Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B9 Fellows


sowiq

Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, Muskel1 napisał:

24DY dotyczy aktualizacji sterownika silnika najczęściej z kodem CSWB chociaż niektóre CRTC też obejmuje. Oficjalnie ze strony Audi znaczy, update ma zlikwiwować nierówną pracę silnika. Są jednak przypuszczenia, że chodzi o zamazanie śladów manipulacji układu oczyszczania spalin związanego z aferą Diesel Gate. Jest dobrowolną akcją i nie nadzorowaną przez KBA. Możesz odmówić ale musisz podpisać dokument, że nie wyrażasz zgody. Akcja bezpłatna. 

90K9 dotyczy kamery na szybie. Przeprowadzają parametryzacje kamery i dopasowują parametry grzałki kamery (dopasowują zakres temperatur grzałki). Powinna być także bezpłatna. 

 

Tak,  ja mam CSWB, czy jest sens robić tą aktualizecje? Z kamęrą szyby nigdy nie miałem problemów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sinik dobrze pracuje i nie stwarza problemów to nie robiłbym. Golfa 7 żony chcą mi za każdym razem aktualizować jak tam jestem i zawsze odmawiam i podpisuje. Dopóki update nie jest przymusowy i nadzorowany przez Federalny Urząd ds. Ruchu drogowego (KBA) nie będę robił.

Parametryzację kamery możesz zrobić, z tego co wyczytałem, chodzi o parametry grzałki. Być może podwyższyli wartości progowe do jakiej temp. grzałka ma funkcjonować bo zaparowana nic nie widzi i pojawia się komunikat, że Pre Sense chwilowo niedostęny. 

Edytowane przez Muskel1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupa Cichy Zasada sprzedaje allroada z takim oto zdjęciem.???? Mam na tym punkcie hopla bo drugą pompę będę wymieniał i dziwię się, co za idiota zamieścił to z pustym zbiornikiem wyrównawczym. Pewnie doleją, a nowy właściciel wymieni pompę na swój koszt.??? A może się nikt nie kapnie i silnik do remontu. Napisałem im na wszelki wypadek.

4CC41B17-6900-4086-BDF3-581AD0B64452.png

ADDAA0D5-B680-4483-8AFD-37D8B6B01223.png

Edytowane przez vvalery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie co to jest regulator płynu chłodzącego nr katalogowy 06L121111M ? Wartość w ASO 1500 zł. Byłem dzisiaj w ASO wymienić pompę wody i gość mi pokazał moją fakturę, że mi pompy nie wymieniali i nie wymienią na gwarancji bo wymienili ww regulator jak na poniżej fakturze. Byłem pewien że za taką kasę wymienili wszystko w komplecie a tu d*pa. 

2C292945-33D0-4B53-9B60-83CA78D37060.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Muskel1 napisał:

Regulator płynu, siedzi na pompie wody. 

Czyli nie można go wymienić bez wymiany pompy ? Chcą mnie naciągnąć drugi raz ?  Krzyknę li za pompę z wymianą 1500 zł, co jak na warunki ASO to śmieszna cena.

Edytowane przez vvalery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, jeżeli pompa jest sprawna a regulator nie to wymiana samego regulatora jest możliwa. Przykręcony jest do pompy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Muskel1 napisał:

Można, jeżeli pompa jest sprawna a regulator nie to wymiana samego regulatora jest możliwa. Przykręcony jest do pompy. 

Tak też mi próbowano wytłumaczyć. Drogi ten regulator. Chyba ze złota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Muskel1 napisał:

No niestety,  tyle kosztuje. Dużo kasy za trochę plastiku.

Muskel, czy traktują mnie teraz ulgowo, bo pompy na allegro są w okolicach 1000 zł więc zaproponowane 1500  zł za całość roboty z pompą płynem itd to tanio jak barszczyk. Jestem umówiony na 27.09.2021. Kasa to nie jakiś problem, tylko nie lubię jak ktoś próbuje ze mnie robić idiotę.? Żyłem w błogiej świadomości, że mi wymienili pompę i też na taką wymianę gwarancyjną się umówiłem.

Edytowane przez vvalery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Muskel1 napisał:

Nie mam pojęcia na jakich warunkach Cię liczą:decayed:

Coś za uszami mają. ??? Dzisiaj miałem zaszczyt osiedzieć się prawie 5 godzin gdzie zrobili akcję z getway i dolali płynu do zbiornika. Zdiagnozowano pompę i to wszystko za zero złotych plus voucher na 250 zł na dezynfekcję klimy bo bidule przez ten czas nie zdążyli auta umyć. ?

Edytowane przez vvalery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, vvalery napisał:

Coś za uszami mają. ??? Dzisiaj miałem zaszczyt osiedzieć się prawie 5 godzin gdzie zrobili akcję z getway i dolali płynu do zbiornika. Zdiagnozowano pompę i to wszystko za zero złotych plus voucher na 250 zł na dezynfekcję klimy bo bidule przez ten czas nie zdążyli auta umyć. ?

:decayed::thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Muskel1 napisał:

Na rachunku widnieje 10% rabatu.

Dlatego tylko 3500 zł dwa lata temu zapłaciłem. ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i może Panie ale nie wydaje mi się ze Panie tu są. Mam pytanie. Zmieniam zawieszenie z 1BA na 1BE + sprężyny Eibach sportline. Chciałem się dowiedzieć jakie maja nr amortyzatory 1BE do mojego samochodu aby dobre zakupić 2016 2.0 tdi 190km Avant oska ? Jak ktoś by podał jakiś link z Allegro to już była by rewelacja :)

Drugie pytanie czy odbojniki się od siebie czymś różnią (BA i BE) czy nie ma to znaczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś będzie robił ten getway na akcji serwisowej 96G2, to weźcie ze sobą kluczyk zapasowy, bo będzie martwy po aktualizacji. Trzeba go od nowa zaprogramować jak oryginał.?

Edytowane przez vvalery
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...