Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B9 Fellows


sowiq

Rekomendowane odpowiedzi

To w tej kwestii niech Audi uczy się od Forda. Niestety. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście bardziej odpowiada mi versja szyb z VAG bez drutów w szybie jak w Fordzie. Często jeździłem jako pasażer Fordami i bardzo mi to przeszkadzało, że je po pierwsze widać, a po drugie zniekształcają obraz i rozpraszają światło. 

 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to już jest kwestia indywidualna. Miałem kiedyś Mondeo z taką szybą. Mi to nie przeszkadzało. Działało to rewelacyjnie, praktycznie bezobsługowo. Oczywiście niezależnie od nadmuchu. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić przy -20 aby przy odmrażaniu szyb z samego rana włączała się dmuchawa na maxa z lodowatym powietrzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, black70 napisał:

Jakoś nie mogę sobie wyobrazić przy -20 aby przy odmrażaniu szyb z samego rana włączała się dmuchawa na maxa z lodowatym powietrzem.

To właśnie bardzo dobrze (dla szyby, nie dla użytkownika, który chce ją szybko rozmrozić). Dzięki temu, że powietrze będzie się nagrzewać stopniowo, w szybie nie wystąpią duże naprężenia, które mogłyby doprowadzić do pęknięcia szyby. Będzie odmrażać się długo, ale przynajmniej jest niskie ryzyko, że pęknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, misku napisał:

To właśnie bardzo dobrze (dla szyby, nie dla użytkownika, który chce ją szybko rozmrozić). 

No tak, teraz użytkownikiem nikt się nie przejmuje. Ważne, żeby szyba miała dobrze (nie, nie pęknie bez dmuchawy, nie ma prawa) . Ale gorszy jest ten lag podczas przyśpieszania. To ma być chyba dobre dla środowiska? Szyba przy tym to pikuś. Ale coś trzeba kupić :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, black70 napisał:

No tak, teraz użytkownikiem nikt się nie przejmuje. Ważne, żeby szyba miała dobrze (nie, nie pęknie bez dmuchawy, nie ma prawa) . Ale gorszy jest ten lag podczas przyśpieszania. To ma być chyba dobre dla środowiska? Szyba przy tym to pikuś. Ale coś trzeba kupić :/

Witek, takie mamy teraz zimy, że chyba z raz bym tego potrzebował od 2016 roku. Chyba, że ktoś nie ma garażu. Lag jest bardziej istotną kwestią. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Sorry, taki mamy klimat." :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety pod chmurką garażuję, więc podgrzewana szyba na pewno się przyda. Szkoda nie wziąć przy konfiguracji. A że działa to jak działa, no cóż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, black70 napisał:

A że działa to jak działa, no cóż...

Ja chyba również tylko raz używałem, ale jest to dość skuteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, black70 napisał:

Ja niestety pod chmurką garażuję, więc podgrzewana szyba na pewno się przyda. Szkoda nie wziąć przy konfiguracji. A że działa to jak działa, no cóż...

do pełnego pakietu zima jeszcze eberspacher dobrać i zima nie straszna... 
kolejne auto tez z ogrzewaniem postojowym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Webasto jest rozwiązaniem wszystkich waszych problemów :) Niby trochę kosztuje, ale nie trzeba brać innych rzeczy jak ogrzewana szyba, kierownica czy nawet fotele. Wziąłem to przy konfiguracji swojej A4 i teraz nie wyobrażam sobie auta bez tego dodatku. Zwłaszcza jak ktoś ma małe dzieci i diesla, który potrzebuje dużo więcej czasu na zagrzanie. 

Edytowane przez sowiq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja. Ja już dobrałem dodatków za prawie 58 tys. Tak można bez końca, więc webasto odpuszczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, black70 napisał:

Racja. Ja już dobrałem dodatków za prawie 58 tys. Tak można bez końca, więc webasto odpuszczam.

Będziesz żałować,  ja bym od tego zaczął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dev napisał:

Będziesz żałować,  ja bym od tego zaczął

Zgadzam się z tym w 100%. Konfigurację nowego Audi rozpoczynam od Matrixów i Webasto.

Edytowane przez sowiq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matrixy oczywiście są ;) Webasto nigdy nie miałem, więc straty nie odczuję. Powiedzcie jeszcze, czy webasto w Audi oprócz kabiny grzeje również cały obieg płynu w silniku, aby sam rozruch był lepszy w zimie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, black70 napisał:

Matrixy oczywiście są ;) Webasto nigdy nie miałem, więc straty nie odczuję. Powiedzcie jeszcze, czy webasto w Audi oprócz kabiny grzeje również cały obieg płynu w silniku, aby sam rozruch był lepszy w zimie?

Tak i nie. Oryginalnie jest tak zakodowane, że zaworek N-279 jest zamknięty i dogrzewa tylko kabinę. Po przekodowaniu otwiera zaworek i dogrzewa także silnik. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, black70 napisał:

Racja. Ja już dobrałem dodatków za prawie 58 tys. Tak można bez końca, więc webasto odpuszczam.

A to dopiero początek listy. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, sowiq napisał:

Zgadzam się z tym w 100%. Konfigurację nowego Audi rozpoczynam od Matrixów i Webasto.

Ja zaczynam od serca:decayed: tyle że nie konfiguracje nowego a kryteria wyszukiwania. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, black70 napisał:

Matrixy oczywiście są ;) Webasto nigdy nie miałem, więc straty nie odczuję. Powiedzcie jeszcze, czy webasto w Audi oprócz kabiny grzeje również cały obieg płynu w silniku, aby sam rozruch był lepszy w zimie?

no i dlatego masz marne pojecie na ten temat, 

mozesz ustawic kabine albo kabine i silnik i to jest o wiele lepsze

zawsze wsiadasz do ciepłego auta bez wzgledu na pore roku

do tego silnik masz juz rozgrzany do około 70 stopni ale trzeba pamietac ze olej w silniku jest zimny i nie mozna go od razu pałowac

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz częściej chodzi mi po głowie czarny grill i czarne katki z przodu bez chromu. Widzłałem ostatnio nową S7 w takiej specyfikacji i nawet fajnie to z tym kolorkiem się komponuje i odziwo chromowe lusterka nawet sie ż tym nie gryzły. Ale nie o tym czy będzie pasować czy nie chciałem pisać, bo o tym zadecyduje jak założe i popatrze. Mam tylko mieszane odczucia co do koloru czerni w B9 i nie wiem jak ten temat ugryźć. O ile w starszych modelach i np w tym S7 które widziałem elementy czarne byłby w kolorze czerń błyszcząca czyli poprostu czarny połysk black piano, to o tyle w b9 kolor ten zastąpili czymś co nazywa się dark chrom highgloss i wygląda nie inaczej jak wyblakłe od słonca black piano z jakimiś małymi perłowymi drobinkami. chyba że sa jakies wersje w czerni błyszczącej a ja nie moge znaleźć ale troche tego szukałem w etce i d*pa. To samo miałem z tylną listwą tą w dokładce nad wydechami. Bo ona tez występuje albo w chromie albo w tym dark chrom highgloss. Kupiłem tą drugą i wtedy własnie zauważyłem że to nie jest black piano tylko cos takiego szaroburego niezbyt ciekawego. Dobrze że nie kupiłem nowej za 1200zł bo bym się wku..ił. Okleiłem ją w black piano i jest git. Ale przeciez nie będe grila oklejał. Całym bajerem w black pakiecie jest to że te dodatki mają być jak najciemniejsze, nie wiem co oni to zrobili. Myśle czy nie ściągnąc tych listewek i ramki grilla bo to wszystko demontowalne jest i dać do polakierowania.

W zalaczniku foto z porównaniem grilla s7 z piano black i a4 z dark chrome highgloss

183904760_551965566190088_7365445449450081758_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...