, czy  opcja ta jest powiązana z wyposażeniem. Ja mam tę klimę 3-strefową.

No to byś zabił wszystkich tym newsem. Zaraz po pracy sprawdzę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę miał chwilę to wezmę jakąś tasiemkę, przykleję ją nad nawiewem i nagram film jak zaczyna się ruszać po przełączeniu opcji :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, sowiq napisał:

Jak będę miał chwilę to wezmę jakąś tasiemkę, przykleję ją nad nawiewem i nagram film jak zaczyna się ruszać po przełączeniu opcji :)

 

Biję się w pierś, bo słuchałem pseudo testerów. którzy od początku założyli, że to atrapa. Zawiodły wszystkie sposoby, więc sięgnąłem głębiej do instrukcji i niby to jest zwane "nawiewem szerokopasmowym", a uruchamiane przyciskiem jak pokazuje ta kobitka na filmie. Za pół godzinki się sprawdzi jak to dmucha. Żeby mi tylko gekona nie zwiało :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, vvalery napisał:

No to byś zabił wszystkich tym newsem. Zaraz po pracy sprawdzę :-)

Czyli jednak jest szansa, że z tej dużej kratki wieje powietrze, już dawno miałem co do tego wątpliwości ;) 

@Misiek671 trzeba to sprawdzić :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Michu1996 napisał:

Czyli jednak jest szansa, że z tej dużej kratki wieje powietrze

"wieje" to moim zdaniem za duże słowo. Ono raczej bardzo delikatnie wypływa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, sowiq napisał:

"wieje" to moim zdaniem za duże słowo. Ono raczej bardzo delikatnie wypływa :)

niech będzie, że wypływa, i tak to lepsze niż nic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie dmucha, a jeżeli tak, to takie dmuchanie można sobie e d.... wsadzić.?

Edytowane przez vvalery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vvalery napisał:

U mnie nie dmucha, a jeżeli tak, to takie dmuchanie można sobie e d.... wsadzić.?

Też to sprawdzimy i dam znać :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic nie wieje z tej wielkiej kratki. Tutaj jest rozebrana można zobaczyć jak to wygląda: 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, leewang napisał:

U mnie nic nie wieje z tej wielkiej kratki. Tutaj jest rozebrana można zobaczyć jak to wygląda: 

 

 

Dawno widziałem już ten film, bo obserwuję dokonania gościa i nawet z nim pisałem. Wyraźnie mówi, że są niefunkcjonalne i zablokowane minuta 4 sekunda 17. ?

Patrzyłem jeszcze raz w instrukcji i nigdzie nie znalazłem co to jest ten szerokopasmowy nawiew tzn. gdzie on jest. Nigdzie nie jest narysowany ani znumerowany. Jako nawiewy istnieją tylko te o których wiemy. Ten szeroki nie jest oznaczony w instrukcji jako nawiew !!! Może tu chodzi o nawiew w boki z istniejących i ogólnie znanych nawiewów a nie proste walenie w gebę po włączeniu tego w panelu.

Edytowane przez vvalery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vvalery napisał:

Dawno widziałem już ten film, bo obserwuję dokonania gościa i nawet z nim pisałem. Wyraźnie mówi, że są niefunkcjonalne i zablokowane minuta 4 sekunda 17. ?

Patrzyłem jeszcze raz w instrukcji i nigdzie nie znalazłem co to jest ten szerokopasmowy nawiew tzn. gdzie on jest. Nigdzie nie jest narysowany ani znumerowany. Jako nawiewy istnieją tylko te o których wiemy. Ten szeroki nie jest oznaczony w instrukcji jako nawiew !!! Może tu chodzi o nawiew w boki z istniejących i ogólnie znanych nawiewów a nie proste walenie w gebę po włączeniu tego w panelu.

No właśnie wyraźnie mówi,  że są zablokowane. Teraz pytanie, czy akurat u niego czy w każdym modelu tak jest i tam rzeczywiście nic nie wieje :eusathink:

 

Być może jest tak, jak mówi @vvalery,  że z tych nawiewów "podstawowych" powietrze delikatnie rozchodzi się na boki 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już jestem prawie pewien, że chodzi o zmianę sposobu nawiewu ze skrajnych i środkowego nawiewu. To duże nie wieje i tak chyba jest.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z instrukcji wynika ze z tego szerokiego nawiewu leci jakieś powietrze, ale pewnie ma to „wspomagać” nawiew środkowy oraz boczne :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...