Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 1,6 ADP - dziwna praca silnika / stukanie


Babel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wiem, że tematów o stukaniu w silniku jest sporo. Przejrzałem wszystkie, kierowałem się wskazówkami tam znalezionymi ale niestety nie znalazłem rozwiązania problemu.

Poniżej zamieszczam film obrazujący pracę mojego ADP.

Na filmie pracuje zimny silnik. Po odpaleniu zimnego silnika wszystko jest ok, pracuje jak należy. Z czasem jak silnik się rozgrzewa zaczyna stukać i słuchać to od 30 sek. filmu.

Po całkowitym rozgrzaniu stuka znacznie mniej ale jednak stuka. Co ciekawe po dodaniu gazu często silnik zaczyna pracować inaczej, stuka ale jakby ciszej ale częściej (film obrazuje to w 2:25). Auto pracuje tak samo na gazie i na benzynie.

Do tej pory zrobiłem:

- Wymiana szklanek (dwa nowe komplety i to samo). Wałek rozrządu w bardzo dobrym stanie, rozrząd ustawiony poprawnie.

- Sprawdzenie zapłonu - kopułka ustawiona tak aby na VAGu w bloku 17 w 3 oknie miał przesunięcie bliskie 0.

- Świece i przewody wymienione

- Sprawdzone ciśnienie oleju i pompa - ok

- Zdjęta miska olejowa i przegląd dołu silnika - ok

- Silnik obecnie zalany Motulem 10W40. Próbowałem zalewać różnymi olejami na próbę od 5W40, 5W50 po 15W40 - żadnych efektów.

Auto jeździ normalnie, brak błędów na Vagu, nie kopci, nie przepala oleju. Dodam, że jeżdżę tak już 6 rok i nic się nie zmienia... jednak irytuje mnie ten problem i jak wrócą mi siły i chęci powracam do tematu.

Czy ma ktoś pomysł o co tu może jeszcze chodzić?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo na gazie i na benzynie. Valteki klekoczą ale to nie je słychać. Na filmie auto chodziło na benzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to zawór filtra węgla aktywnego? Na kolektorze doborowym taka czarna beczka z podpięty i przewodami. Jeżeli to stąd stuki to jest ok.

Pozdrawiam
J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Identyczne odgłosy mam chwilę po odpaleniu, później znikają, też mam nowe szklanki, planowana głowica itd, obstawiam że to zawory skoro wszystko chodzi jak trzeba to nie ma co się przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...