Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gdzie dorobić kluczyk ?


Traviz

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra a sam IMO da się zakodowac w tym bananie pod B5 - bez działającego pilota, zamykanie z klucza?

Ten klucz z aukcji to 315mhz, czyli pod jaki samochód bo już sie pogubiłem :???: ?

Ubezpieczyciel nie musi wiedzieć, że masz 2 klucze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczyciel nie musi wiedzieć, że masz 2 klucze

W tej chwili mam tylko jeden i właśnie zastanawiam się jak zrobić.

1. Dorobić i powiedzieć, że mam dwa, ale różne;

2. Dorobić i pokazać nowy;

3. Dorobić, ale pokazać tylko stary;

4. Dorobić taki sam jaki mam, czyli nie-scyzoryk

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym opcję 3 wybrał :)

Jak wygląda zwykły klucz, nie scyzoryk (tylko musi być z IMO). W ogóle jest taki?

Mój kluczyk od strony przycisku wygląda tak:

d37e91270d01e02em.jpg

Po drugiej stronie mam logo Audi :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ubezpieczałem autko odrazu zaznaczyłem we wniosku że mam jeden klucz bo juz słyszałem jakie są akcje jak auto zginie i nie ma dwóch kluczy oryginalnych. Gość w ubezpieczalni cyknął zdjecie klucza z dowodem rejestracyjnym i finito, mam przynajmniej podkładkę ze miałem tylko jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ubezpieczałem autko odrazu zaznaczyłem we wniosku że mam jeden klucz bo juz słyszałem jakie są akcje jak auto zginie i nie ma dwóch kluczy oryginalnych. Gość w ubezpieczalni cyknął zdjecie klucza z dowodem rejestracyjnym i finito, mam przynajmniej podkładkę ze miałem tylko jeden.

No i chyba ja też tak zrobie... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:?: pierwszy raz słyszę o robieniu zdjęć kluczykom. W jakiej to firmie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:?: pierwszy raz słyszę o robieniu zdjęć kluczykom. W jakiej to firmie?

zdaje mi się, że kobieta z PZU robiła zdjęcie kluczom jak ubezpieczałem.

Wcale się nie dziwie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PZU przy AC cykają. Również ogólnie samochód, VIN.

Też się dziś pytałem i cykają, ale autom o wyższej wartości (niż moje ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio mnie naszło żeby dorobić sobie kluczyk scyzoryk do mojej landrynki... tylko nie wiem jaki kupić aby dal sie bez problemu zaprogramować centralny. czy jak znajdę obojętnie jaki na 2 przyciski to będzie działał? problem immo odpada bo przełożę sobie transponder z kluczyka serwisowego... dodam ze obecnie mój kluczyk wygląda tak:

9eedea979938538c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dorabiałem ostatnio scyzoryk w ASO. Koszt grotu z połową obudowy to 300 PLN do tego kodowanie UWAGA obowiązkowe gdy dorabiasz kluczyk w ASO, mi bez kodowania nie chcieli wydać gdyż tłumaczyli się bezpieczeństwem i wymogiem kodowania online z Poznaniem hehehe :polew: Oczywiście zabuliłem gdyż dałem wcześniej zaliczkę za kluczyk

(dorabiali go 3 tygodnie) i kodowałem mimo, że tuż za zakrętem koleś wkodowałby mi go free. Cały scyzoryk z pilotem kosztuje, dla ciekawości 750 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja programowania pilotów. GRUPA VAG ( Audi, Seat, Skoda, VW).

Do programowania pilota zdalnego sterowana muszą być dwa kluczyki.

1. - Wkładamy kluczyk do stacyjki i włączamy zapłon.

2. - Zamykamy wszystkie szyby i wychodzimy z samochodu.

3. - Zamykamy samochód.

4. - Wkładamy kluczyk do zamka drzwi od strony kierowcy z pilotem do programowania i naciskamy jeden przycisk otwóż lub zamknij przez ok. 3 sekundy. Powinien nam się odezwać klakson choć nie jest to regułą, lub zaświecić awarujne.

5. - Otwieramy kluczykiem drzwii samochodu ( nie pilotem ), wyjmujemy kluczyk ze stacyjki. Proces programowania pilota zakończony. Pilot powinien być już aktywny.

Te same czynności powtarzamy przy programowaniu nastepnego pilota z tym że trzeba przy programowaniu drógiego pilota przycisk nacisnąć 2 razy przy trzecim 3 i tak mozna 4 sztuki zakodować.

Sposób sprawdzony prze mnie.

Nawet gdzy nie mamy ani jednego zaprogramowanego kluczyka.

Kwestia dorobienia to koszt nowego na Allegro o np nr. Nr. pilota: Temic-Manila 4D0 837 231 N kosztuje 290 zł. Dorobienie grota to w Realu koszt rzdu 30 zł zakodowanie immo jak toś ma znajomego elektronika to koszt flaszki a jak nie to jakieś 80 zł. Więc koszt kluczyka nowego ok 400 zł jak ma sie kod pin do immo jak nie to trzeba doliczyć jeszce ok 100 chyba ze ma ktos program do odczytywania immo. Genrealnie w serwisie ten sam kluczyk to 390 zł + kodowanie zamka centralnego 120 zł dotoczenie grota i zakodowanie immo ok 200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra a teraz tak ... wymieniłem zegary mam teraz od A6 no i oczywiście immo jest nowe .... jeden kluczyk mam zakodowany więc według twojego opisu moge zakodować drugi ??? słyszałem coś że trzeba pastylke immo wymienic ale to chyba zależy od rocznika ........ pin jak coś mam co zrobić ???

opis spoko pozdrawiam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Immo możesz zakodować, informacie o nim są zapisane w transponderze, jak masz pin do nowego licznika to bez problemu zakodujesz immo w innych kluczych tylko może zajść potrzeba wymiany transpondera jeżeli jest jednorazowego zapisu, problemu nie ma jak masz nowy kluczyk wtedy smigasz do kolesi co kluczyki dorabiaja podajesz im pin a oni kodują immo w kolejnych kluczykach. Powyższy opis jest do zakodowania pilota do centralki i stosując sie do niego możesz zakodować 4 kluczyki. Nie potrzeba żadnych kodów i Vaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra a teraz tak ... wymieniłem zegary mam teraz od A6 no i oczywiście immo jest nowe .... jeden kluczyk mam zakodowany więc według twojego opisu moge zakodować drugi ??? słyszałem coś że trzeba pastylke immo wymienic ale to chyba zależy od rocznika ........ pin jak coś mam co zrobić ???

opis spoko pozdrawiam :good:

musi byc nowy transponder w kluczu jak chcesz zapisac nowy kod immo po wymianie licznika.Pin masz ale z nowego licznika czy ze starego?? bo jak ze starego to jest bezuzyteczny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...