Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B9 Fellows


sowiq

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Michu1996 napisał:

Z instrukcji wynika ze z tego szerokiego nawiewu leci jakieś powietrze, ale pewnie ma to „wspomagać” nawiew środkowy oraz boczne :eusathink:

Właśnie nie wynika. Wynika, że nawiew szerokopasmowy realizowany jest przez nawiewy boczne i środkowy. Pod numerem 5 są zaznaczone wszystkie wyloty powietrza. Jakoś ten szeroki jest pominięty, więc chodzi o sposób nawiewu a nie miejsce.  Po tych wszystkich dociekaniach dla mnie temat jest zamknięty  ?

1BECC3DD-89D3-426B-BBBD-D9413234E8E1.jpeg

Edytowane przez vvalery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, vvalery napisał:

Właśnie nie wynika. Wynika, że nawiew szerokopasmowy realizowany jest przez nawiewy boczne i środkowy. Pod numerem 5 są zaznaczone wszystkie wyloty powietrza. Jakoś ten szeroki jest pominięty, więc chodzi o sposób nawiewu a nie miejsce.  Po tych wszystkich dociekaniach dla mnie temat jest zamknięty  ?

1BECC3DD-89D3-426B-BBBD-D9413234E8E1.jpeg

Wczoraj temat sprawdzony i potwierdzam, ze ten szeroki nawiew jest realizowany przez nawiew środkowy oraz boczny. Można zakończyć dyskusje :hi:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

dopiero zobaczyłem dyskusję. Powiem coś o moich doświadczeniach. Jak miałem A4 z 2016 roku, miałem opcję otwarcia tej kretki środkowej i leciało przez nie delikatnie powietrze. Jak się zamknęło to przestawało lecieć. Więc na 100% jakaś klapka musiała się otwierać i projektowo miało być tak, że z tego dużego nawiewu nie mogło lecieć mocno powietrze bo by przeziębiało pasażera. I rozwiązali to jakąś klapką z nawiewów sąsiadujących. Natomiast w RS5 z 2019 roku już nie mam tej opcji w klimatronicu i nic mi nie wieje. Także moim zdaniem coś tutaj zmieniali i każdy z Was może mieć rację.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam nadzieję, że te dwa nagrania rozwieją wszelkie wątpliwości ;)

Nie twierdzę, że będzie to działało identycznie w każdym aucie, ale u mnie działa ;)

[edit] dodaję z YT, bo na desktopie nie ma playera

 

 

Edytowane przez sowiq
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, sowiq napisał:

Mam nadzieję, że te dwa nagrania rozwieją wszelkie wątpliwości ;)

Brawo! Bardzo dziękujemy! Potwierdzam, że u mnie działa tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem. Natomiast w nowszych modelach lub po prostu w RS-ie ta opcja zniknęła z climatronica i już nie wieje wcale.

Ale dzięki za filmik. Fajnie pokazuje, że to nie lipa.

Edytowane przez Kosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sowiq napisał:

 

Mam nadzieję, że te dwa nagrania rozwieją wszelkie wątpliwości ;)

Nie twierdzę, że będzie to działało identycznie w każdym aucie, ale u mnie działa ;)

[edit] dodaję z YT, bo na desktopie nie ma playera

 

 

Daj tą folię na środek tego niby nawiewu, wtedy zobaczymy jaka jest siła. Wygląda to na gigant nawiew, którego u mnie nie ma. Dałem na bok jak Ty i podwiewa z nawiewu po lewej stronie

Edytowane przez vvalery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sowiq napisał:

 

Mam nadzieję, że te dwa nagrania rozwieją wszelkie wątpliwości ;)

Nie twierdzę, że będzie to działało identycznie w każdym aucie, ale u mnie działa ;)

[edit] dodaję z YT, bo na desktopie nie ma playera

 

 

Tym filmikiem mocno dałeś do zastanowienia :eusathink: trzeba zrobić kolejny test ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, vvalery napisał:

Specjalnie zszedłem do garażu i u mnie z leciutką wstążeczką efekt z pseudo nawiewu żaden. 

IMG_4619.MOV

Różnicę widzę taką, że u @sowiq pozostałe nawiewy w kadrze były zamknięte (być może inne też). Nie wiem, czy to coś zmienia.

Edytowane przez misku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, misku napisał:

Różnicę widzę taką, że u @sowiq pozostałe nawiewy były zamknięte (być może inne też). Nie wiem, czy to coś zmienia.

W instrukcji, realizacja tego nawiewu, nie mówki, żeby cokolwiek dodatkowo wyzamykać, przełączać czy coś innego, tylko otworzyć jak poniżej.  Ale jutro nagram z zamkniętą dla pewności. Może Sowiq ma jakąś tajemniczą dziurkę.?

16C58F4B-3881-496B-8797-0E7C79188392.jpeg

Edytowane przez vvalery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja pozamykałem wszystkie nawiewy, na panelu ustawiłem po obu stronach wianie z kratek i siłę nadmuchu na maksa. Chodziło mi o to, żeby było widać, że faktycznie ta kratka nie u każdego jest zaślepiona i powietrze z niej może lecieć + jest tam jakaś klapa.

Podejrzewam, że tunel doprowadzający do niej powietrze jest taki sam jak przy kratkach bocznych. A że jest o wiele szersza, to i podmuch będzie miał mniejszą siłę.

Nie chodziło mi o udowadnianie, że z tej kratki wieje wichura, bo przy ustawieniach na "auto" tak nie jest. Ale pokazałem, że u mnie ona faktycznie działa :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że potwierdza się to co pisze kosmita. W mojej a4 z 2019 roku nie ma możliwości ustawienia nawiewu na tą kratkę tak jak pokazuje to filmik kolegi sowiqa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, za bardzo skupiacie się panowie na sile nadmuchu, Ta kratka daje po prostu delikatną wentylację. I działała mi w A4. W nowszych rocznikach już tej opcji nie ma - pewnie coś przyoszczędzili a i tak efektów nie było widać aż tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Do czego te 2 przyciski? Jeden to chyba automatyczne parkowanie a ten drugi?

Zrzut ekranu 2020-09-11 o 15.14.40.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2020 o 12:58, Kosmita napisał:

Dokładnie, za bardzo skupiacie się panowie na sile nadmuchu, Ta kratka daje po prostu delikatną wentylację. I działała mi w A4. W nowszych rocznikach już tej opcji nie ma - pewnie coś przyoszczędzili a i tak efektów nie było widać aż tak.

Gdzieś kiedyś czytałem, że leci tam powietrze bodajże z siłą 20-30% w porównaniu do reszty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest chore żeby przy normalnym nawiewie nic nie dmuchało, a wyzamykanym ledwo co i nie wiadomo skąd. Jaki jest tego sens to nie wiem. U mnie jest, a jakoby nie było, z naciskiem na nie ma, i tak z tym żyję. ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, vvalery napisał:

To jest chore żeby przy normalnym nawiewie nic nie dmuchało, a wyzamykanym ledwo co i nie wiadomo skąd. Jaki jest tego sens to nie wiem. U mnie jest, a jakoby nie było, z naciskiem na nie ma, i tak z tym żyję. ?

Nawiew o ładnej stylistyce jest , coś tam z niego dmucha i tego się trzymajmy :grin:

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...