Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gdzie dorobić kluczyk ?


Traviz

Rekomendowane odpowiedzi

Odgrzeje temat, mam problem z zakodowaniem kluczy, mianowicei kupilem nowy licznik z fis mam wszystko co mi potrzeba vag tacho zwykly vag i za pieruna nie moge z tym dojsc do ladu, robie wszystko jak trzeba(chyba :P) odczytalem pin z licznika wchodze w vaga 17 instru. potem login wpisuje pin przyjmuje wtredy kontrolka immo gasnie daje adaptacje kluczy kanal 21 i wedlug procesu 0 test save potem 4 test save i powinna zgasnac kontrolka immo i zakodowac pierwszy klucz i wsadzac kolejne i po 2 sek powinna kontolka zgasnac a tak sie nie dzieje tylko szybciem mruga i pupa :wallbash: auto idzei odpalic po mimo mrugania kontrolek potem juz nie, prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglbys mnie bardziej naprowadzic co mam zrobic? czytalem ze idzie zgrac z vagtacho przez eeprom dane za starego i wgrac do nowego licznika. wie kots jak to zrobic zeby bylo ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglbys mnie bardziej naprowadzic co mam zrobic? czytalem ze idzie zgrac z vagtacho przez eeprom dane za starego i wgrac do nowego licznika. wie kots jak to zrobic zeby bylo ok?

tak jesli oba liczniki sa z fisem,w twoim wypadku jeden z fisem drugi nie.I bedzie cacy tylko nowy licznik bedzie jakby bez FIS,mimo ze ma wyswietlacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn ze nie idzie modyfikowac tych danych? gosc pisal ze przez winhex to robi i kopiuje niektore elementy nie calosc. rozumie ze to jest dosc skomplikowane i nie kazdy da se z tym rade, dlatego pytam czy ktos sie na tym zna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam podobny problem, a mianowicie: rozleciał mi się kluczyk scyzoryk (pękło mocowanie grotu) i rozebrałem ten kluczyk i jakieś dwa tygodnie sobie leżał w częściach. Dziś zakupiłem nowy kluczyk (obudowę), wymontowałem z tej obudowy mocowanie grotu, ponieważ cały środek jest inny i nie pasuje do nowej obudowy. Zamocowałem grot, wszystko poskładałem do kupy i udałem się do samochodu z chęcią zakodowania pilota. Wkładam kluczyk do zamka w drzwiach i okazuje się, ze nie da się przekręcić kluczyka w zamku (jest opór tak jak by w ogóle nie było tej opcji) jak bym mocniej przekręcał to w końcu bym złamał kluczy.

W związku z tym mam pytanie, czy ma się dać przekręcać ten kluczyk w zamku drzwi, czy jest tam mikro wyłącznik i on nie działa z powodu, że robię to kluczykiem, który właśnie chcę zakodować? (drugim nie próbowałem).

Czy jest jakaś inna opcja? :mysli:

Z góry dzięki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu zamek zamarzł i dlatego nie mogłeś przekręcić czy auto trzymasz w grażu ? bo dziwne, żeby ori grotem nie można było otworzyć drzwi :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, też pomyślałem, że mógł zamarznąć, jutro sprawdzę, bo nigdy wcześniej nie próbowałem otwierać samochodu kluczykiem, zawsze tylko pilotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tak samo w tylnej klapie wszystkie klucze ori i zaden nie pasuje do bagaznika tylko pilotem sie otwiera i zamyka, spprawdzane w lecie, wie ktos o co z tym chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tak samo w tylnej klapie wszystkie klucze ori i zaden nie pasuje do bagaznika tylko pilotem sie otwiera i zamyka, spprawdzane w lecie, wie ktos o co z tym chodzi?

może miałeś bity w tyłek i ktoś wymienił klape na inną :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też się klapy nie da otworzyć bo jest tak zasyfiony ten zamek w środku że już nawet kluczyk cały nie wchodzi.Ogólnie to często się tak zdarza jak się tego zamka nie używa, bo w innym aucie które mamy od nowości po jakiś 2 latach też się już nie dało otworzyć bagażnika z kluczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kad mam to auto(2lata) to sie nie dalo otworzyc kluczem bagaznika mozliwe ze jest tak jak mowice ze jest zabrudzony i dlatego tak jest, puki dziala centralny to nic nie bede robil :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu zamek zamarzł i dlatego nie mogłeś przekręcić czy auto trzymasz w grażu ? bo dziwne, żeby ori grotem nie można było otworzyć drzwi :mysli:

Witam, miałeś racje zamek był zamarznięty, już wszystko hula, kluczyk zakodowany

ja mam tak samo w tylnej klapie wszystkie klucze ori i zaden nie pasuje do bagaznika tylko pilotem sie otwiera i zamyka, spprawdzane w lecie, wie ktos o co z tym chodzi?

U mnie również klapy nie da rady kluczykiem otworzyć.

Wiecie może, jak zakodować kluczyk co by klapę nim dało radę otworzyć? Bo u mnie ta opcja nie działa.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam audi a4 99r, jeden kluczyk. Dorobiłem sobie piloty (scyzoryki) wyrzeźbiłem grot, zakupiłem transponder i teraz trzeba zakodować kluczyk. Mam VAGA ale nie wiem co gdzie i jak, może mi ktoś udzielić jakiejś instrukcji kodowania? Aha jest jeden problem, przy zakupie auta przy kluczyku nie było żadnej zawieszki z kodem (pinem), można go jakoś odczytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy zakupie auta przy kluczyku nie było żadnej zawieszki z kodem (pinem), można go jakoś odczytać?

odczyt vag can comanderem, vag tacho lub dash-em
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale muszę mieć jakiś inny interfejs niż do vagcom

no przeciez napisałem co potrzeba do odczytu pin-u. Jak masz pin to vagiem zakodujesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam pytanie co do kodowania kluczyka spaliła mi sie pompka od centralnego dostałem pompke ale z innym nr czy jest jakas mozliwosc na sukces zeby zakodowac ten kluczyk centralny działa i sie otwiera lecz na pilot nie reaguje pilot ma scyzoryk z 3 przyciskami jeden do zamykania wszystkich drzwi 2 służy do otwierania tylko bagażnika a 3 przycisk do otwierania wszystkich drzwi próbowałem juz wczoraj kodowac ale bez skutku probowałem tą metode z wkładaniem kluczyka w zapłon a 2 zamknąc drzwi po zamknieciu drzwi przyciskałem przycisk zamykanie i nie pomogło prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednym kluczykiem np. serwisowym przekręcasz zapłon, na pilocie wciskasz i trzymasz przycisk otwarcia drzwi i w tym samym czasie naciskasz przycisk na drzwiach od centralnego w pozycje otwórz. Czynność powtarzasz dla opcji "zamknij" I wszystkie 3 przyciski masz zakodowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...