Skocz do zawartości
IGNOROWANY

bex nie ma mocy na hamowni wyszło że brakuje mu 45km do 190km


daras21

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie od czego zacząć diagnozować mój bex nie ma mocy hamowałem go i wyszło że ma 145km a powinien mieć 190km błędy jakie mam to 17748 rozrządy sprawdzone   przód i łańcuch zgadzają się na znakach i jest 16 oczek na  łańcuchu, czujnik położenia wałka wymieniony  mam wadliwości jedynie do cewki napinacza bo błąd wywala po agresywnej jeździe jutro zmierzę ciśnienie oleju może się okaże  pompa olejowa pada .no i jeszcze wypadanie zapłony losowe i na pierwszym cylindrze cewki zamienione świecę sa okej maja 50 tysięcy ale wyglądają dobrze ,ale błąd nie podąża ani za cewką ani za świecą. znajomy mówi że to wina tego błędu że czujnik halla przez to nie ogarnia i jest wypadanie zapłonu. ciśnienie na cylindrach zmierzone na każdym 10 bar . błędy i na benzynie i gazie .co radzicie sprawdzić od czego taki duży spadek mocy .turbo sprawne dwa miesiące temu zmienione na nowe jeszcze na gwarancji 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, daras21 napisał:

Panowie od czego zacząć diagnozować mój bex

Od wykonania logów dynamicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie nie mam vcds i szukam kogoś z poznania a jak nie znajdę to jade w przyszłym tygodniu do warsztatu gdzie hamowałem to mi zrobią ale oni to tac nie do końca ogarnięci . i tez sam sie nie znam na robieniu logów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, golfagn napisał:

Katy nie zapchane?

właśnie nie wiem ale miałem błąd związany z wydajnością kata ale narazi nie ma nic związanego z nim ale najwyżej jutro go wyciągnę i wyczyszczę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, majlet napisał:

Co do cewek zapłonowych to próbowałeś tego ??? 

 

mam juz dwie zmienione to nie wiem czy bd się łapał na to 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sobie dokup z allegro jakieś ori żeby się kwalifikowały do wymiany i będziesz mięć komplet nowiutkich za darmo

 

Ja tak zrobiłem u siebie, też miałem jakieś kombinowane to kupiłem na allegro jakies po 15 zł. Wymienili mi na nówki za darmo i śmigam na nowych ;]

 

Dzwoń do aso z nr VIN i Ci powiedzą czy już audi było czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, majlet napisał:

to sobie dokup z allegro jakieś ori żeby się kwalifikowały do wymiany i będziesz mięć komplet nowiutkich za darmo

 

Ja tak zrobiłem u siebie, też miałem jakieś kombinowane to kupiłem na allegro jakies po 15 zł. Wymienili mi na nówki za darmo i śmigam na nowych ;]

 

Dzwoń do aso z nr VIN i Ci powiedzą czy już audi było czy nie

spróbuje 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może regulator ciśnienia paliwa jest padnięty co myślicie? kurde ale 45km to naprawdę dużo co to mogło by być takiego, pozostaje mi chyba się tylko udać do tego warsztatu żeby zrobić te logi  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może regulator ciśnienia paliwa jest padnięty co myślicie? kurde ale 45km to naprawdę dużo co to mogło by być takiego, pozostaje mi chyba się tylko udać do tego warsztatu żeby zrobić te logi  

A może kup sobie kabel. Taniej wyjdzie niż diagnoza w warsztacie i szybko ci się zwróci. A przyda Ci się na pewno. Ty masz jeszcze b6 to kable tanie jak barszcz.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja. Kabel KKL na allegro + do tego VAG COM który jest na forum do pobrania. Szybki tutorial na youtubie i będziesz mógł zrobić logi. Najszybsze wyjście aby zdiagnozować problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dokładnie gdzie jest do pobrania vag  com na form jestem nowy jeszcze nie ogarniam a tych kabli tez jest od groma 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciśnienie oleju sprawdzone jest książkowe na biegu jałowym 1,8 bar, 2 tysiące obrotów 4 bar,   2,5-3 tysiąca 4,5 bara . 

w tygodniu wyciągnę kata moze jest zapchany . w poniedziałek umówię sie na zrobienie logów i wstawię zobaczymy mam nadzieje że coś wyjdzie e;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, daras21 napisał:

a dokładnie gdzie jest do pobrania vag  com na form jestem nowy jeszcze nie ogarniam a tych kabli tez jest od groma 

Zacznij od logów, a tak to tylko niepotrzebnie roboty sobie narobisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, przem8 napisał:

Zacznij od logów, a tak to tylko niepotrzebnie roboty sobie narobisz...

i tak chyba zrobię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak chyba zrobię

Zrób logi i się zobaczy

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...