B9 Fellows

sowiq

Jeden z tańszych dodatków podczas konfiguracji nju Audi ; ) Zaledwie 420 zł katalogowo na dzień dzisiejszy. Trochę się dziwię, że ludzie tego nie biorą. Z drugiej strony mogłoby to być w standardzie.

Pewnie dlatego, że większość ma skrzynię automatyczną i po zgaszeniu silnika przełączają w pozycję P i auto nie może już samowolnie potoczyć się.

Auto Hold nie przydaje się w automacie? Jeśli by tak było, to raczej byś tego nie zamontował. W manualu fajna sprawa, chociaż korzystam z tego bardzo sporadycznie.

Przydaje się, ale dla leniwych, którzy nie zaciągają hamulca ręcznego bo wrzucają na P, wydaje się zbędny:wink:

Auto Hold oprócz tego, żę w czasie stop and go dociska klocki do tarcz, przeciwdziałając toczenu się auta podczas zdjęcia nogi z hamulca, dodatkowo zaciąga automatycznie ręczny gdy zgasisz silnik. Gasisz silnik na pozycji D i automatycznie zostaje wrzucony P i hamulec ręczny zostaje zaciągnięty:wink:

Dodatkowo gdy w czasie postoju na pracującym silniku (gdy lewarek jest w pozycji "D"), noga nie jest na hamulcu i otworzysz drzwi kierowcy, lewarek przełącza w pozycję "P" i ręczny zostaje zaciągnięty.

O widzisz cenna wskazówka bo ja zawsze najpierw daje na P, a potem gasze i się auto hold nie włącza. Muszę po prostu gasić z D ;)

W temacie CarPlay mnie działa i na oryginalnym kablu i na applowskim usb-c, sprawdzone z iPhone 11 i 8. Czasem ma humory np. jak podjadę na stację benzynową, wyłączę samochód żeby zatankować, telefon zostaje podpięty po kablu. Po ponownym uruchomieniu czasem mam czarny ekran na MMI, pomaga odpięcie i podpięcie.

Ogarniał ktoś bezprzewodowy apple carplay przez OBD eleven?

W temacie zamykania samochodu przez aplikację. Lusterka mi się nie składają, ale udało mi się z tego skorzystać może z dwa razy... za każdym razem jak próbuję otworzyć lub zamknąć samochód przez appkę to mam błąd połączenia. Wyskoczył mi już tyle razy, że po prostu przestałem już próbować.

Godzinę temu, vvv napisał:

W temacie zamykania samochodu przez aplikację. Lusterka mi się nie składają,

Dziękuje za info:thumbup1:

Czekający na auto do produkcji nie mają łatwo. Brak dostępności podzespołów udziela się jak wiadomo nie tylko Audi. Właśnie z mojej konfiguracji wyleciał Audi phone box (będzie niedostępny przez ok. pół roku) oraz podgrzewana przednia szyba. Coś czuję, że to jeszcze nie koniec. Jak żyć? ; )

Do tego wiele innych gadżetów jest też niedostępne jak hak holowniczy itp.

@black70 ciesz się, że auto w ogóle dojedzie. Słyszałem, że w Mercedesie dali ludziom roczne terminy, a po roku powiedzieli, że jednak samochody się nie wyprodukują i cześć :D

Jak chcesz kupić w obecnej chwili auto z bardzo dobrym wyposażeniem to tylko rynek wtórny, samochody używane.

Ja w zeszłym tygodniu odebrałem swoje długo wyczekiwane Q7. Dojechało z całym wyposażeniem, które zamówiłem. Ale sprzedawca powiedział, że to prawdopodobnie jedno z ostatnich, które wydaje w tym roku. Obecnie są terminy realizacji na maj-czerwiec 2022.

Jakby coś, to sprzedam Allroada w benzynie z dobrym wyposażeniem ;)

Edytowane przez sowiq

30 minut temu, sowiq napisał:

Ja w zeszłym tygodniu odebrałem swoje długo wyczekiwane Q7

Jaki motor?

13 minut temu, Muskel1 napisał:

Jaki motor?

Wiadomo, że benzyna :cool1: 55 TFSI (340 KM).

Dokładnie taki termin dostałem (czerwiec 2022) jeśli chciałbym zachować wybrane wyposażenie. Na używki chore ceny się teraz porobiły, dlatego m. in. wybór padł na nowy.

11 minut temu, black70 napisał:

Na używki chore ceny się teraz porobiły

Na nowe też :wink:

2 minuty temu, pelonek1 napisał:

Na nowe też :wink:

W Audi masz teraz -20% od ceny katalogowej, więc nie jest źle.

1 minutę temu, black70 napisał:

W Audi masz teraz -20% od ceny katalogowej, więc nie jest źle.

Źle nie jest, jednak ten czas oczekiwania ... .

40 minut temu, black70 napisał:

O tym też sprzedawca mi opowiadał :D

Klient dostaje info, że albo auto nie będzie miało jakiegoś wyposażenia, albo do odbioru będzie pół roku później niż zakładano. Jak klient chce postraszyć, że anuluje zamówienie, to sprzedawcy robią to anulowanie z pocałowaniem w rękę, bo dla nich to o jeden problem mniej :D

W innych markach robią jeszcze lepiej - wysyłają do dealerów auta bez modułów. A jak moduły się pojawią, to ASO będzie musiało je zamontować we własnym zakresie przed oddaniem auta klientowi :)

Co za czasy :kox:

W przypadku zamówienia haka holowniczego montują przygotowanie a jak części będą dostępne domontują kiedyś resztę. Niestety nie ze wszystkimi elementami wyposażenia da się tak postąpić. Niektórych nie domontują bo nie ma i nie będzie na to kodu SVM. W ASO nie bawią się w czasie doposażenia w kodowania i skręcanie wiązek. Jeżeli nie ma ze strony producenta gotowej wiązki i kodu SVM to dobranoc.

Edytowane przez Muskel1