Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B9 Fellows


sowiq

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, Kosmita napisał:

A masz PhoneBox'a? Bo wtedy masz też wzmacniacz sygnału.

Wydaje mi się że przy Phoneboxie wzmacniany jest tylko sygnał telefonu który w nim się znajduje i nie ma to wpływu na zasięg z SIMa, gdzieś tak wyczytałem ale nie mogę znaleźć źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacnia sygnał telefonu, który się w nim znajduje, a nie telefonów, które są w pojeździe - pełna racja. Ale wzmacnia również sygnał internetu i to sprawdzone przeze mnie na 100%. Np. u mnie w garażu nie ma zasięgu komórki a internet jest. Gdy położe tel. w Phonebox zasięg komórki też się pojawia. Więc wzmacnia zarówno sygnał telefonu położonego na Phonebox ale i sygnał modemu, który znajduje się w samochodzie (ta sama antena).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montował już ktoś kamerki samochodowe z przodu i z tyłu tak żeby kable poukrywać i podłączyć gdzieś bezpośrednio do zasilania, a nie pod zapalniczkę? Ostro się zajarałem na kamerkę bo tyle akcji jakich mam to nawet dla śmiechu sobie pooglądać. A i jak coś się stanie to jest człowiek chroniony. Myślałem o czymś takim:

http://allegro.pl/kamera-samochodowa-wideorejestrator-iroad-q9-32gb-i6877547078.html?fromVariant=6859080610

Tyle, że boję się trochę czy poradzę sobie z montażem. Jak mają mi kable gdzieś wystawać to pierdziele to i będę jeździł bez..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2017 o 15:00, Kosmita napisał:

Montował już ktoś kamerki samochodowe z przodu i z tyłu tak żeby kable poukrywać i podłączyć gdzieś bezpośrednio do zasilania, a nie pod zapalniczkę? Ostro się zajarałem na kamerkę bo tyle akcji jakich mam to nawet dla śmiechu sobie pooglądać. A i jak coś się stanie to jest człowiek chroniony. Myślałem o czymś takim:

http://allegro.pl/kamera-samochodowa-wideorejestrator-iroad-q9-32gb-i6877547078.html?fromVariant=6859080610

Tyle, że boję się trochę czy poradzę sobie z montażem. Jak mają mi kable gdzieś wystawać to pierdziele to i będę jeździł bez..

Podjedź sprawdzić do oferują w Audi, za 2k jest kamerka na przód i tył połączona m.in. z czujnikami parkowania - nagrywa obraz jak ktoś się zbliża na parkingu do auta. Mocno się zastanawiałem ale do A5 jeszcze nie montują :( Nie wiem jak montaż, ale ogólnie dobre wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa kamera. Jaki to jest model?

Ile w Audi kosztuje montaż tej kamery za 2k zł?

Za montaż kompletu chlapaczy do A4 B9 zaproponowali w ASO 900 PLN (3 r-g) :)

Do tego cztery chlapacze za ok. 480 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, switchpl napisał:

Podjedź sprawdzić do oferują w Audi, za 2k jest kamerka na przód i tył połączona m.in. z czujnikami parkowania - nagrywa obraz jak ktoś się zbliża na parkingu do auta.

Masz trochę więcej info na ten temat? Widziałem to kiedyś w jakimś katalogu, ale olałem. A w internecie nie ma nigdzie informacji na ten temat.

[edit]

Chyba już wiem dlaczego olałem temat z kamerką od Audi. Przeczytałem o niej w katalogu, ale jak na swoją wysoką cenę to miała mizerne parametry. Nie było tam też słowa o nagrywaniu w "parking mode", a już tym bardziej o integracji z czujnikami parkowania czy innymi systemami samochodu. Zwykła kamerka DVR z logo Audi.

Ale być może teraz wyszła jakaś nowsza wersja, to chętnie obadam temat.

Edytowane przez sowiq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dajcie znać. Ja jak poczytałem o tym, że parking mode w sumie jest nielegalny i może rozładowywać aku i trzeba coś rzeźbić w podłączeniach to odpuściłem. Póki co na rynku nie ma nic co by mnie w większym procencie satysfakcjonowało więc póki co poczekam. Za 2k bym to zrobił jak będzie to przód/tył, 4k, i tryb parkingowy, który nie rozładuje aku i utrzyma gwarancje na samochód, najlepiej z dostępem do internetu przez apkę.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kosmita napisał:

parking mode w sumie jest nielegalny

A to niby dlaczego? Jeśli tak by było, to np. kamery monitoringu montowane na zewnątrz budynków też byłyby nielegalne.

Jeśli chodzi o kamerkę, to trzeba podjechać do ASO i wyrwać katalog z akcesoriami. Ale jeśli nic się nie zmieniło, to na 4K czy nawet fullHD w 45 fps nie licz ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sowiq napisał:

A to niby dlaczego? Jeśli tak by było, to np. kamery monitoringu montowane na zewnątrz budynków też byłyby nielegalne.

Jeśli chodzi o kamerkę, to trzeba podjechać do ASO i wyrwać katalog z akcesoriami. Ale jeśli nic się nie zmieniło, to na 4K czy nawet fullHD w 45 fps nie licz ;) 

Te 4k nawet jak są to wszystko jest jakieś oszukiwane. Natomiast jeśli chodzi o słowo "nielegalny" to źle się wyraziłem - chodziło o to, że faktycznie można stracić gwarancję na elektrykę/aku albo w skrajnej sytuacji w przypadku pożaru związanego jakimś przepięciem można mieć trudności z ubezpieczeniem.

Ale skoro poruszyliśmy temat legalności to jak ktoś wyjeżdża z takim sprzętem za granicę to też trzeba mocno uważać bo za to grożą mandaty ogromne albo nawet surowsze kary. Każdy kraj ma inną politykę prywatności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi karami, to niestety masz rację. Podejrzewam, że ASO na ten wypadek podsuwa do podpisania jakieś dokumenty, że bierzesz ryzyko na siebie, że będziesz wyłączał kamerkę, itp. 

Co do utraty gwarancji - obawiam się, że niestety też masz rację. Dlatego ja zdecydowałem się podłączyć kamerkę do zapalniczki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mam to katalogi akcesoriów. Wrzucam Wam foty: https://drive.google.com/drive/folders/1PCWjAxiv7lvDVj53P0FXZaEj6UbQcMq4?usp=sharing

Rozmawiałem z chłopakami na akcesoriach, ale nic więcej niż w katalogu mi nie powiedzieli. Może ktoś z Was ma dostęp do ETKA i mógłby dojść do ciekawszych info po kodzie?

Jeżeli chodzi o mnie to kamerka jest bardzo potrzebna, nie raz widziałem nieprawdopodobne rzeczy na drodze i jakimś szczęściem nic mi się nie stało. Nie chcę natomiast wiszących kabli(podłączenie do zapalniczki), ani nie chcę samodzielnie rozbierać auta, które mam od 2 tygodni ;) Dlatego ta kamerka wydawała się super pomysłem - szczególnie dlatego, bo mogłem to wrzucić w leasing...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kamera to jakieś dziadostwo :)

Po oznaczeniu znalazłem filmik z unboxingu. Jest też inny, z opisem kamery i pokazanymi zdjęciami.

Co zauważyłem:

  • karta 8 GB (o ile to maksymalna pojemność) nie wskazuje na zbyt dobrą jakość nagrania. Na pewno nie 4K, wątpiłbym również w HD
  • podłączenie zasilania to zwykła przelotka do wtyczki lusterka, podobna jak ja chciałem sobie zrobić we własnym zakresie. Czyli zasilanie jest wyłączane po wyłączeniu zapłonu, a tryb parkingowy działa na bateriach
  • tryb parkingowy wcale nie integruje się z czujnikami parkowania (zresztą pewnie zużywałoby to zbyt dużo prądu), tylko używa jakiegoś "radaru" w podstawce montażowej kamery
  • mogę się mylić, ale kamera działa jako access point WiFi - tzn. można się z nią połączyć z telefonu, ale ona sama nie połączy się z WiFi samochodu, żeby udostępniać obraz przez internet. Zresztą WiFi w aucie i tak chyba nie działa po zamknięciu samochodu, a przynajmniej niezbyt długo.

 

Moim skromnym zdaniem - nie warto :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,  od wczoraj zwariował mi alarm. Włącza się bez powodu, auto w garażu i nagle zaczyna wyć, albo nie wyje ale mruga światłami. Na aplikacje audi conect przychodzi powiadomienie, robie reset i za chwile znowu się włacza. Miał ktoś taki problem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27 stycznia 2018 o 23:10, grom napisał:

Panowie,  od wczoraj zwariował mi alarm. Włącza się bez powodu, auto w garażu i nagle zaczyna wyć, albo nie wyje ale mruga światłami. Na aplikacje audi conect przychodzi powiadomienie, robie reset i za chwile znowu się włacza. Miał ktoś taki problem?

 

Ja miałem kilka razy wzbudzanie alarmu kilka razy jednego dnia. W końcu wyszedłem, otworzyłem i zamknąłem wszystkie drzwi i klapę jeszcze raz i pomogło. A wcześniej niby wszystko było zamknięte. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Keyless zaczęło mi świrować. Zamykanie działa OK, ale otwierać od jakiegoś czasu muszę z pilota, bo inaczej nie idzie.

Wy wkładacie kluczyk pod podłokietnik, żeby się ładował indukcyjnie? Czy może jest jakiś sposób programowania, typu "naciśnij 3 razy prawą ręką i 2 razy lewą"? ;) Bo baterii w pilocie raczej się nie wymienia, nie? Zresztą jak jest słaba to powinien być komunikat na VC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, sowiq napisał:

Keyless zaczęło mi świrować. Zamykanie działa OK, ale otwierać od jakiegoś czasu muszę z pilota, bo inaczej nie idzie.

Wy wkładacie kluczyk pod podłokietnik, żeby się ładował indukcyjnie? Czy może jest jakiś sposób programowania, typu "naciśnij 3 razy prawą ręką i 2 razy lewą"? ;) Bo baterii w pilocie raczej się nie wymienia, nie? Zresztą jak jest słaba to powinien być komunikat na VC.

Przy podłokietniku to miejsce służy tylko po to żebyś mógł odpalić samochód z rozładowaną baterią. Wtedy tam kładziesz i odpali. W żaden sposób nie ładuje Ci baterii kluczyka ponieważ.. jest tam zwykła bateria. Normalnie się ją wymienia. Ale tak jak zauważyłeś pokazuje komunikat na desce. Ja po roku musiałem wymienić.

Mi z problemów z otwieraniem samochodu było tylko samoczynne otwieranie się bagażnika oraz niedziałające otwieranie bagażnika z machania nogą. Ale wymienili czujnik i już działa bez zarzutu. Natomiast raz na jakiś czas gdy jestem koło samochodu potrafi się kufer otworzyć.. Dobrze, że nie jak mnie nie ma ;)

Edytowane przez Kosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria CR2430 - str. 91 instrukcji (poprawka - dotyczy pilota z webasto).

Edytowane przez krzychu252
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Jak będzie ktoś chciał dostać się do baterii służę pomocą, ponieważ nawet w serwisie nie potrafili mi powiedzieć jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zwykłym pilocie jest bateria CR 2032 - wymiana strona 42 instrukcji z myAudi.

Wymiana jest prosta jak drut. Tak ok. 5 sekund :)

Edytowane przez krzychu252
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja.

Miałem pod ręką nową baterię. Wymieniłem, zobaczymy czy to pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...