Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B9 Fellows


sowiq

Rekomendowane odpowiedzi

Rzeczywiście jest lekka różnica. W B8 miałem też black piano i w porównaniu z tym w B9 co teraz mam wydaje się czarno szary. Zastanawiałem się właśnie nad tą różnicą. U mnie na białym lakierze aż tak bardzo to nie wpada w oko bo jest wysoki kontrast więc jakby Murznya na masce namalować też wydawałby się czarny:evil2:

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spieprzyli to na maxa moim zdaniem. To podchodzi trochę pod kolor seryjnych dekorów w b6 one były takie właśnie nijakie. Przez to ze ten kolor taki jest nie odróżnia się nawet zbytnio od koloru tego plastiku z którego wykonany jest grill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A drugi temat może ktoś miał z nim do czynienia. Ogólnie mam kłopot bo w upalne dni przy jeździe na trasie ze stała prędkością 150-170km/h od czasu do czasu auto wpada mi w tryb awaryjny i wychodzi błąd niedoładowania. Jest to o tyle dziwne ze niedoładowanie nie jest jakieś delikatne co mogłoby wskazywać na jakaś nieszczelność ale różnica wynosi 0,5 bara, a auto normalnie jeździ. Szczerze mówiąc zapomniałem trochę o tym problemie bo od zeszłych wakacji nic się nie działo bo nie było ciepło. Wczoraj był pierwszy gorący dzień i znowu to samo. Dziwna sprawa bo tak poza tym auto normalnie jeździ, czyli musi być jakiś element który w jakiś konkretnych warunkach to wywołuje. Wyglada na to jakby turbo w pewnych warunkach przy małej gęstości powietrza nie było w stanie wytworzyć ciśnienia. Tylko dlaczego? Myśle czy klapa w wydechu odpowiedzialna za dopalanie nie szaleje np  Słyszałem o jednym przypadku w a6 c8 w Krakowie ze tez się działo dokładnie to samo i tez tylko w upalne dni ale nie wiem czy problem został rozwiązany.

83DE9CB1-6866-4126-8D66-96C6C11A3A95.jpeg

1E3A933D-341D-40E7-B6AC-67FBCF8F5A7A.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz na temperaturę w dolocie, tu szukał bym przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie teraz na nią spojrzałem i to samo pomyślałem ze tu może być problem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzuć okiem na chłodnicę czy nie jest zapchana czy coś bo ta temperatura jest mocno za duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam tej mody z przyciemnianiem chromów. Auto bez dodatków jest zwyczajnie brzydkie, ubogie, jałowe.

Będzie się podobać właścicielowi a potem przy sprzedaży statystyczna większość ludzi będzie omijała taki egzemplarz.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wampir napisał:

Nie kumam tej mody z przyciemnianiem chromów. Auto bez dodatków jest zwyczajnie brzydkie, ubogie, jałowe.

Będzie się podobać właścicielowi a potem przy sprzedaży statystyczna większość ludzi będzie omijała taki egzemplarz.  

I tak i nie. To jest taka sama sytuacja jak z oklejaniem aut. Jak bklejałem b7 10 lat temu w czarny Mat to wyglądało mega bo samo w sobie było fajnie porobione, było dynamiczne, agresywne i czarny Mat to tylko podkreślał. Jakby okleić golasa taka sama folia to by wyglądał gorzej niż wcześniej- jakby go ktoś w podkład psiknął.

I to samo jest tutaj. Jeśli auto jest zrobione agresywnie, obniżone, duże koło itd to czarne dodatki tylko to podkreślają, jeśli ktoś do golasa, wozu drabiniastego na 16 włoży czarne to zrobi jeszcze większego golasa.  
 

Sam do końca nie jestem zwolennikiem czarnych dodatków. W b7 miałem wszystko w chromie i tak tez tutaj myślałem ze będzie. Ale jak zobaczyłem jak czarne dodatki w przypadku koloru daytonagrey wyciągają jego glebie to aż sam się zdziwiłem. Ten kolor poprostu staje się dużo ładniejszy bo chrom go zbytnio rozjaśnia. Ciekzo to pokazać na zdjęciu bo auta w blacku robią wrażenie raczej tylko na żywo, bo wtedy oko wyłapuje ten kontrast i to tez jest kłopot.
 

no ale sam powiedz czy te auta wyglądają jak zwyklaki, golasy: 

EF1D2C0F-6C91-47CE-BAE8-2FF759D8A863.jpeg

17B3A680-D869-48B5-9BFC-590A00B84EBE.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez Daytona i black pakiet 

 

20200720_104828_copy_1200x2133.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przod i tyl mam cały czarny jeszcze muszę ramki szyb zrobić i szyby przyciemnić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto egon47 jest idealnym przykładem tego, jak może auto stracić. Ciemny kolor już traci względem jasnego bo optycznie znikają dla oka wszystkie krawędzie (kształty) auta.

Dodatkowo znikają też dodatki bo nie odcinają się na ciemnym tak jak powinny.

Mogłem kupić ostatnio B9 2.0T Quattro w Slline czarne, z czarnymi chromami. Na zdjęciach był kontrast dowalony ale jak je na żywo zobaczyłem to się załamałem jak się mycha, a raczej kret z niego zrobił. 

Trzeba dłużej czekać na kupca.  

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy lubią blondynki inni czarne a jeszcze inni rude kwestia gustu. Mnie się mega podoba Daytona z black pakietem:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chrom mi nie przeszkadza, nie mam parcia na pakiet czerń ale daytona z czarnym dodatkami wygląda :git:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, egon47 napisał:

U mnie tez Daytona i black pakiet 

 

20200720_104828_copy_1200x2133.jpg

i to jest doskonały przykład na to jak cięzko zrobić zdjęcie które będzie oddawało efekt. Bo na tym zdjęciu to auto wygląda brzydko jak kupa. A zdaje sobie sprawę jak dobrze wygląda w rzeczywistości i dotarło to do mnie, dopiero gdy zobaczyłem taką wersje, w takim kolorze, z takimi dodatkami na ulicy. Bo na zdjęciu wszystko się zlewa a na żywo nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale o gustach się nie dyskutuje. Ale tak jak pisał Marcin. Daytona z czarnym robi robote. We wszystkich innych kolorach w ogóle mi nie podchodzi. Możesz sobie popatrzeć na wszystkie moje wypowiedzi na forum i zawsze byłem przeciwnikiem robienia auta w black i w sumie nadal jestem, ale przy daytonie jakos strasznie wpadła mi w oko ta konfiguracja.

Jedynym minusem jest to że trzeba częsciej auto myć a u mnie z tym róznie bywa. Bo auto z chromami delikatnie brudne wyglada ok, a z czarnymi dodatkami musi być krystalicznie czyste żeby fajnie wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie białego w blacku i s-lajnach sobie zamówiłem :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, black70 napisał:

A ja właśnie białego w blacku i s-lajnach sobie zamówiłem :banan:

mając taki nick nie miałes wyjścia... :polew: 

Osobiście nie zamówiłbym sobie żadnego auta w blacku poza daytoną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, siemian napisał:

mając taki nick nie miałes wyjścia... :polew: 

Osobiście nie zamówiłbym sobie żadnego auta w blacku poza daytoną

:polew: 

Mając do wyboru pakiet black albo chromy, to wybór dla mnie jest oczywisty. Jak biały mi się kiedyś znudzi, to obkleję daytoną w macie :decayed: 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu zauważyłem, że otwieranie klapy bagażnika gestem nogi przestało mi działać.

Czy to się jakoś programuje? A może kwestia rozładowanej baterii w pilocie (w to wątpię, bo keyless działa OK)? 

Czy może czeka mnie wizyta w serwisie...?

Edytowane przez sowiq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie programuje się. Masz kluczyk w ręku lub w kieszeni gdy próbujesz otworzyć gestem?

Być może bateria w kluczyku już słaba i nie "widzi" kluczyka. Wymień ją na początek. Jak to nie pomoże to podepnij pod kompa i szczytaj błędy. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...