Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gdzie dorobić kluczyk ?


Traviz

Rekomendowane odpowiedzi

hymmm ...

to dziwne

w wawie jest co najmniej kilka warsztatów gdzie za 500zł dorabiam kluczyk i w cenie dostaję:

- nowy kluczyk scyzoryk (z trzema przyciskami nie wiem czy ori ale tak samo wygląda)

- dorobiony grot

- zaprogramowany immo. (i to nawet nie muszę mieć kodów gość kopiuje z kluczyka który mam i programuje nowy)

- z kluczyka mam pełnie sterowanie cenralnego, alarmu i klapy

w Poznaniu też musi coś być i jest na necie ale myślałem że może ktos ma jakiś wypróbowany zakład gdzie są dobre ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dołacze do tematu.Ostatnio wyprałem swój kluczyk z B7,niestety przestal otwierać i zamykać samochód,ale komunikuje sie z autem,to znaczy,podsiwtlenie świateł z lewej strony kierownicy sie włacza i podświetlenie awaryjnych,dioda w kluczyku tez działa.

Co moge z tym fantem zrobić,jest jakaś opcja??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest przeciez jakis sposob dorobienia kluczyka typu scyzoryk (majac w/w) tak aby aktywowal centralke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest przeciez jakis sposob dorobienia kluczyka typu scyzoryk (majac w/w) tak aby aktywowal centralke?

tak chińszczyzna....bo ori w twoim roczniku nie istnieje :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając alarm u siebie wybrałem sobie kluczyki typu scyzoryk wyglądające pododbnie jak ori i ogólnie jestem zadowolony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega z AKP miał w audi 100 C4 kluczyk scyzoryk z audi typu a6 c6 , wiec sie pewnie da :gwizdanie:

Właśnie... Mój magik-tuner ma wyłączony tel., inaczej juz bym wszystko wiedział :wink4: w sprowadzonym Golfie II nawet widzialem ori scyzoryk.

A do zakupu chinszczyzny wszelkiego rodzaju to mi daleko, chyba nawet dalej niz do pojscia do klasztoru :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega z AKP miał w audi 100 C4 kluczyk scyzoryk z audi typu a6 c6 , wiec sie pewnie da :gwizdanie:

jak wymienisz centralke z młodszego rocznika i kupisz odpowiednie scyzoryk to tak...ale skórka nie jest warta wyprawki :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega z AKP miał w audi 100 C4 kluczyk scyzoryk z audi typu a6 c6 , wiec sie pewnie da :gwizdanie:

jak wymienisz centralke z młodszego rocznika i kupisz odpowiednie scyzoryk to tak...ale skórka nie jest warta wyprawki :wink4:

Ja mam taki w A4. A dokładnie od modelu B7 USA. Wiąże się to z włożeniem zupełnie innej płytki z pilota do obudowy tego scyzoryka. Innej możliwości nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega z AKP miał w audi 100 C4 kluczyk scyzoryk z audi typu a6 c6 , wiec sie pewnie da :gwizdanie:

jak wymienisz centralke z młodszego rocznika i kupisz odpowiednie scyzoryk to tak...ale skórka nie jest warta wyprawki :wink4:

Ja mam taki w A4. A dokładnie od modelu B7 USA. Wiąże się to z włożeniem zupełnie innej płytki z pilota do obudowy tego scyzoryka. Innej możliwości nie ma.

szogun0 - ile Cie to wyniosło? Jezeli mam oddzielny pilot od centralki to jest mozliwosc przerobienia plytki tak aby pasowala do scyzoryka? Czy trzeba od nową wkladać? Mysle ze by sie zmiescila tylko przyciski nie w tych miejscach :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja programowania pilotów. GRUPA VAG ( Audi, Seat, Skoda, VW).

Do programowania pilota zdalnego sterowana muszą być dwa kluczyki.

1. - Wkładamy kluczyk do stacyjki i włączamy zapłon.

2. - Zamykamy wszystkie szyby i wychodzimy z samochodu.

3. - Zamykamy samochód.

4. - Wkładamy kluczyk do zamka drzwi od strony kierowcy z pilotem do programowania i naciskamy jeden przycisk otwóż lub zamknij przez ok. 3 sekundy. Powinien nam się odezwać klakson choć nie jest to regułą, lub zaświecić awarujne.

5. - Otwieramy kluczykiem drzwii samochodu ( nie pilotem ), wyjmujemy kluczyk ze stacyjki. Proces programowania pilota zakończony. Pilot powinien być już aktywny.

Te same czynności powtarzamy przy programowaniu nastepnego pilota z tym że trzeba przy programowaniu drógiego pilota przycisk nacisnąć 2 razy przy trzecim 3 i tak mozna 4 sztuki zakodować.

Właśnie próbowałem zakodować drugi kluczyk zgodnie z powyższą instrukcją i nie bardzo to zadziałało. Może coś źle robię z tymi przyciskami. Nie bardzo też rozumiem momentu opisującego procedurę kodowania drugiego i trzeciego kluczyka. Co to znaczy w ogóle "drugi kluczyk"? Dla mnie drugi to ten, który właśnie próbuję kodować. Bo pierwszy jest w stacyjce. I jak to jest z tym przyciskaniem? Czy kodując drugi kluczyk naciskam dwa razy po 3 sekundy, czy też dwa krótkie naciśnięcia a potem 3 sek, cz też pierwsze krótkie a drugie 3 sek.? Suma sumarum - światła mi mignęły, następnie otworzyłem auto nowym kluczykiem przekręcając go w zamku, następnie wyjąłem stary kluczyk ze stacyjki i wypróbowałem nowy ... i nic. Czy jest też jakaś metoda rozkodowania kluczyków bez użycia VAG? Tak, żeby spróbować je na nowo zakodować? Przynajmniej ten jeden, który nie działa. Oryginalny działa jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio programowałem 2 kluczyki. Żaden z nich nie działał.

Wstęp:

Kluczyk który chcemy programować znajduje się w stacyjce.

Zaczynamy:

1. Wymiana baterii na nowe w 2 kluczykach.

2. Wkładamy i przekręcamy kluczyk(A) w stacyjce do pozycji zapłonu.

3. Zamykamy wszystkie drzwi i okna.

4. Następnie wkładamy drugi kluczyk(B) do zamka od strony kierowcy i nic nie przekręcamy.

5. Przytrzymujemy przycisk zamykania na kluczyku(B) 3-5 sek. i następnie tym samym kluczykiem(B) otwieramy drzwi kierowcy.

6. W kluczyku(A) wciskamy zamykanie, przekręcamy do pozycji wyciągnięcia i wyciągamy go.

7. Po 5 sekundach sprawdzamy działanie kluczyka(A) pod względem zdalnego sterowania.

Żeby zaprogramować teraz kluczyk(B) zaczynamy od pkt.2 z tym, że teraz kluczyk(B) jest w stacyjce, a klucz(A) w drzwiach.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

mam problem z zakodowaniem kluczyka, przestudiowalem w praktyce wszelakie teorie na temat programowania kluczyka i ni hu hu...

a rozchodzi sie o to ze gdy podpinałem nowe radio poszła mala zwara a kluczyk byl w stacyjce..(mam nadzieje ze sie rozkodował) od dluzszego czasu nie moge sie z tym uporac, a otwieranie zamochodu niczym poloneza kluczykiem w zamek jest nieco uciazliwe...

problem do dzisiaj nie ogarniety.... wie ktos co moze byz przczyna? czyzby modul kofortu powiedzial papa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie pozwólcie że odgrzeje trochę temat, w swoim aucie mam 2 kluczyki jeden scyzoryk 3 przyciskowy i jeden serwisowy (nie plastik) do tej pory używałem tylko scyzoryka. Wczoraj pech chciał i w pracy przez nieuwagę zmiażdżyłem ten scyzoryk tak że został tylko grot i ta pastylka która znajdowała się w środku, cała elektronika została sprasowana :decayed: Jakie mam teraz możliwości żeby dorobić taki scyzoryk? Nie chce mi się otwierać drzwi kluczykiem... pomóżcie bo wyjdę z siebie i stanę obok :-D Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli transponder ocalał?? Kupic taki sam scyzoryk przełozyc transponder i zaprogramowac pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...