Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[BFB] Szarpanie przy przyspieszaniu


PrzemekZ

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, od niedawna mam problem w mojej audi. SIlnik o kodzie BFB. Podczas mocnego przyspieszania(pedal na 3/4 i glebiej) czuc dwa szarpnieca na okolo 2 tys i 2,5 - 3 tys obrotow. Czym to moze byc spowodowane.. Dodam, ze nie bylo nic grzebane, kat jest wyrzucony, sada bez emulatora(jeszcze). Jak myslicie wypadaja zaplony ? Za tydzien wymiana swiec bo pewnie dawno juz nie byly wymieniane a ja osobie zrobilem juz 20k na lpg tymi swiecami wiec tu tez moze byc problem.  Przepraszam za brak polskich znakow ale cos sie podzialo z laptopem.

Edytowane przez PrzemekZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na benzynie jest tak samo? Przydałby się podstawowy komplet logów, bo tak to można zgadywać... Rozumiem, że check się pali? Sondę najlepiej usunąć programowo i podepnij się pod kompa to może jakieś błedy się pojawią. Jak nie masz vaga to szukaj kogoś w okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobie logi w przyszym tygodniu i podrzuce, na benzynie dzieje sie to samo. Tak, check sie pali ale chyba wole emulator niz wywalac sonde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emulator Ci nie pomoże. Szkoda czasu i kasy na to. Dołożyć i usunąć ze sterownika.

A co do problemu:

Logi 002+033, 115+118, 020+003

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co sprawdziłem jeszcze raz dla pewności i na benzynie nie ma szarpania, na 18 mam komputer to wtedy coś więcej wywnioskuje

Edytowane przez PrzemekZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem, czek się nie palił, na benzynie nie było szarpania tylko na lpg.  brak błędów. 

Okazała się cewka która pewnie zaczynała padać co dziwne myślałem że jak padnie to padnie całkiem a nie takie objawy ale po wymianie cewki ustąpiło wszystko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...